Falowanie obrotów - pomarańczowa kontrolka

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinutek

#46 Post autor: marcinutek »

Witam dzis podczas jazdy zoską zaczeły falować mi obroty i samochód zgasł odbaliłem zaraz bez zadnych problemów ale zapaliła mi sie pomarańczowa kontrolka silnika czy ktoś może wie jaka to jest przyczyna!!

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#47 Post autor: Harry200 »

Czy masz teraz jakieś objawy poza zapaloną kontrolką silnika,brak mocy,falowanie,jeżeli masz komputer to czy nie wzrosło Ci średnie spalanie.. :?:

marcinutek

#48 Post autor: marcinutek »

Podczas jazdy zaczęły mi falować obroty i po chwili auto mi zgasło, odpaliłem bez problemu ale zapaliła się pomarańczowa kontrolka nie wiem co to może być? ma na to wpływ gorsze paliwo czy to jest coś innego?
Ostatnio zmieniony 08 mar 2011, 15:00 przez marcinutek, łącznie zmieniany 1 raz.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#49 Post autor: firek »

marcinutek, masz jakiś błąd w komputerze z tąd kontrolka, aby sprawdzić trzeba zczytać i ewentualnie wrzuć na forum jaki to błąd to coś postaramy sie pomóc. ;)

marcinutek

#50 Post autor: marcinutek »

oki jak odczytać błąd bo jestem z tego zielony. A i moge tak jezdzić bo teraz nie swieci sie ta kontrolka może to jakiś tymczasowy błedny odczyt komputera

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#51 Post autor: MieHor »

Poobserwuj - może to jakiś chwilowy foch. U ciebie powinna zadziałać metoda na "pedały" opisana w innym temacie, a jak nie to Op-Com lub jakiś inny fejs

marcinutek

#52 Post autor: marcinutek »

a czy takie fochy sie zdażają bo narazie jeżdze i nic sie nie dzieje

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#53 Post autor: Dziadek13 »

Napisz jakie falowanie obrotów masz chodzi o obroty największe i minimalne.

marcinutek

#54 Post autor: marcinutek »

jak stałem na luzie z zapalonym silnikiem to w granicach poniżej 1000 do prawie 2000 tysięcy

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#55 Post autor: Dziadek13 »

W pierwszej kolejności należało by zacząć od czyszczenia krokowca (silnik krokowy) oraz przepustnicy, dodatkowo zobacz czy nie sparciały ci połączenia wężyków podciśnienia, dolotu też nie zaszkodzi sprawdzić czy nie ma jakiejś nieszczelności układu podciśnienia.

biedrona

#56 Post autor: biedrona »

Witajcie kochani
Zmagam się od jakiegoś czasu z problemem takiego typu Na wolnych obrotach na biegu jałowym podczas postoju coś stuka z lewej strony patrząc od komory silnika Jak dodam gazu stukanie ustaje, jak np ruszam kierownicą na postoju to stukanie ustaje Suka tak juz jakis czas Mam jeszcze inny problem otóż podczas jazdy jak wolno przyspieszam to w zakresie 90km/h coś zaczyna wyć Jak przekroczę 90km/h lub 2100 obrotów to wycie ustaje To jest takie chwilowe wycie chyba że jakis czas jadę tempem 90km/h to wyje cały czas w tym zakresie prędkości Jak zdejme noge z gazu to wyć przestaje Jak przyspieszam gwałtownie to tego wycia nie ma Dodam że na postoju jak wcisnę obroty nawet do 3000obr/h to wycia nie słychac
Mam dziwne te problemy z Zosią Autko jest kochane ale cały czas mi przypomina o sobie Pozdrawiam

grześ20

#57 Post autor: grześ20 »

MieHor pisze:To na pewno nie masz RS-232, a z przejściówkami to sobie odpuść, może nie działać.

Poza tym jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego
witam długo mnie nie było dlatego że chorowałem ,no ale dalej się zabieram do naprawy ,więc zakupiłem interfejsa i wykazało nieprawidłową pracę przepływomierza,teraz nie wiem jaki kupić ?czy najtańszy lub droższy ale mi się to nie uśmiecha tyle kasy wydać za kawałek plastiku,pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 15 mar 2011, 10:54 przez grześ20, łącznie zmieniany 1 raz.

gwizdenson

#58 Post autor: gwizdenson »

Grześ ,to że pokazuje ci nieprawidłowe działanie przepływki to nie jest takie pewne ,że właśnie ona jest do wymiany.Często przy innych usterkach na kompie jest błąd przepływomierza.Ja wymieniłem kiedyś u siebie dwa i nic nie dało.A prawdziwą przyczyną był EGR.

grześ20

#59 Post autor: grześ20 »

no tak ale zawór erg sprawdzałem ,nawet elektrozaworki zamieniałem i nic żadnej zmiany

wader2996

#60 Post autor: wader2996 »

Witam miałem tak samo 2800 i żółta kontrolka z autkiem okazało się że padła przepływka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”