Głośna praca zaworów w benzynowym 1.8

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
RyVar72

Głośna praca zaworów w benzynowym 1.8

#1 Post autor: RyVar72 »

Witajcie.
Zgodnie z sugestiami opiszę mój problem w nowym wątku, podpinałem się pod inny wątek ale nie dość, że był stary to jeszcze traktował o problemach silnika DTI.
Tak więc od początku. Mniej więcej od 2 tygodni mam problem. Przy większym obciążeniu strasznie słychać pracę zaworów, objaw nasila się przy pracy na benzynie, na gazie słychać mniej ale jednak słychać pojawia się to w okolicach 3000-3500 obrotów poniżej i powyżej cichnie, a żeby było ciekawiej to na biegu jałowym objaw ten nie występuje. Paliwo tankowane stale na jednej stacji i objaw nie wystąpił po tankowaniu, w sobotę wymieniłem olej na nowy, bo było podejrzenie, że to on może powodować problem i podczas wymiany sprawdziłem op-com'em ewentualne błędy, okazało się że wyskoczyły (o ile dobrze pamiętam) 0100 i 0107 zostały skasowane a może dzisiaj podjadę do warsztatu i sprawdzę czy błędy znów się pojawiły. Ktoś spotkał się może z podobnym problemem?

smsylwester

#2 Post autor: smsylwester »

a jak odpalasz zimny silnik to też grają zaworki? pobaw się gazem na biegu jałowym w okolicach 3 tyś obr. i dokładnie posłuchaj gdzie to słychać, bo mogą też to być panewki, a one lubią się odzywać właśnie w tym zakresie obr.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Bodek »

jarecki69 pisze:Skoro koledze RyVar72 Zośka głośniej pracuje to lepiej to zawczasu zdiagnozować. Ja w Vectrze A 2.0 16V miałem hałas ale wtedy miałem padnięty sworzeń na tłoku i autko chodziło jak diesel :lol: . Jeździć się dało ale po pewnym namyśle, podjąłem decyzje o zakupie nowego silnika i tak się stało. To tyle z mojej strony panowie :piwo:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”