czujnik abs obrotomierz

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#16 Post autor: Dziadek13 »

Nie znam typu silnika a ten bezpiecznik pod maską sprawdziliście.
Obrazek

ka2ja

#17 Post autor: ka2ja »

witam, tak- bezpieczniki sprawdzalismy w pierwszej kolejnosci, jeden czujnik przy kole był walnięty- tez wymieniony. Wszystkie wtyczki posprawdzane są na swoim miejscu i teraz tak- jak wypniemy wtyczke od pompy abs to wiadomo predkosciomierz nie działa i świeci abs ale dziala obrotomierz i nie świeci ta kontrolka z gwiazdką( a jak jest podlaczone to tak jak pisałam wcześniej- nie działał obrotomierz i świeciła kontr.) Chyba wiecej wydamy na naprawe tego absu niz dalismy za samochod, już nam ręce opadaja, tym bardziej ze mieszkamy w Anglii więc to jest bardziej skomplikowane, dobrego mechanika u nas w mieście to ze świeca szukac;)

edit : autko to zafira elegance 1.8 16v z 2000r
Typ Silnika: X18XE1( według vin)

[ Dodano: Czw Cze 09, 2011 21:44 ]
Witam ponownie:) a wiec tak, udało nam sie dostac pompe abs z takimi samymi numerami jak mielismy , zostala dzis wymieniona. i kolejna zagadka- wszystko działa( obrotomierz, predkosciomierz) ale swieca nadal dwie kontrolki abs i tc. Ma ktos pomysl co dalej z tym robic bo my juz nie:(

Damix

#18 Post autor: Damix »

Witam wszystkich :) jestem nowy na forum . Sorki ze odgrzebuje temat ale nie mogę założyć nowego tematu . Mam problem dotyczy on prawdopodobnie czujnika abs w piaście od str kierowcy . Zacznę od początku kupiłem zośkę z niedziałającym prędkościomierzem i świecącymi się kontrolkami asr i abs licznik nawet na chwile się nie podnosił więc miałem zamiar kupić nową piaste ale prędzej postanowiłem rozruszać kostki przy kołach . 2 tygodnie temu jak zmieniałem w zafirce opony na zimowe znowu porozpinałem kostki i pojechałem to sprawdzić ale nic to nie dało . Wczoraj szukałem na allegro piasty z czujnikiem ale stwierdziłem ze kliknę w poniedziałek bo i tak dopiero wtedy wyślą mi paczkę ale dzisiaj jak wracałem z trasy nagle zaczęła skakać wskazówka od prędkościomierza a po chwili zaczęła płynnie działac ale abs i asr dalej się świeciły więc zacząłem ostro hamować żeby sprawdzić czy działa niestety nie działał abs ale spróbowałem skasować bład kluczykiem i bingo :D abs zaczął działać ale jak wróciłem do domu znów przestał działać abs i licznik . Co to może być może byc to zabrudzony czujnik w piaście ?

Damix

#19 Post autor: Damix »

Zafira zrobiona wyczyscilem tam wszystko i zaczęło działać ale nie do końca trzeba było w trakcie jazdy po każdym odpaleniu zrestartować kluczykiem i wtedy wszystko dziłało jak należy :p ostatecznie kupiłem nową piaste pozdrawiam

heniek1821

#20 Post autor: heniek1821 »

Witam,
Swieci mi sie ABS oraz predkosciomierz drga, piasta wymieniona dalej to samo, gdy zaczalem dotykac wtyczke od sterownika abs i po wlaczeniu zaplonu kontrolki zaczely wariowac na zegarze i slychac tykanie w okolicy sterownika. Rozumiem ze sterownik do wymiany? Chcialem przeczyscic kostke od sterownika ale za nic nie moge jej wyjac jeszcze do tego slaby dostep jest, orientuje sie ktos czy ona na zatrzaskach jest czy jak >??

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#21 Post autor: Mariusz 79 »

skibimac pisze:Witam, mam pytanie od czego zalezy to ze czujnik abs jest razem z piasta a czasem mozna kupic osobno sam czujnik i to przy tym samym modelu i roczniku?



Witam, z tego co wiem nie ma osobnych czujników na wymianę, a jeśli ktoś ma do sprzedania to pewnie zdjął z uszkodzonej piasty, kiedyś czytałem ze ktoś założył czujnik z uszkodzonej piasty i wszystko działało ale to na zasadzie raz się uda a raz nie. Czujniki ABS w naszych samochodach są integralną częścią piasty tak jak łożysko ale że Polak potrafi różne cuda zrobić to pewnie jest to używany czujnik z uszkodzonej piasty. Przynajmniej JA tak myślę.

Musze sprostować to co napisałem, patrzyłem na ALEDROGO i faktycznie są czujniki do Zafiry A za ok 35zł i wyglądają na funkiel nówki, tak ze teraz to i ja zgłupiałem :shock:
Ostatnio zmieniony 12 paź 2016, 20:21 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 3 razy.

skibimac

#22 Post autor: skibimac »

No wlasnie i stad sie wzielo moje pytanie :-)

Skasowany użytkownik 6483

#23 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Nie kupuj samych czujników nawet jesli je oferują. kup całą nowa piastę i masz problem z głowy :)

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#24 Post autor: Mariusz 79 »

Witam, tylko że piasta np SKF którą każdy na forum poleca kosztuje ok 300-400zł, a taki czujnik 35zł i jeśli ktoś potrafi na dodatek sam wymienić to oszczędności mogą być bardzo odczuwalne.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#25 Post autor: Dziadek13 »

Dziś czujnik a juro łożysko podwójna robota, ile nalatane ma stara piasta? pomyśl czy się opłaca.

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#26 Post autor: Robert LTM »

Jeżeli jest możliwość to sam czujnik powinien wystarczyć bo np w moim przez ten czujnik konieczna była wymiana całej piasty z łożyskiem i czujnikiem nie polecam kupna jakiegoś innego taniego zamiennika pół roku nie wytrzyma
SKF to dobry wybór ale koszta są...

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#27 Post autor: Mariusz 79 »

Dziadek13 pisze:Dziś czujnik a juro łożysko podwójna robota, ile nalatane ma stara piasta? pomyśl czy się opłaca.
Witam, przy możliwości zaoszczędzenia ponad 300zł byłbym gotowy zaryzykować podwójną robotę, która i tak zajmuje tylko ok 3 godzin. Oczywiście mowa o osobach które potrafią same wymienić piastę, gdyż gdybym miał zapłacić mechanikowi za robotę dwa razy to faktycznie jeszcze bym stracił.

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#28 Post autor: gRZENIU »

Coś w tym jest , bo jak łożysko póki co jest Ok to bym wymienił sam czujnik .... A jak padnie łożysko , no to tylko i aż 35 zł w plecy ... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”