duże spalanie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
BBoyBulli

#46 Post autor: BBoyBulli »

Mam pytanko da się wymienić sam wkład przepływomierza, bo w sklepie z częściami proponowali mi sam wkład za 290 zł firmy Kraft jak dobrze pamiętam??

Giftek
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:05
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#47 Post autor: Giftek »

Witam
Odświeżę temat bo mam taki sam problem jak kolega "zolo" na pierwszej stronie, a dokładnie:
Przy obecnych mrozach komputer pokazuje mi średnie zużycie paliwa na poziomie 14,5 l/100 km w mieście. Po zatankowaniu do pełna wyszło mi, że spaliła 13,1 (verva z Orlenu). Kupując swoją Zafirę podłączyłem ją do komputera. Wykazało błędy: P0380 i P0110, paliła się też kontrolka auta z kluczem (po przejechaniu paruset metrów, lub przygazowaniu gasła). Wymieniłem "przepływkę" na nową, ale dalej po rozruchu pojawiała się kontrolka. Udało mi się wymienić dwie świece na nowe (pozostałe się zapiekły) i kontrolka już się nie zapala, ale spalanie dalej było wysokie. Ostatnio wymieniłem wkład termostatu i na razie nie widzę różnicy.
Mam silnik 2.0 DTI z automatyczną skrzynią biegów.
Powoli kończą mi się pomysły co by tu jeszcze zmienić, by obniżyć spalanie. Aha, mam opony 205/55 R 16
Pomocy panowie, bo mnie Zośka zeżre :lol:
Świeżak? Stary Obserwator :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#48 Post autor: Harry200 »

Witam,miałeś dwa błędy,P0380 obwód świec żarowych i P 0110 czyli czujnik temperatury powietrza dolotowego,ten czujnik o ile się nie mylę jest zabudowany w przepływce.Ma on na pewno wpływ na ustalanie składu mieszanki,sprawdż teraz jakie masz błędy ,Następna sprawa to gdzie ty najczęściej jeżdzisz ,trasa czy miasto,masz automat to jeszcze powiedz przy jakich obrotach przełączaja Ci się biegi...

Giftek
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:05
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#49 Post autor: Giftek »

W zeszłym tygodniu wymieniałem wkład termostatu i przy okazji sprawdziłem błędy. Nie mam błędów. Jeżdżę głównie po mieście, światła, korki i tak 10 km w jedną stronę i powrót (zawożę dziecko do babci). Po pracy to samo, łącznie jakieś 50 km dziennie w mieście. Co do obrotów, to jest różnie. Zauważyłem, że przy spokojnej jeździe biegi zmieniają się przy około, lub do 2 tys. obrotów. Przy szybkiej jeździe około 3 tys. obrotów. Ale te dane mogą być nie precyzyjne, bo nie sprawdzałem tego dokładnie. Oczywiście skrzynia nie jest w trybie "sport". Dodam, że jeżdżę z komputerem ustawionym na chwilowe spalanie. Udaje mi się uzyskać spalanie rzędu 5-7 litrów na 100 ale jest to "chwilowe"
Świeżak? Stary Obserwator :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#50 Post autor: Harry200 »

Co do zużycia to jednak bym stawiał na to że jeżdzisz po mieście plus ok 10% więcej na automatyczną skrzynie.u mnie jak jeżdżę tylko po Warszawie to spalanie dochodzi do 10l a po trasie przy średnim 100/h 5.9.Pozostaje Ci sprawdzić na jakims odcinku poza miastem.Aha jeszcze jedno jak dodajesz ostrzej gazu to bardzo Ci dymi z wydechu ? .Sprawności sprzęgła hydrokinetycznego to i tak nie sprawdzimy prze internet.

Giftek
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:05
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#51 Post autor: Giftek »

H,Łajszczak pisze: ...jak dodajesz ostrzej gazu to bardzo Ci dymi z wydechu ?
Prawdę mówiąc nie zauważyłem. Gdyby było inaczej, czyli dymił to bym zauważył :lol:
A tak przy okazji, dzięki za zainteresowanie
Aha, jutro jadę do ASO tak jakoś po znajomości, dam znać co ustalili (dzisiaj miałem wolne i żona wzięła zośkę i akurat dzisiaj zapaliła się kontrolka auta z kluczem i nie chce zgasnąć??? :/ )
Pozdrawiam
Świeżak? Stary Obserwator :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#52 Post autor: Harry200 »

Takie wiadomości na forum na pewno się przydadzą,także czekamy..

Giftek
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:05
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#53 Post autor: Giftek »

Wizyta u mechanika nic nie dała :( Podłączenie do techa wykazało, że wszystko jest w porządku. Jedyne co mu się nie podobało to niedogrzany silnik i w tym upatruje duże spalanie. Umówiony jestem na przyszły piątek. Zostawię auto na noc, rano odpali zimne auto i sprawdzi grzanie silnika. Coś mi się zdaje, że będę musiał kupić nowy termostat, a nowy wkład i robociznę diabli wzięli :/
I to na razie tyle. Dam znać później co i jak.
Pozdrawiam i z Nowym Rokiem wszystkiego dobrego :)
Świeżak? Stary Obserwator :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#54 Post autor: Harry200 »

Giftek pisze:akurat dzisiaj zapaliła się kontrolka auta z kluczem i nie chce zgasnąć??? )
Jak kontrolka się zapaliła to musiał być jakiś błąd który on może niechcący skasował zanim zdążył odczytać.??A kontrolka świeci Ci sie czy juz nie.??

Giftek
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:05
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#55 Post autor: Giftek »

H,Łajszczak pisze: ...A kontrolka świeci Ci sie czy juz nie.??
O tuż czasem się zapali, czasem nie, trochę nieprzewidywalna jest ;) Ale nawet z kontrolką auto zachowuje się normalnie. Na tę chwilę spalanie spadło do 13,5 l/100 km. Normalnie jakaś poprawa jest czy co? Muszę trochę po obserwować i potestować.
Świeżak? Stary Obserwator :)

pawko81

#56 Post autor: pawko81 »

witam
zabraliśmy się z kolegą mechanikiem za czyszczenie turbiny i okazało się że jest ok więc rozebraliśmy kolektor ssący który był tak zawalony że komar by tam f... nie włożył. pełno sadzy i ogólnie porażka ale po paru godzinach było po wszystkim.
po wyczyszczeniu kolektora wyczyściliśmy również wtryskiwacze i zawór EGR

apropo wtryskiwaczy to dostęp na parę godzin roboty i wiem że zośki na pych lepiej nie palić

po tym wszystkim opelek chodzi jakby lepiej ale spalanie wzrosło o litr może więcej
kolega mówił że mam jeszcze zawalony zawór doładowujący turbine i dlatego ona mi się słąbo załącza. psikał w niego wd-40 ale myślę że to słabo dało

czy to może być powodem większego spalania??

sados1982

#57 Post autor: sados1982 »

Witam.
Posiadam Opla Zafirę 1.8 benzyna.
Samochód pali po mieście na krótkich odcinkach 18-20 l paliwa.
Co dziwne na trasie pali jakieś 7.
Sonda sprawna.
Przepływomierz też.
Pomocy.

Piuma

#58 Post autor: Piuma »

Też mam ten problem. Moja Zafira 1,8 zaszalała i pali w mieście 14 litrów :( W czasie jazdy autko czasem skacze i nagle dostaje wysokich obrotów. Możliwe przyczyny?

peper

#59 Post autor: peper »

giant19s prosilibyśmy coś więcej jeśli to możliwe...-.please.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#60 Post autor: miodzik »

peper odkopałeś trochę dawno wymarły temat..

Nie nastawiałem się mocno na odpowiedź kolegi giants19s (Ostatnia wizyta: Czw Kwi 04, 2013)...

Może opisz może dokladniej co się u Ciebie dzieje..
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 16:59 przez miodzik, łącznie zmieniany 1 raz.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”