komunikat INSP

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

komunikat INSP

#1 Post autor: janekW67 »

witajcie z rana koledzy! dziś rano po włączeniu zapłonu na liczniku dziennym wyświetlił się na około 10 sekund komunikat INSP. żadnych kodów błędów nie wykazuje,autko sprawuje się bez zarzutu. powie mi ktoś o co chodzi?
Oczywiście!

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5256
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Tunio999 »

INSP jest to komunikat, że zbliża się przegląd samochodu :)

poczytaj TU: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=27
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: janekW67 »

Tunio999, dzięki! utwierdziłeś mnie w przekonaniu,że mam prawidłowy tok myślenia :D ,ale zastanowiło mnie to,dlaczego już się wyświetliło,bo do przeglądu zostało jeszcze ok. 10 tys. pozdro
Oczywiście!

David

#4 Post autor: David »

janekW67 pisze:zastanowiło mnie to,dlaczego już się wyświetliło,bo do przeglądu zostało jeszcze ok. 10 tys
jak sam robiłeś sobie wymiany i przegląd to nie skasowałeś wskazania komputera, jak pamiętam to domyślnie dla kompa jest wyświetlać komunikat INSP co 30000 km. dlatego jak będziesz za 10 tyś km robił sobie wymiany itp, to poproś kogoś z kompem aby Ci wyzerował dane w komputerze i będziesz wiedział potem co i jak. wskazania będą prawidłowe. :piwo:

Awatar użytkownika
jozek
Mieszkaniec
Posty: 414
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:51
Lokalizacja: OPOCZNO(woj.łódzkie)
Model:
Kontakt:

#5 Post autor: jozek »

wszystko ustawia się po podłączeniu pod op-com'a
podjedź do kogoś kto ma to ci wszystko ustawi pod ciebie i będzie gitara
takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego

Obrazek Obrazek
Obrazek

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Dek »

Inspekcja posiada dwa "liczniki".

Włączy się po 30kkm od poprzedniego kasowania lub co 12 miesięcy.

Inspekcje da się skasować bez kompa, jak również możesz ją wyzerować w dowolnym momencie (ta sama procedura co przy kasowaniu świecącej inspekcji).


A tak na marginesie ktoś wymienia olej co 30kkm, jak nakazuje komp ??



pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#7 Post autor: Harry200 »

Jak pracowałem w branży to nikt kto robił przeglądy w serwisie nie wymieniał częściej niż co 30tys,fakt że większość to były firmowe auta..Teraz niektóre firmy zalecają wymianę oleju co 60tys a wymianę filtra co 30tys..Ale ja sobie wymieniam co 15 tys.. :D

vojti

#8 Post autor: vojti »

Dek pisze:Inspekcja posiada dwa "liczniki".

Włączy się po 30kkm od poprzedniego kasowania lub co 12 miesięcy.

Inspekcje da się skasować bez kompa, jak również możesz ją wyzerować w dowolnym momencie (ta sama procedura co przy kasowaniu świecącej inspekcji).


A tak na marginesie ktoś wymienia olej co 30kkm, jak nakazuje komp ??



pozdrawiam
Parametry Inspekcji można ustawić po wpięciu pod komputer diagnostyczny. Mnie mechanik pytał, co ile km ma się włączać. Niestety pochopnie poprosiłem o 13 000 km i teraz się wkurzam, bo olej wymieniam co 10 000 i komunikat Inspekcja pasuje jak pięść do nosa. Nie mam czasu podjechać aby się podłączyć i zmienić to :evil:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2012, 22:38 przez vojti, łącznie zmieniany 1 raz.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#9 Post autor: Zdenek2007 »

U mnie komunikat INSP teoretycznie powinien się pojawiać co30 tyś. ale wartość ta maleje niezależnie od faktycznego przebiegu a zależne to jest, jak mi się wydaje, od ilości rozruchów, jazdy na krótkich trasach i ogólnych warunków eksploatacji auta a w szczególności częstotliwości wypalania DPF-a (wypalanie zmniejsza średnio o1000).
Aktualny przebieg zawsze można sprawdzić, wystarczy na wyłączonym zapłonie wcisnąć i przytrzymać przycisk kasowania dziennego przebiegu licznika.

sajmer

#10 Post autor: sajmer »

OD siebie dodam , że aby skasować INSP nie trzeba podłączać kompa , można to zrobić samemu.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2012, 17:34 przez sajmer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Bodek »

sajmer pisze:OD siebie dodam , że aby skasować INSP nie trzeba podłączać kompa , można to zrobić samemu.
Powinieneś dorzucić odnośnik do swojej wypowiedzi:

Kasowanie INSP ZA
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#12 Post autor: shaqal »

Po podłączeniu kompa mozemy szybciej i łatwiej skasować inspekcje, od razu mozemy tez ustawic okres po jakim ma sie pojawić komunikat.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

eryklfc

#13 Post autor: eryklfc »

Dek, nawiązując to twojego wpisu ze w zafirze inspekcja posiada dwa liczniki. Chodzi mi o licznik który włącza się podczas przytrzymania przycisku zerowania kilometrów na włączonym zapłonie pokazuje ilość kilometrów do insp. inspekcje kasuje sie łatwo ale czy można skasować ten licznik

[ Dodano: Sro Lis 07, 2012 22:42 ]
Zdenek2007, Aktualny przebieg zawsze można sprawdzić, wystarczy na wyłączonym zapłonie wcisnąć i przytrzymać przycisk kasowania dziennego przebiegu licznika. Tak napisałeś a czy wiesz jak można wyzerować ten licznik ?

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#14 Post autor: chabretti »

eryklfc pisze:Dek, nawiązując to twojego wpisu ze w zafirze inspekcja posiada dwa liczniki. Chodzi mi o licznik który włącza się podczas przytrzymania przycisku zerowania kilometrów na włączonym zapłonie pokazuje ilość kilometrów do insp. inspekcje kasuje sie łatwo ale czy można skasować ten licznik

[ Dodano: Sro Lis 07, 2012 22:42 ]
Zdenek2007, Aktualny przebieg zawsze można sprawdzić, wystarczy na wyłączonym zapłonie wcisnąć i przytrzymać przycisk kasowania dziennego przebiegu licznika. Tak napisałeś a czy wiesz jak można wyzerować ten licznik ?
Czytajcie posty dokładnie Bodek wyżej napisał jak kasować insp-ekcje
Tylko trzeba kliknąć ten niebieski odnośnik KASOWANIE

eryklfc

#15 Post autor: eryklfc »

Bodek, Witam. Kasowanie insp.poszło bez problemu. Mam pytanie odnośnie kilometrów wyświetlających się po przytrzymaniu przycisku kasowania kilometrów na włączonym zapłonie u mnie wyświetla się takie coś w górnej części 0.43 cośtakiego a w dolnej 14792

[ Dodano: Czw Lis 08, 2012 20:26 ]
chabretti, OK. Post od bodka dobrze przeczytałem bo insp. mam skasowaną tylko chodzi mi o kilometry wyświetlające się po przytrzymaniu przycisku kasowania kilometrów na włączonym zapłonie u mnie wyświetla się takie coś w górnej części 0.43 a w dolnej 14792
Ostatnio zmieniony 08 lis 2012, 20:30 przez eryklfc, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”