Komunikat na kompie sprawdź olej !

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Kinia25

Komunikat na kompie sprawdź olej !

#1 Post autor: Kinia25 »

przy predkosci 130 140 na odcinku około 5km pojawił się komunikat na komputerze żeby sprawdzić olej, kontrolka się nie zapalila, dodam że było to w te ostatnie opały, autko obecnie śmiga na lpg. W momencie jak przyhamowałam info zniknęło, poziom jest ok na bagnecie. Dodam, że silnik jest po remoncie i ma przejechane nie całe 10 tys km.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2012, 00:19 przez Kinia25, łącznie zmieniany 2 razy.

wojto1974
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 15 kwie 2010, 08:13
Lokalizacja: RADOM [WR 1926]
Model:

#2 Post autor: wojto1974 »

Ten typ tak ma.Mój mechanik tłumaczył mi że olej jest rozprowadzany w czasie pracy silnika ale wolno ścieka do miski i wtedy czujnik wyłapuje niby za mały poziom i pokazuje komunikat. Wiem że to wkurza bo mnie też to denerwowało. Jak na bagnecie na zimnym silniku olej jest na 4-tym ząbku to poziom jest prawidłowy

Skasowany użytkownik 6483

#3 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Fałszywe komunikaty zdarzają się często , nie tylko w Zośkach. Ja miałem podobnie z Scenicu kiedyś. Sugerowałbym zdać się tylko na kontrolkę ciśnienia oleju w silniku. Skoro ta kontrolka Ci się nie pali to oznacza ,że nie ma się co niepokoić . :piwo:

podbiel

#4 Post autor: podbiel »

Dolej 100 i będzie po kłopocie.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

Przy dużej prędkości jeżeli stan oleju jest mniejszy niż połowa to może się to zdarzyć,po prostu olej nie zdąża wtedy spływać do miski..

Kuniarz

#6 Post autor: Kuniarz »

Mam tak samo, przy stanie połowy skali, na trasie pojawia mi się komunikat. Dolewam ciutkę i jest OK. Generalnie muszę dolać litr oleju na 8-10 tys km.

Kinia25

#7 Post autor: Kinia25 »

tak wlasnia myslalem zoska czasami za bardzo czuwa nad wszystkim heh :piwo: dzieki :piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”