Wymiana silnika w zafirce Y22DTR

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: janekW67 »

Wymiana silnika może się jeszcze wiązać z wymianą skrzyni.
Oczywiście!

yarzab79
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 07 kwie 2014, 13:14
Lokalizacja: Rybnik
Model:
Kontakt:

#32 Post autor: yarzab79 »

No wlasnie podobno nie bardzo lata to na tym silniku z16xe bez ingerencji w skrzynie biegow ale mam to na uwadze ze moga na prawde z tego wyjsc cyrki a z samochodu istny transformers. Juz zapadla decyzja ze sprzedajemy i kupujemy ze silnikiem 1.8 we wersji komfort bedziemy szukac w takiej w jakiej kupilismy u naszych zachodnich braci ale teraz sam po nia jade zeby wybrac cos konkretnego.
"...a uczniowie Bogu chcą dorównać..."

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#33 Post autor: janekW67 »

Szukaj z prywatnych ogłoszeń. Auta może trochę droższe,ale w lepszym stanie.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#34 Post autor: lawless »

yarzab79 pisze:Juz zapadla decyzja ze sprzedajemy i kupujemy ze silnikiem 1.8
No chyba najlepsze rozwiązanie mniej problemów itp ;)
Myśl samodzielnie!

masaybike

#35 Post autor: masaybike »

Witam. W mojej Zafirze 2.0 dti muszę wymienić silnik. I tu pytanie czy to obojetne czy silnik jest z astry II , vectry, czy zafiry? Bo tak podają sprzedawcy. Wizualnie wyglądają nieco innaczej. Może ktoś jest w stanie polecić jakiś silnik.

JarekTitiu

#36 Post autor: JarekTitiu »

Witam.Już 2 tygodnie męczę się poszukując silnika do mojej Zafirki -85kW.Kupno innego samochodu nie wchodzi w grę ,bo po prostu moja czerwona Zafira jest tylko jedna i tak:Szukam na znanych aukcjach i nic nie mogę wypatrzeć dlatego proszę o pomoc.Ostatnio niby coś znalazłem ale sprzedawca pyta się mnie czy miska ma czujnik czy nie bo ba taki i taki -ale ja skąd mam wiedzieć.Oznaczenie na silniku koło bagnetu oleju to x18xe1 chociaż tego pierwszego x nie widać bo tak zardzewiało.Drugi sprzedawca mówi że na silniku ma oznaczenie x/z wiec nie wie czy będzie pasowała Zafira moja to 1999r I MOŻE VIN WOLOTGF75Y2115411 .Proszę o jakieś namiary gdzie mam szukać i jaki to silnik czy ma czujnik czy nie itd.Będę wdzięczny za każdą pomoc bo samochód potrzebny do pracy :( Jestem z Lubuskiego. Pozdrawiam.

konradviking

#37 Post autor: konradviking »

po wpisaniu w wyszukiwarkę w allegro X18XE1 wyskakuje dużo propozycji, więc w czym problem. "Słupek" jest taki sam jak w astrze, vectrze, itp.

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... &buyUsed=1

JarekTitiu

#38 Post autor: JarekTitiu »

Dziękuję.Doprecyzuje bo zapomniałem -Mechanicy akurat u których byłem wymienią silnik ale z osprzętem bo goły słupek im się nie usmiecha i terminy na lipiec i jestem w kropce .Wogóle zapytam się może już poczekac te 2 miesiące i lepiej goły słupek wymienić -może lepiej bo wymienia uszczelki itd co o tym sądzicie-problem tylko ze autobusem musze jezdzic 100km wrr.Pozdrawiam

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#39 Post autor: Maćku »

Wiem gdzie stoi taki silnik jeszcze w Zafirze... jak co to daj żnąc na PW czy będziesz potrzebował silnik w Żorach woj. Śląskie
Obrazek

konradviking

#40 Post autor: konradviking »

lepiej poszukaj mniej leniwych majstrów, masz sprawdzony osprzęt więc po co przepłacać za silnik z rozrusznikiem, kolektorami, egrami alternatorami itp. lepiej kup słupek, i znajdź kogoś co to wszystko przełoży, będzie łatwy dostęp do uszczelek, uszczelniaczy, rozrządu porobisz to wszystko na gotowo i będzie suchy silnik przez dłuższy czas...

A teraz może kup jakiegoś "trupa" Tico, Astre F jakieś golfa III za 1000zł żebyś przez ten czas mógł się przemieszczać z punktu A do B, później można takie coś nawet na złom oddać

miszka 34

#41 Post autor: miszka 34 »

http://img03.staticclassifieds.com/imag ... rev007.jpg czy waszym zdaniem silnik nada się na przełożenie jak to sprawdzić
Chcę z tego przełożyć do swojej Zafiry właściciel mówi ze zgasili go normalnie po kolizji ale teraz nie kręci

http://olx.pl/oferta/sprzedam-opla-zafi ... gxwr9.html

Niestety nie nadawał się szukam dalej
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, 17:28 przez miszka 34, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Paximilian
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2016, 04:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Auto: Opel Zafira A 2.2 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#42 Post autor: Paximilian »

Witam wszystkich posiadaczy Zosiek!
Mam pytanie, mianowicie czy jest możliwość przeszczepu silnika ze skrzynią 2.2 dti na 2.0 z opc. Wszelkie podpowiedzi mile widziane. Jestem w trakcie projektu mojej Zośki i chcę jej dać porząde stadko kucy, żeby nie tylko ładnie wyglądała.

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#43 Post autor: Cray123 »

Możliwość na pewno jest, ale to ile cyferek Cie to wyniesie sprawi, że zrezygnujesz z tego :piwo:

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#44 Post autor: Janus »

Paximilian pisze:Witam wszystkich posiadaczy Zosiek!
Mam pytanie, mianowicie czy jest możliwość przeszczepu silnika ze skrzynią 2.2 dti na 2.0 z opc. Wszelkie podpowiedzi mile widziane. Jestem w trakcie projektu mojej Zośki i chcę jej dać porząde stadko kucy, żeby nie tylko ładnie wyglądała.
benzyna na bigblocku (x20xev, let) spinaja sie z F23 z diesla. Więc jeżeli benzyna pasuje do skrzyni z 2.0dti to powinna i pasować do F35 z 2.2dti. Wg mojej wiedzy oba bloki diesla są bliźniacze. Jak Kolega wcześniej napisał kwota przekroczy min 5tys a powiedziałbym że dogoni 10tys. Zmiana diesla na benzyne wiąże się ze zmianą całego osprzętu silnika. Na twoim miejscu rozwazylbym V6. Sam żałuję że nie poszedlem w tym kierunku
Janusz

Awatar użytkownika
Paximilian
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2016, 04:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Auto: Opel Zafira A 2.2 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#45 Post autor: Paximilian »

Janus czy możesz mi coś więcej podpowiedzieć o co chodzi z tą V6 .
Z jakiego auta go szukać i co do tego jeszcze będzie mi potrzebne. Stawiam pierwsze kroki w tuningu a chcę tak jak do tej pory zrobić wszystko sam. Bo nie problem jest dać auto komuś żeby to zrobił, ale w tedy nie ma tej satysfakcji.

posty pisane w krótkim odstępie edytujemy :>

Co dokwoty to nie przerażają mnie te kwoty, bo już w nią zainwestowałem 29.000 :roll:

Czy Y30DT lub Z30DT wejdzie zamiast 2.2 DTI?

Albo 3.2 v6 z vectry c 2005 czy da radę wcosnąć :idea:

Każda podpowiedź jest mi przydatna. Nie znam się na oznaczeniach silników, a chciałbym dobrać taki, żeby nie trzeba było kombinować z budą przy jego wkładaniu.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 21:38 przez Paximilian, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”