Padł rególator ciśnienia turbiny opel zafira 2.2 DTI 2002r

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
luis105

Padł rególator ciśnienia turbiny opel zafira 2.2 DTI 2002r

#1 Post autor: luis105 »

Witam wszystkich mam problem gdyż nie mogę nigdzie distać regukatora ciśnienia turbiny prawdopodobnie tak on się nazywa - taki śmieszny grzybek z tyłu za turbiną z małym ramieniem poruszającym się góra dół, dodam że jest on zamontowany z tyłu za turbiną więc dojście do niego jest ciężkie.
Objawy są takie że silnik nie ma mocy i po dodaniu mocniej gazu głośno zaczyna pracować podczas jazdy na postoju nie. Już dwa razy miałem ten problem ale wpuściłem wd 40 i pomogło ale teraz już nic nie pomaga!
Czy może ktoś z Was go wymontowywał i czyścił?
Prosze o jakis link gdzie mógłbym go zakupić!
Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#2 Post autor: alpi666 »

Fachowo to sie nazywa boost control a na polski zawór bezpieczenstwa on kontroluje prace turbiny bez niego turbo by sie kreciło coraz szybciej i wkoncu by sie rozleciało wszytsko
Obrazek

o to ci chodzi tak?
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

luis105

#3 Post autor: luis105 »

chyba tak ale to jest rozbieralne i czy można kupić osobno bez turbiny?
proszę o jakiś namiar na sklep gdzie mogę to dostać. tą część?
poniżej podaje link do zdjęcia turbiny z tym grzybkiem
http://photos01.allegroimg.pl/photos/or ... /841346835

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#4 Post autor: alpi666 »

hymm musisz pojedzic i sie popytac ja znanazłem takie cos http://www.allegro.pl/item839026515_zaw ... 2_2_l.html

a czy jestes pewny ze to jest przyczyna ?
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

luis105

#5 Post autor: luis105 »

na 99% jakieś pół roku temu też to mi się stało i wymienili mi na używke i było ok koszt 250 zł . A czy ten schemat co przesłałeś to jest to samo co dałem linka, o to samo chochodzi

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#6 Post autor: alpi666 »

aha to jak tak to musisz kupić całej turbo zdjac zobaczyć w jakiej kondycji jest i załozyć nowe ja tez musze u siebie sprawdzic bo to bo dawniej dmuchało mi turbo 0,8 bara i spadało do 0.5 a teraz cieżko jest uzyskać 0,8
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

luis105

#7 Post autor: luis105 »

to znaczy że ten zawór osobno nie wystepuje ( nie można go kupic oddzielnie) na alegro znalazłem firme z Brzegu"service pomp" która regeneruje stare zawory , a także gościa który ma 5 szt do zafiry 2.2 dti . zobaczymy co z tego wyjdzie jak naprawie do dam znać. POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”