wskaźnik komputerowy paliwa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#16 Post autor: tomzam »

wiesz że pompy wtryskowe w tych silnikach (2,0-2,2D) bardzo nie lubią wyjeżdżania paliwa do końca a nawet niskiego stanu w zbiorniku
po tych eksperymentach wymień filtr paliwa bo cały syf z dna zbiornika pewnie już się w nim osadził
ja tankuje jak się zbliża do 1/4 i nie zastanawiam się czy zrobię jeszcze 70 czy 78km

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#17 Post autor: thor_ »

Zdaję sobie sprawę z tego, że o ile zbiornik jest zasyfiony to wyjeżdżanie go do zera to ryzyko. Cóż ale po to są filtry.

Ty tankujesz koło 1/4 ja tankuję wtedy kiedy uważam za stosowne, ale jak płacę za cokolwiek - w tym przypadku za samochód - to mam pewne wymagania a jednym z nich jest to, żeby WSZYSTKO W CO JEST WYPOSAŻONY DZIAŁAŁO TAK JAK POWINNO.

Ktoś po to zamontował w samochodach:
- prędkościomierze, żeby kierowca wiedział z jaką prędkością się porusza (tak wiem kiedyś ich nie było a dziś w rajdowych samochodach tez nie ma prędkościomierzy),
- światła, żeby coś było widać w nocy (tak wiem nie muszę jeździć w nocy),
- oświetlenie kabiny (tak wiem nie muszę jeździć w nocy),
- radio (tak wiem nie muszę słuchać),
- ogrzewanie (tak wiem nie muszę jeździć jak jest zimno),
- ..........( ),
- wskaźniki paliwa i komputer (tak wiem nie muszę wiedzieć ile mam paliwa mogę na każdej napotkanej stacji tankować, nie muszę znać temperatury na zewnątrz pojazdu, nie potrzebuję wiedzieć ile aktualnie spala silnik, itp)

U mnie w samochodzie wszystko musi działać. Wolę raz na kilka lat wyczyścić zbiornik, wymienić filtry i wiedzieć, że to co komputer pokazuje to prawda tak samo jak wskaźnik poziomu na desce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”