Klepie na zimnym silniku

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ZAKROPIOLO

Klepie na zimnym silniku

#1 Post autor: ZAKROPIOLO »

Witam wszystkich.
Mam pytanie, czy normalnym objawem jest głośniejsze klepanie na zimnym silniku.To objawia się w momencie tak jakby załączenia turbiny, po odjęciu trochę gazu przestaje. Za jakiś czas silnik się trochę rozgrzeje i cichnie. Czy to turbina musi się rozgrzać, i czy tak musi być? Czy cóś zaczyna padać....tfu, tfu, tfu....

Przejrzałem tematy i nie zauważyłem podobnego problemu. Dajcie jakieś halo na ten temat.

maniekb

#2 Post autor: maniekb »

Jak jest zimno i samochód nie rozgrzany a dodasz więcej gazu to będzie słychać stuk zaworów. To minie po rozgrzaniu silnika. Także, jak zimny lepiej nie kitować ostro bo to nie wpłynie na zdrowie silnika. Ja osobiście parę lat temu jak miałem golfa i przycisnołem na mrozie to mi uszczelniacze na wałku wywaliło i olej poleciał sobie gdzie chciał :? Ja się dziś wkurzyłem ostro, bo mam pompę wtryskową do regeneracji :evil: a jeżdżę dopiero dwa miechy od zakupu i 3000 koła pójdzie w sinądal :oops:

ZAKROPIOLO

#3 Post autor: ZAKROPIOLO »

Oki, sądziłem , że to turbina ale to co mówisz brzmi rozsądnie. Co do pompy to moje szczere kondolencje :( , może jakaś używka taniej wyjdzie? Ale czy to jest sens?
W każdym razie wytrwałości życzę, Zośki to fajne dziołchy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”