jak sprawdzić czy i kiedy był robiony rozrząd

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sebavcv

jak sprawdzić czy i kiedy był robiony rozrząd

#1 Post autor: sebavcv »

Kupiłem niedawno Zośkę. Podobno miał wymieniany rozrząd przy 120tys km w Niemczech u pierwszego właściciela. Ja kupiłem ja w PL od Polaka, który jeździł nią rok. Auto ma przejechane teraz 142tys km. Nie mam żadnej naklejki i chciałbym wiedzieć, czy da się sprawdzić, czy faktycznie ten rozrząd był zmieniany. Mam Carpasa.
Szukałem podobnego tematu na forum, ale nie mogę znaleźć.
Dzięki za każdą odp... :piwo:

AreBie

#2 Post autor: AreBie »

Wymień lepiej jak najszybciej !

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Bodek »

Myślę, że nie ma takiej możliwości, a rozbierać i patrzeć co się z nim dzieje - też nic nie da.

Koszt wymiany jest dużo niższy, a jak padnie masz przechlapane.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

sebavcv

#4 Post autor: sebavcv »

o tym wiem ale może da się to jakoś sprawdzić tutaj; jeszcze mam zamiar dzwonić do mechanika w niemczech mam jego adres na tablicy lub dzwonić do właścicielki w też niemczech ;ewentualnie zadzwoni mój znajomy Helmut sami siebie raczej nie oszukują

AreBie

#5 Post autor: AreBie »

Rób jak chcesz, ale widze że na siłe chcesz zaoszczędzić te kilkaset złotych. Trzeba było kupić tańsze auto wtedy starczyło by na "pakiet startowy". Twój wybór, twoje ryzyko.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Bodek »

sebavcv pisze:o tym wiem ale może da się to jakoś sprawdzić tutaj; jeszcze mam zamiar dzwonić do mechanika w niemczech mam jego adres na tablicy lub dzwonić do właścicielki w też niemczech ;ewentualnie zadzwoni mój znajomy Helmut sami siebie raczej nie oszukują
OK, ale to też tylko kwestia zaufania, ja pierwsze co zrobiłem po zakupie, to: rozrząd, olej i płyny, klima i ogólny przegląd blacharsko - mechaniczny (nawet ustawienie świateł sprawdziłem).

Co zrobisz sam - tego Ci nikt nie "zabierze".
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

AreBie

#7 Post autor: AreBie »

Przez taki brak kultury technicznej rodza się stereotypy. Będzie kolejna osoba potem rozglaszać że Opel to.... bo pasek pękł a był "podobno" wymieniony.

sebavcv

#8 Post autor: sebavcv »

kolego sympatyczny AreBie nie chce zaoszczędzić tylko że wciągu tygodnia wudałem jakieś18 tyś auto ;lekki remoncik zawieszenia+gaz troszke zabolało

AreBie

#9 Post autor: AreBie »

Przecierp jeszcze trochę, bo może zaboleć dużo mocniej jak rozrząd strzeli. Troche o d... strony zaczołeś inwestycje w auto, ale zrobisz jak uważasz.

sebavcv

#10 Post autor: sebavcv »

pytanie było czy to można jekoś sprawdzić ;za temat braku kultury z obsługą auta w moim przypadku to wielkie nadużycie ,to tak dla wiadomości kolegi AreBie

jeżeli się nic wiarygodnego nie dowiem to porobie wszystko ,chodzj o to że za 3 miechy jadę za odre i czekam z wymianami do wyjazdu a w domu i tak mało jeżdżę
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 19:48 przez sebavcv, łącznie zmieniany 1 raz.

AreBie

#11 Post autor: AreBie »

Takie pytanie właśnie świadczy o braku kultury technicznej ;-) Odpowiedź uzyskałeś już na swoje pytanie, więc nie widzę sensu dalszej dyskusji.

sebavcv

#12 Post autor: sebavcv »

kolego nie złość się

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Bodek »

sebavcv pisze:kolego nie złość się
Panowie przystopujcie troszkę, dotyczy się Was obu, nie chciałbym się powtarzać - Bodek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#14 Post autor: maserek »

A troszkę z innej beczki się podepnę. Ile będzie kosztować wymiana rozrządu +/-.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: Bodek »

maserek pisze:A troszkę z innej beczki się podepnę. Ile będzie kosztować wymiana rozrządu +/-.
około 600 zł z wymianą.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”