Kompresja i ciśnienie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Przemo1977

Kompresja i ciśnienie

#1 Post autor: Przemo1977 »

Witam wszystkich . Gdzie mierzy się ciśnienie oleju w zafirze 1,8 125 km i ile powinno wynosić, to samo kompresja, sprężanie. Z góry dzięki za pomoc

podbiel

#2 Post autor: podbiel »

Ciśnienie po wykręceniu czujnika np, a kompresje po wykręceniu świec np. Ale jedź ty lepiej do machaniora.

Przemo1977

#3 Post autor: Przemo1977 »

Witam ponownie ,dzisiaj sprawdziłem kompresję wyszło na wszystkich ponad 10 to chyba dobrze co? ciśnienie oleju wkrótce

Skasowany użytkownik 6483

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

A co jest przyczyna ,że pokusiłeś się o badanie kompresji w swoim autku? Pojawiły sie jakieś problemy zimą?

Przemo1977

#5 Post autor: Przemo1977 »

Czuć jest benzyną w oleju i jakiś ciemny za bardzo jest a świeżo po wymianie Autko niedawno kupione olej czarny był jak diabli po fakturach wnioskować można że przelatane na nim było ponad 30 tys

Awatar użytkownika
lech31
Zafiromaniak
Posty: 658
Rejestracja: 12 sie 2012, 19:44
Imię: Lech
Lokalizacja: Usarzów TOP
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#6 Post autor: lech31 »

Witam na forum. Ściągnij misę olejową i sprawdż ile tam jest szlamu i brudu. Przy okazji wyczyść popmpę olejową. Czeka Cię chyba remont silnika tylko zależy w jakim zakresie. Pozdrawiam.

hooze

#7 Post autor: hooze »

Nie wiem jakie ciśnienie sprężania powinno być w tym silniku ale zwykle waha się dla silników o zapłonie iskrowym w okolicach 10-12 bar (starsze silniki w zależności od konstrukcji)
Najważniejsze się że nie masz dużych różnic- to dobrze świadczy.
Odpuść pomiar ciśnienia oleju (gdyby był za mały zaświeciła by się kontrolka)
W stanie oleju dopatruj się dużego przebiegu od wymiany. Paliwo siłą rzeczy spływa po ściankach cylindra i miesza się z olejem w misce stąd ten zapach.

Przemo1977

#8 Post autor: Przemo1977 »

No też tak se tłumaczę 30tys bez wymiany to trochu dużo Walnięty jeszcze jest termostat a głownie jego czujnik też może być przyczyna nie ? Sprawdziłem w dziale o silnikach napisali st sprężania 10,5:1 tak więc u mnie jest ok > Zacząłem od tego aby wykluczyć najgorsze pierścienie głowica uszczelka itp No do remontu silnika to jeszcze troche kolego Lech

gieesiak

#9 Post autor: gieesiak »

Przemo1977 nie myl stopnia sprężania z ciśnieniem sprężania ;)
Ciśnienie sprężania dla silników X16XEL ,Z16XEL,X18XE1,X18XE,z18xe -1.7 MPa czyli 17bar

hooze

#10 Post autor: hooze »

Przemo1977 pisze:No też tak se tłumaczę 30tys bez wymiany to trochu dużo Walnięty jeszcze jest termostat a głownie jego czujnik też może być przyczyna nie ? Sprawdziłem w dziale o silnikach napisali st sprężania 10,5:1 tak więc u mnie jest ok > Zacząłem od tego aby wykluczyć najgorsze pierścienie głowica uszczelka itp No do remontu silnika to jeszcze troche kolego Lech
walnięty czujnik, termostat = zwiększona dawka paliwa a to przełoży się na większą ilość paliwa w oleju (w nie nowym silniku, ale i nie w silniku do remontu z ciśnieniem powyżej 10,5 bara!)
Zmieniaj oleje (oczywiście z filtrem) + termostat, czujnik i ciesz się zafirką :D
Ja osobiście wymieniam olej pomiędzy 10-15kkm
pozdrawiam

Przemo1977

#11 Post autor: Przemo1977 »

Panowie u mnie wyszło jak wyżej pisałem ok 10,5 mniej więcej równo na każdym cylindrze To dobrze ? tak powinno być? silnik ma przejechane dopiero 145 tys udokumentowany

hooze

#12 Post autor: hooze »

Przemo1977 pisze:Panowie u mnie wyszło jak wyżej pisałem ok 10,5 mniej więcej równo na każdym cylindrze To dobrze ? tak powinno być? silnik ma przejechane dopiero 145 tys udokumentowany

Dobrze, jeździć
tylko na nowym olejem i z termostatem, czujnikiem temperatury

Kinia25

#13 Post autor: Kinia25 »

u mnie po remoncie wyszlo 1 i 4 15,5 2 i 3 16 byly wymieniane 2 tloki 2 i 3

Przemo1977

#14 Post autor: Przemo1977 »

Patrzyłem i wyczytałem w książce ezolda ciśnienie 1,6 a u mnie tak mało ha Autko mam na fakture i gwarancja st technicznego wpisana jest , zostawić to czy grzebać temat tego ciśnienia?

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: Maciek »

Jak dostałeś gwarancję od sprzedawcy to ja bym się nie zastanawiał i z niej korzystał :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”