Wycie silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
matu

Wycie silnika

#1 Post autor: matu »

hej. mam takie dziwne objawy dot. silnika. czasem jak dynamiczniej dodaje gazu słyszę takie wycie silnika przypominające odgłos turbiny ( a nie mam jej ) zasysania powietrza. nie jest to taki typowy dźwięk silnika tylko takie ..... nie wiem jak to określić. czy to może być objaw wydmuchiwania jakiejś uszczelki ? to pierwsze co mi przyszło do głowy.

[ Dodano: Pon Cze 24, 2013 22:06 ]
silnik 1.8 benzyna

fabrus

#2 Post autor: fabrus »

Masz włączoną klimatyzację? Jeżeli tak to wyłącz i sprawdź czy nadal wyje.

matu

#3 Post autor: matu »

hmm nie zwróciłem na to uwagi ale chyba jak jest włączona klima to częściej wyje ale nie wykluczam, że bez niej także jest taki objaw. a co klima ma ewentualnie do tego ?

fabrus

#4 Post autor: fabrus »

Jak klima jest włączona to silnik dodatkowo napędza sprężarkę, która może czasem wydawać takie dziwne dźwięki. Moja tak właśnie ma, najgłośniej ją słychac przy ok 3 ts obrotów. Szykuję się na naprawę lub regenerację.

tofo

#5 Post autor: tofo »

Czesc,
o jakiej sprezarce mowa? do czego sluzy ta sprezarka? w jakim miejscu ona sie znajduje?

mowa raczej o kompresorze klimy chyba ze sie myle.

I najwazniejsze pytanie jak slychac tą sprezarke to czemu ma byc do regeneracji lub wymiany ?

Co sie psuje?

dzieki za odpowiedz

matu

#6 Post autor: matu »

byłem dziś w zakładzie naprawiającym klimatyzacje i koleś orzekł że to sprężarka. koszt regenerowanej z wymianą 950 PLN... muszę to jeszcze zweryfikować ponieważ taki sam dźwięk silnik wydaje jak klima jest wyłączona ale włączony jest nawiew na szyby.

[ Dodano: Wto Cze 25, 2013 22:35 ]
a może ktoś mi poleci dobry zakład naprawiający klimatyzacje koło Pruszkowa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”