filtr w skrzyni automatycznej

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mariusz11

filtr w skrzyni automatycznej

#1 Post autor: mariusz11 »

Po zakupie autka zabieram się do wymiany filtrów i płynów, udało mi się ustalić, że w skrzyni jest filtr który się wymienia i w związku z tym mam kilka pytanek:
1- jaki mam typ skrzyni ( 2001r 1,8 125km) - albo gdzie go odczytać ( świeciłem latarką na skrzynie i jedyne co mi się udało odczytać to 60A030 1AK) - w jednym z serwisów stwierdzili iż jest to prawdopodobnie typ AF17
2- czy jeżeli jest to rzeczywiście ten typ to czy filtr który jest do kupienia w intercarsie w gdańsku od typu AF20, AF22 będzie pasował (innych nie mają)
3- ewentualnie czy możecie polecić jakiś sklep serwis w trójmieście specjalizujący się w automatach

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

Odnośnie skrzyni biegów:

1.8 16 V (- 06/02), 1.8 (07/02 -) Z18XE

- Schaltgetriebe: F17CR optional (02/03 -) F17(+)WR, 4,19
- Automatikgetriebe: AF17, 4,12

dane ze strony: http://www.opel-infos.de/

mariusz11

#3 Post autor: mariusz11 »

Dziękuję za info, dzwoniłem do wszystkich serwisów w Gdańsku i nigdzie nie potrafili jednoznacznie stwierdzić jaki jest typ, więcej, nie wiedzą czy filtr się wymienia czy nie. Dopiero w niezależnym warsztacie powiedzieli, że filtr wymienia się przy generalnym remoncie skrzyni (cena filtra w serwisie od 350-650zł w warsztacie 85zł).

licznik

#4 Post autor: licznik »

w benzynowym automacie filtra sie nie wymienia tylko sam olej, w dieslu owszem przy wymianie oleju filter należy wymienić

emjot

#5 Post autor: emjot »

też nie słyszałem, aby wymieniało się filtr. Zmienia się olej. Do wymiany filtra trzeba rozbierać skrzynie, generalnie to równoznaczne z jej remontem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”