Pomocy!!! Ukręcona świeca żarowa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#61 Post autor: wesolys »

witam też miałem problem z ukreconą świecą żarową sprawa jest prosta dla ludzi którzy mają troszkę pojęcia o majsterkowaniu sam wyczytałem o tym w internecie lub na forum sam już nie pamietam mianowicie ;po ukręceniu świecy łapiemy szczypcami za tę górną część co wchodzi fajka i ją ukręcamy wtedy schodzi nam ukręcona górna część świecy i ta część na którą nakładana jest fajka w głowicy zostaje druga część świecy czyli tulejka w której jest otwór z brzeszczota wycinamy cienki pasek żeby wszedł w ten otwór i piłujemy świecę wzdłuż z jednej i z przeciwnej strony [trzeba trochę cierpliwości dostęp jest ciężki]aż poczujemy ze zaczynamy piłować po czymś chropowatym[co jakiś czas wymieniamy brzeszczot]to oznacza że zaczyna się gwint wtedy przeciwna strona znowu czujemy że piłujemy po gwincie zalewamy świecę wd40 mi wyszła tak łatwo że wykręciłem ją wkrętakiem także przy odrobinie umiejętności i cierpliwości można zrobić to samemu.[brzeszczot przy piłowaniu trzymamy równolegle do świecy żeby ją przeciąć przez całą dł. gwintu ostrze musi wchodzić do świecy ok. 2 cm]

Skasowany użytkownik 3135

#62 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

jest człowiek który zajmuje się ukręconymi świecami żarowymi, ale to na podkarpaciu jest, choć z tego co z nim rozmawiałem i ze śląska do niego przyjeżdżają, tu jest jego stronka, sam u niego serwisuje opla, polecam
http://auto-krak.pl/

Skasowany użytkownik 6483

#63 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No domyślam się ,że idzie samemu to zrobić ale czy przypadkiem jakieś opiłki nie wpadną nam wtedy do komory spalania? Przecież gdy tak się stanie to mamy kolejny problem :roll:

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#64 Post autor: wesolys »

witam opiłki nie wpadną do komory spalania bo nie mają którędy wszystkie opiłki zostają w piłowanej świecy żarowej ponieważ po ukręceniu elementu na który wchodzi fajka dziura nie robi się na wylot jeżeli ktoś ma starą świecę można ją wkręcić w imadło i przeprowadzić test ja przed przystąpieniem do prac właśnie tak zrobiłem tylko najpierw trzeba obciąć wkoło część na którą zakłada się klucz aby była luźna[stymulacja świecy po ukręceniu] a dopiero ukręcić element na który wchodzi fajka.

Skasowany użytkownik 6483

#65 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ano chyba ,że tak :lol: / Ale to pewnie diabelsko żmudna robota tyle ,że oprócz czasu ,niewiele inwestujemy :lol: .

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#66 Post autor: wesolys »

dokładnie tak ale jak ktoś lubi sam pogrzebać to praktycznie bez żadnych inwestycji zostaje kaska na :piwo:

Panowie schodzicie z tematu - to nic nowego nie wnosi - Bodek
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 21:15 przez wesolys, łącznie zmieniany 2 razy.

miciekkrk

#67 Post autor: miciekkrk »

517 412 036 - tu macie nr do gościa co robi (dojeżdża) praktycznie wszędzie.

Na warsztat: jeśli chodzi o robotę - jak auto nie stoi na warsztacie to można jechać do niego do Krakowa.
Nie szukajcie daleko, jest w Małopolsce i się konkretnie tym zajmuje - narzędzia fachowe, nie jakieś podróby.

Troszkę poprawiłem - Bodek
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 21:19 przez miciekkrk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#68 Post autor: fliztar »

pan wykręcił urwaną świecę przez PANA paproka mechanika 650zeta w cenie wymiana urwanej plus trzy pozostałe, świece boscha plus gwintowanie wszystkich gniazd
Fliztar

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#69 Post autor: GOTI »

Zna ktoś jakiś warsztat lub speca od ukręconych świec z okolic Mysłowic
Mam problem ponieważ przy próbie odkręcania jedna niestety się ukręciła, nie wiem jak będzie z resztą - udało sie tylko jedną wymienić.
Obrazek

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#70 Post autor: chabretti »

GOTI to te pozostałe pryskaj WD-40 co jakiś czas to może im pomóc. A mechanika co wykręca w Twoich okolicach to szukaj w gooogle lub po znajomych.
Jeżeli to te Mysłowice http://myslowice.top-ogloszenia.net/Ogl ... -60-248041

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#71 Post autor: GOTI »

chabretti pisze:GOTI to te pozostałe pryskaj WD-40 co jakiś czas to może im pomóc. A mechanika co wykręca w Twoich okolicach to szukaj w gooogle lub po znajomych.
Jeżeli to te Mysłowice http://myslowice.top-oglo...Aut-7-60-248041
Szukam tu i tam. Jestem już umówiony na piątek z jednym specjalista (tak to to Mysłowice ;) )
Obrazek

ZoonQ

#72 Post autor: ZoonQ »

Miałem podobny problem w ubiegłym roku. Dwie świece ukręcone. Obdzwoniłem wszystkich mechaników+serwis wszyscy mi mówili o zdejmowaniu głowicy i nieliczni o możliwości podjęcia prób wykręcenia. Zadzwoniłem z resztkami nadziej do Bosch Service Rypin i bez problemu. Nie kazali mi tylko nic samemu grzebać. Rano postawiłem autko a ok 16-tej świece były wyjęte. Wystarczy odpowiedni klucz. Koszt wyjęcia ukręconych- 180 zł od świecy w tym wymian na nowe Beru (45zł/sztuka) .540 zł cała zabawa.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#73 Post autor: Mattai »

Gdzieś na wątkach jakiś geniusz pisał że świece wykręca sie na gorącym silniku...nic bardziej błędnego...każde auto skręcane jest w fabryce na częściach które są w temperaturze pokojowej. I tak nalęży traktować części silnika przy demontażu....Ja miałem podobny problem tydzień temu, oddałem auto do ASO bo mam dość klamizerki, świeca drgnełą, ale niestety się ukręciła. Spece z ASO wywiercili świece i oddali mi autko na drugi dzień.

Koszt wymiany świecy w ASO(!) wyniósł mnie ok 400PLN. 90% świec daje się usunąć wywiercając, reszta to szczególne przypadki gdzie ktoś nie stosuje się do momentów przy dokręcaniu.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Skasowany użytkownik 8511

#74 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

A jeżeli ktoś urwał sobie świecę żarową i sam chciałby ją wykręcić to można kupić zestaw do wykręcania urwanych świec,za 130 zlotych można taki sobie sprawić (taki sam jak w linku)


http://allegro.pl/wyciagacz-zestaw-do-u ... 35281.html

olo018

#75 Post autor: olo018 »

Swiece wykręca się na ciepłym silniku ok 40 stopni nie gorącym,wymieniłem tak około 100 świec bez ukręcenia i problemów,dzień wcześniej popsikać tylko penetratorem i idą jak masło!!!.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”