biegi nie wchodzą przy włączonym silniku

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rzymski
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2013, 10:40
Imię: Roman
Lokalizacja: Lubelskie
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR

#31 Post autor: rzymski »

mechanik powiedział ze wał sie urwał juz po wymianie znalazłem silnik 1300 sprzegło nowe wszystkie oleje i płyny w sumie 3400 z robicizna ;/ ale teraz biegi wchodza lepiej niz przedtem normalnie paluszkiem moge zmieniac :) nic oby narazie wiecej sie nie psuło :) i niech piekna jezdzi dalej :)

ArturOst

#32 Post autor: ArturOst »

witam

przypuszczam ze mam podobny problem tak jak by nie było sprzęgła

zafira 2004 luzy na biegu najpierw nie wchodziła dobrze 1 później wszystkie

zestaw naprawczy godzina roboty trochę lepiej ale nadal nie wchodzą biegi ( ktoś mi powiedział ze regulacja linek) mechanik niestety 1 raz to robił i od razu krzyczy że wymiana iże 3 tys

dodam że na 1 czy wstecznym wciśnięte sprzęgło a samochód sam jedzie

znajomy mówi że regulacja na linkach ewentualnie odpowietrzenie

co sądzicie pomocy :roll:

Skasowany użytkownik 6483

#33 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Kolego temat jest dla działu w ZA bo tu jest ZB ale.... , skoro na wciśnietym sprzęgle auto ci chce jechać to masz problem albo ze sprzęgłem albo z wysprzęglikiem bo on jest hydrauliczny. Proponuje sprawdzić poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku hamulców bo jeśli masz go tam zbyt mało to może Ci się pompa wysprzęglika zapowietrzać i stąd masz problemy z biegami. Cały ten układ pobiera płyn hamulcowy do hydraulicznego wysprzęglania biegów i stąd prośba o sprawdzenie ilości tego płynu. Tak jak zasugerował mechanik, warto ten układ odpowietrzyć co nie jest żadną filozofią . Poproś kogoś do pomocy i odpowietrzyjcie układ tak jak układ hamulcowy .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”