stukają popychacze

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
skibimac

stukają popychacze

#1 Post autor: skibimac »

Witam, czy można w jakiś sposób wyciszyć, zminimalizować stukanie popychaczy jakimś innym sposobem niż naprawa? Może nie jest to głośne ale jednak słychać, chociaż na ciepłym silniku już mniej, olej mam mineralny.
pzdr

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Silniki Ecotec tak mają , są dość głośne i nie sądzę abyś mógł coś z tym zrobić :) . Masz tam hydrauliczne popychacze więc niewiele możesz zdziałać , poza ich wymianą . Prawdopodobnie kanaliki się zaszlamiły i już olej nie wytwarza tam odpowiedniego ciśnienia i słychać te stuki ale jak pamiętam wielu posiadacz silników benzynowych Ecotec boryka się z tym problemem. ja miałem w swojej Viki ten sam silnik X18XE1 i nie było szału :lol: .

emjot

#3 Post autor: emjot »

U mnie w 2.2 stuka jeden po odpaleniu, po 400-500 m zupełnie ucicha - mam tak od zakupu samochodu ponad 3 lata temu, nie pograsza się, nic z tym raczej nie będę robić. W 1.8 nic nie słychać. Jeśli u Ciebie słychać non stop, to jednak lepiej to zrobić. A minerał przy hydraulicznych popychaczach to absolutnie nie jest dobry pomysł. Minimum półsyntetyk, ja mam pełny syntetyk.

bobst
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2012, 02:26
Lokalizacja: trondheim
Model:

#4 Post autor: bobst »

Napisz kiedy zmieniales ostatnio olej w silniku?
Jaki olej uzywasz?
Ja zawsze uzywam oleju gm i ten polecam - wg mnie stosunek jakosci do ceny jest bardzodobry

wadol82

#5 Post autor: wadol82 »

ja mam u siebie to samo, chodzi jak diesel byłem już chyba wszędzie i każdy mi powiedział że ecoteki tak mają, zastosowałem płyn do wygłuszenia coś w stylu "doktorka" nazwy dokładnie nie pamiętam coś na "L" 200 ml taka puszka kosztuje ok 30 zł i uciszyło się o połowe :)

Stifmaster

#6 Post autor: Stifmaster »

Witam mam podobny problem ale opisze go szczegółowo. Po odpaleniu silnika przez chwile jest stukot zaworów (1-2 sek), następnie cisza i po jakiś kolejnych 8-10 sek pojawia się lekkie stukanie, które dochodzi jakby z pierwszego cylindra lub obudowy rozrządu. Stukanie to najlepiej słychać jak przegazuje a następnie puszczę gaz, w momencie opadania obrotów. Czasami nie jest to stukanie równomierne tzn. pojawia się i znika. Dodam że nie jest głośne ale wyraźnie odróżnialne od normalnej pracy silnika. Stukanie to ustępuje po około 1 min. od odpalenia jak obroty biegu jałowego spadną poniżej 1000 rpm.
Dodatkowo pojawia się ono tylko jak samochód postoi około 24h bez odpalania a przy normalnej jeździe i całodziennym korzystaniu samochodu są słyszalne tylko przy pierwszym odpaleniu.
Wymieniłem już olej z Elf STI 10W40 na Motul 6100 10W40 i nie zauważyłem specjalnej różnicy.
Na rożnych forach sugerowano przepchane kanaliki, zrobienie płukanki przed wymianą oleju, wlanie liquid molly na wyciszenie zaworów, regeneracja popychaczy. Proszę o pomoc.

emjot

#7 Post autor: emjot »

Jeśli po odpaleniu po chwili ucicha to jeździj dalej. Ja z poprzedniej Zafirze miałem tak przez ponad 3 lata i niemal 50 000km. I nic. Jeśli Ci przeszkadza naprawdę, to wymień popychacze. Trzeba zdjąć pokrywę zaworów, rozpiąć rozrząd i zdjąć wałki - popychacze są wówczas na wierzchu. Dobrze zmienić przy okazji uszczelnienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”