Benzyna 98 zamiast 95

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: Wojti »

Chłopaki ja to sprawdzałem i przegadałem z właścicielami hamowni :piwo: Jest różnica i to dosyć spora w samej jakości i oczywiście w osiągach.Jeśli ktoś jeździ delikatnie i powoli to dla nie go nigdy nie będzie różnicy :lol: :lol: :lol: :lol:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#32 Post autor: cns80 »

Rożnica to jest nie w samym paliwie, ale w jego jakości. Po prostu 95 na naszych stacjach jest mocno syfiasta, a o 98, 99 czy 100 bardziej dbają. Jak znajdziecie stację z nowymi zbiornikami. uczciwym właścicielem i np będzie to shell, który ma dość szczelny system dystrybucji paliw to na 95 będzie Wam samochód jeździł jak na 98.
Jeśli nikt u Was nie ruszał mapy wtrysku i macie seryjny program to na 98 na pewno samochód nie pojedzie lepiej. Zwłaszcza w starszych konstrukcjach nie mających czujnika spalania stukowego.
Bo tak poza tym to 98 ma niższą kaloryczność właśnie ze względu na różne dodatki do paliwa.
W brak biododatków do paliwa też nie wierzcie. Karta charakterystyki paliwa Orlen jasno mówi że 95 i 98 mają mniej więcej tyle samo eteru etylowo butylowego (jakieś 5-6%), ale 98 ma dużo więcej etanolu (do 15%) niż 95 (5%).
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”