Zafira A - szarpanie podczas ruszania, przyspieszania

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#391 Post autor: Tazz »

Jeśli numery na starej pokrywają się na tych z aukcji to można brać :) vdo siemens szły na pierwszy montaż :)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

prayboy
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#392 Post autor: prayboy »

Zafira A, silnik 1.8 125 km benzyna przebieg 205 tys. Rozrząd robiony przy 145 tys sześć lat temu.
Na zimnym silniku (pierwsze odpalenie rano lub po wielu godzinach postoju) - trzęsie silnikie, gdy dodają gazu obroty spadają i silnik dławi się, i gaśnie. Musi chwilę pochodzić, jakaś minutę, dwie zanim bez problemu ruszę. Mam to już od jakichś dwóch lat, przy czym czyszczenie przepustnicy nic nie daje. Dodatkowo od niedawna pojawił się problem nowy - od mniej więcej 90 km/h podczas przyspieszania, wciskanie gazu czuć delikatne szarpanie, nie ma płynnego przyspieszania tylko takie lekkie skoki. Co to może być? Albo jak sprawdzić co to może być? Dzięki.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#393 Post autor: Tazz »

Rozrzad bym już wymienił bo jak dla mnie to i czas (6lat) i przebieg (60 tys km) go kwalifikują do wymiany. Co do odpalania to może być czujnik wału.
Co do szarpania to może być układ zapłonowy (cewka kable(nie wiem czy sa kable czy cewka zespolona) i świece )
Ps. Jest LPG ?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 10:16 przez Tazz, łącznie zmieniany 1 raz.
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

prayboy
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#394 Post autor: prayboy »

Nie ma lpg. A ten czujnik położenia wału korbowego to wyjdzie przy podłączeniu diagnostyki? Bo do tej pory nie wychodził taki błąd, raz tylko sonda lambda wyszła ale po wymianie nic się nie zmieniło. Jutro daję auto na warsztat na robienie rozrządu, chciałbym mieć z tym wreszcie spokój...

Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
a podobno jak czujnik wału pada to jest odwrotnie - kiedy auto się nagrzeje to gaśnie, u mnie jest odwrotnie, jak się nagrzeje to pali bez problemu

Dodano po 17 sekundach:
https://www.youtube.com/watch?v=yYqhg9spjfU

marcin_kr
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2012, 14:14
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kutno
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#395 Post autor: marcin_kr »

prayboy pisze: 14 maja 2018, 08:49 Zafira A, silnik 1.8 125 km benzyna przebieg 205 tys. Rozrząd robiony przy 145 tys sześć lat temu.
Na zimnym silniku (pierwsze odpalenie rano lub po wielu godzinach postoju) - trzęsie silnikie, gdy dodają gazu obroty spadają i silnik dławi się, i gaśnie. Musi chwilę pochodzić, jakaś minutę, dwie zanim bez problemu ruszę. Mam to już od jakichś dwóch lat, przy czym czyszczenie przepustnicy nic nie daje. Dodatkowo od niedawna pojawił się problem nowy - od mniej więcej 90 km/h podczas przyspieszania, wciskanie gazu czuć delikatne szarpanie, nie ma płynnego przyspieszania tylko takie lekkie skoki. Co to może być? Albo jak sprawdzić co to może być? Dzięki.
Podmień na wszelki wypadek przepływomierz, ale obstawiam na 99% sterownik silnika.
Zafira A 1,8 LPG

Zombipsk
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2018, 19:50
Imię: Michal
Auto: Opel Zafira A 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18xe1

#396 Post autor: Zombipsk »

Witam jestem nowy na forum, moj problem polega na tym ze moja Zoska szarpie przy ruszaniu na wolnych obrotach czasami , obroty przy odpaleniu na zimnym wskakuja na ponad 2 tys. I tak wiruja przez 2-3 sekundy i wracaja rowniez czasami, gdy rozpedzam sie np na 3 lub 4 biegu zreszta obojetnie na jakim biegu i puszczam gaz bez sprzegla to obroty zamiast spadac ladnie rownomiernie to rwie i szarpie wymienilem juz egr bo blad mial i byl niby popsuty nic to nie zmienilo i wychodzi na to ze 2 mechanikow u ktorych bylo auto nie wiedza co jest najchetniej to by wymieniali wszystko po kolei jak leci az dojda o co chodzi moze ktos mial podobny problem. Moja Zoska A 99r to opc irmischer 1.8 16v benzyna prosze o pomoc bo juz mi rece opadaja....

prayboy
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#397 Post autor: prayboy »

Mój problem rozwiązany. Wymiana przepływomierza na nowy - śmiga jak nowa. Pewnie masz to samo kolego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”