Wibracje przy przyspieszaniu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pysio30

Wibracje przy przyspieszaniu

#1 Post autor: pysio30 »

Sytuacje mam taką - u mnie auto buczy i leciutkie wibracje wyczuwam ale tylko jak przyspieszam jak dodaje gazu , jak odejme gazu to jest cichutki , znajomy pseudomechanik powiedzial ze to na 100 % poduszka pod silnikiem albo pod skrzynia ale nie jestem pewny tych 100 % , a co wy o tym myslicie
ps autko w automacie .
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 15:48 przez pysio30, łącznie zmieniany 1 raz.

danio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 15 sie 2011, 08:48
Imię: Daniel
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#2 Post autor: danio »

Może to być poduszka ale niekoniecznie. Sam sprawdź czy silnik mocno się przechyla do przodu czy do tyłu na postoju.

pysio30

#3 Post autor: pysio30 »

a jak nie poduszka to co by moglo byc? mam nadzieje ze sie skrzynia nie sypie :(

adasko2253

#4 Post autor: adasko2253 »

proponuje sprawdzić koło dwumasowe, drgania, szarpanie podczas przyspieszania, metaliczny dzwięk

pysio30

#5 Post autor: pysio30 »

adasko2253 pisze:proponuje sprawdzić koło dwumasowe, drgania, szarpanie podczas przyspieszania, metaliczny dzwięk
Dzisiaj bylem z tym u mechanika i powiedzialem mu twoja sugestie ale on mowi ze w automatach nie ma kola dwumasowego - ja sie na tymn nie znam ale nie wiem czy mam ufac temu mechasnikowi
Jak to wreszcie jest z tymi automatami , jest tam dwumas czy nie ma ????

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Bodek »

pysio30 pisze:
adasko2253 pisze:proponuje sprawdzić koło dwumasowe, drgania, szarpanie podczas przyspieszania, metaliczny dzwięk
Dzisiaj bylem z tym u mechanika i powiedzialem mu twoja sugestie ale on mowi ze w automatach nie ma kola dwumasowego - ja sie na tymn nie znam ale nie wiem czy mam ufac temu mechasnikowi
Jak to wreszcie jest z tymi automatami , jest tam dwumas czy nie ma ????
W automacie nie ma dwumasy.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

adasko

#7 Post autor: adasko »

pysio30 - Warto sprawdzić w EPC czy na pewno w ZA 2.2 automat nie było dwumasy :>
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 15:50 przez adasko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: Bodek »

adasko pisze:pysio30 - Warto sprawdzić w EPC czy na pewno w ZA 2.2 automat nie było dwumasy :>
Według Nr VIN:

L61 = SILNIK BENZYNOWY 22
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ARKADIUSZ

#9 Post autor: ARKADIUSZ »

Mam to samo i nie wiadomo co jest przyczyną.Poduszki nowe nie pomogły.Musialem się przyzwyczaić do takiego efektu ,może jakieś pomysły kolegów ,silnik 2004r 2.0dth skrzynia manualna.

pysio30

#10 Post autor: pysio30 »

a poduchy pod silnikdawales czy pod skrzynie ? bo podskrzynia tez moze byc cosik nie ten tego. a ostatnio jeszcze mam do tego taki dzwiek jakby zawory graly :?

ARKADIUSZ

#11 Post autor: ARKADIUSZ »

Poduchy wszystkie cztery nowe i tak samo a zawory u mnie też słychać.

pysio30

#12 Post autor: pysio30 »

no to mamy problem, nie zeby z zawisci ale ciesze sie ze nie jestem sam , jakbys znalazl jakies rozwiazanie to daj znac moze skorzystam, ja dopiero w wakacje sie do mechanika znajomego wybieram a do tego czasu musze jakos jezdzic , mam nadzieje ze to nie koniec zycia silnika :/

rufio

#13 Post autor: rufio »

Do Arkadiusz.U mnie objawy były podobne i rocznik ten sam i typ silnika pomogła wymiana sprzęgła.

ARKADIUSZ

#14 Post autor: ARKADIUSZ »

Do rufio.Czyli masz na myśli dwumase ? I teraz jest poprawa ?

rufio

#15 Post autor: rufio »

Tak mam na myśli dwumasę ,tarczę ,docisk , wysprzęglik jeden lub wszystkie razem elementy spowodowały ,że autko śmiga bez denerwujących wibracji wszelkiego typu. Ps.ile masz nalatane na autku ,u mnie było 185kkm do wymiany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”