dziwny dźwięk

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
biedrona

dziwny dźwięk

#1 Post autor: biedrona »

Witajcie
Znów chyba mam problem z moja zosia Ostatnio zauwazyłem a w zasadzie usłyszalem dziwny dzwiek silnika Dla przykładu podpinam wam linka Dziwny dzwiek pojawia sie w okolicach 2000 obrotów Silnik jest ciepły to tez tak hałasuje Jak myslicie co to moze oznaczac Pozdrawiam
Oto link
http://www.youtube.com/watch?v=QaQVkjFwPb8
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 08:53 przez biedrona, łącznie zmieniany 1 raz.

darkp1

#2 Post autor: darkp1 »

To jest normalne, sprężarka doładowuje silnik i taki się dźwięk wydobywa.

boogoo

#3 Post autor: boogoo »

Nie jest normalne.Dostaje zbyt wczesny wtrysk.Pewnie jest jakaś przyczyna? 8)

darkp1

#4 Post autor: darkp1 »

U mnie tak jest, gdzieś mniej więcej od 2,5tys obrotów i nic się nie dzieje.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#5 Post autor: rzadki »

u mnie tylko na zimnym się tak dzieje, na ciepłym już wszystko gra. ja bym to połączył z turbiną. a załóżmy (oczywiście tylko teoretycznie) że po odpaleniu olej w silniku jest gęsty, szczególnie w mrozy. i cały mechanizm ma trudniejszą pracę, my dodajemy gazu i sprężarka zaczyna efektywnie działać, na tyle mocno że wyraźnie zmienia się odgłos spod maski. nie wiem na ile to prawda, czy akurat to jest przyczyną, ale tak sobie z rana kombinuję ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Anony Mous

#6 Post autor: Anony Mous »

Silnik jak widać nie jest rozgrzany,ale zabiło mnie te twoje dodawanie gazu jak silnikiem dwusuwowym !!!Zabójstwo dla zimnego diesla.To nie jest normalny odgłos,podepnij się pod kompa bo przyczyn może być kilka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”