[A] Przepływomierz - diagnostyka, czyszczenie, wymiana, jaki

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#31 Post autor: sobit »

czy ktoś słyszał, o robieniu lub też robił u siebie dziurkę w przepływomierzu? Wyczytałem gdzieś, że jak przepływka siada, to można spróbować zrobić dziurkę w miejscu gdzie jest czujnik. Strumień powietrza leci jakimiś kanałami, a otwór ma za zadanie ułatwić i zwiększyć ilość przelatującego powietrza.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#32 Post autor: Lorry »

Czy można się podłączyć :?:

Ostatnio Zofia pokazuje mi błąd 017017 czyli za bogata/uboga mieszanka. Już tak kiedyś było, dałem dwa razy STP, przegoniłem mocniej przez 50km i spokój na dłuższy czas.

Auto w sumie jeździ normalnie, ale momentami wydaje mi się jakby nie miała powera takiego jak dawniej. Albo się przyzwyczaiłem :mrgreen: . Jedyne dziwne to że w okolicach 2,800 jak gotuję się do wyprzedzania i ten gaz jest raz mocniej raz slabiej wciśniety to tak lekko nią szarpnie/auto waha się co robić, a potem już normalnie burza.

Czy jeśli samochód śmiga na za bogatej to np wsadzając paluch do tłumika mamy palucha w czymś a'la sadza tylko że suche, nie tłuste :?:

Po kupnie poprzedni jeszcze wlaściciel zamontował mi oryginalny nowy przepływomierz GMa na któym teraz jeżdżę, stary mam w zapasie. Przeczyścić benzyną i podmienić :?:

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#33 Post autor: Dziadek13 »

sobit pisze:czy ktoś słyszał, o robieniu lub też robił u siebie dziurkę w przepływomierzu? Wyczytałem gdzieś, że jak przepływka siada, to można spróbować zrobić dziurkę w miejscu gdzie jest czujnik. Strumień powietrza leci jakimiś kanałami, a otwór ma za zadanie ułatwić i zwiększyć ilość przelatującego powietrza.
Tak to było robione na forum vectry i nic sie nie psuło jedynym problemem było zwiększenie zużycie paliwa ponieważ przepływka otrzymuje tyle samo powietrza ale chłodzenie czujnika jest większe i z tym związane zwiększenie dawki paliwa auto lepiej sie zbiera z dołu no ale wtedy w baku robi sie pustka.
Obrazek

MarcinGTD

#34 Post autor: MarcinGTD »

Mam małe pytanko:

Jaka powinna byc masa powietrza na biegu jałowym bo ja mam ok 300-320 mg/suw na starej przepływce.
Wymieniłem bo mam mało mocy i wysokie spalanie
Niewiem jakie mam teraz wskazania bo niemam dostępu aktualnie do Tech'a

I zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem ze wymieniłem bo mocy nie odzyskałem
Wymieniłem na boscha jeżeli wskazania na mojej starej przepływce były dobre to nową sprzedam i będe kombinowac cos innego

Więcej o moim spalaniu to na jałowym biegu mam spalanie ok 0,9-1,0 l/h
średnie wg komputera przy dosyc agresywnej jezdzie ok 9,7-10,5

Silnik 2,0 DTL 82 KM
przebieg ok 300kkm

boogoo

#35 Post autor: boogoo »

Wskazania masz dobre,ale musisz szukać gdzie indziej.Duży pobór paliwa może świadczyć o braku powietrza.... :idea:

MarcinGTD

#36 Post autor: MarcinGTD »

Filtry wymieniam co 10-12 kkm zawsze na bosch
wymieniam filtr powietrza i oleju plus olej castrol magnatec diesel 10w40
dodatkowo co 2-3 wymiany wymieniam filtr paliwa oczywiscie jak wszystkie zawsze bosch

Czyli przepływka wymieniona niepotrzebnie hmmmm

a może przepływkę powinno sie sprawdzac pod obciążeniem

coś czuje ze będe się ogłaszac w dziale market ze sprzedam przepływkę bo wychodzi na to ze mam teraz 2 sprawne hehe

boogoo

#37 Post autor: boogoo »

A czyściłeś dolot?

MarcinGTD

#38 Post autor: MarcinGTD »

A co w dolocie dokładnie wyczyscic ?

boogoo

#39 Post autor: boogoo »

no jak co?Cały układ tj.kolektor jest zawalony smołą.Poczytaj o czyszczeniu w innym dziale. :)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#40 Post autor: Dziadek13 »

No i jeszcze bym polecił sprawdzenia ukladu podciśnienia szczególnie elektrozaworu od egr ponieważ za słabe podciśnienie tylko troszke podniesie grzybek egr i błędu nie będzie a autko słabe,dalej czego nie piszesz wyczyść egr i czujnik doladowania na dolocie ja nie dawno to robiłem i było nie ciekawie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ja czyściłem już dwa razy kolektor dolotowy i po trzech miesiącach znów był do czyszczenia więc zmieniłem taktyke odkręcam
zawór egr i pisikam spry do czyszczenia gażników w lewo i w prawo do tego otworu po godzinie jade na krótką intensywną jazde,
mniej roboty i stresu z odpowietrzaniem pompy a zawsze coś wyczyści.

MarcinGTD

#41 Post autor: MarcinGTD »

No to ja niewiem czy samemu to zrobie narzędzi trzeba by było troszkę nakupic

i czy czegoś nie rozwale jutro spytam sie mechaniora w warsztacie ile by wziął za takie czyszczenie

a z moją przepływką to dziwne rzeczy a dokładniej to założyłem nową bosch wszystkie nr sie zgadzają tylko co jakis czas przy wrzuceniu na luz albo dohamowaniu silnikiem przed skrzyżowaniem zapalała sie kontrolka silnika i zero mocy po chwili błąd się wyłącza i wszystko wraca do normy włożyłem spowrotem starą przepływkę i dzisiaj w nocy pojezdze troszkę po gdyni i zobaczymy czy błąd się bedzie powtarzał

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#42 Post autor: MieHor »

MarcinGTD, przejrzałem cały temat od początku, w żadnym swoim poście nie napisałeś czy odczytałeś błędy - jeśli zaświeca się kontrolka to znaczy że auto przechodzi w tryb awaryjny, który jest czymś powodowany, bez zdiagnozowania zarejestrowanych błędów to szukanie igły w stogu siana, w ten sposób możesz nawymieniać sporo części i nie osiągnąć zamierzonego efektu.

MarcinGTD

#43 Post autor: MarcinGTD »

Niemam dostępu aktualnie do kompa ale jutro mam się wybrac z kolesiem z ASO opla na jazde testową z komputerem zeby sprawdził co jest nie tak

Więc aktualnie nieznam błędów jutro je poznam

[ Dodano: Sro Kwi 20, 2011 21:18 ]
Miałem błąd EGR

kupiłem jakiś debilny kabel i jakoś niemogę sobie z nim poradzic może ktos napisac przy okazji czy program tech 2 pokazuje parametry pracy "na żywo"

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2011 02:14 ]
Okej sprawdzone wszystko przy nowej przepływce co dziwne wywala mi błąd p0400 -5 czyli błąd zaworu EGR

Wyciągnełem go i wyczysciłem i wciąż to samo

Jak wkładam starą przepływkę to niemam zadnych błędów

Jutro tzn juz dzisiaj ok 12-13 odbieram samochod od mechaniora który wyczysci mi cały dolot w którym jest kawał smoły

Może ktoś ma jeszcze jakis inny pomysł co z tym zrobic

Po czyszczeniu napisze jakie są efekty tej całej operacji

Jak się uda to może jakieś zdjęcia dorzuce jak mechanior jakieś strzeli

xmati

#44 Post autor: xmati »

czytałem w necie, że niektórzy montowali sobie inne przepływomierze powietrza. Np. do zafiry 2.0 dti przepływomierz od 2.2 dti lub od 1.9 tdi (vw) Czy ktoś z koleżanek lub kolegów również przeprowadzał takie doświadczenie...? Ponoć po takiej zamianie zaobserwowano lepsze osiągi...

tofo

#45 Post autor: tofo »

Czesc,
Panowie pytanie, jaka powinna byc reakcja silnika a mianowicie obrotów po odłączeniu przepływomierza.

Oprocz bełedu obroty powinny sie podniesc, czy opasc a moze pozostana bez zmian?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”