Ślady oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mdymion

Ślady oleju

#1 Post autor: mdymion »

Witam,
koledzy przy okazji wymiany przepływki zauważyłem ślady oleju poniżej tego zaznaczonego elementu.
Czy ktoś podpowie za co odpowiada ten element i skąd te ślady oleju.
Z góry dziękuję.

boogoo

#2 Post autor: boogoo »

Którego elementu?


omnibs

#4 Post autor: omnibs »

Wiesz co ale niewiele widać na tej focie ;(

Może ci leci olej z uszczelnienia pokrywy zaworów(przy pompie vacium) lub też wycieka na uszczelnieniu trawersów.(przy przewodach wtryskowych)
Musisz dobrze obejrzeć samemu bo nic nie widać.

A sprawdź czy nie masz oleju w tych cienkich przewodach idących do tego zaworka zaznaczonego na zdjęciu.

Pozdrawiam

mdymion

#5 Post autor: mdymion »

Na fotce zaznaczony jest element pod spodem którego są ślady oleju. Niestety nie mam jeszcze wiedzy do czego służy ten element bowiem jest to pierwszy mój diesel.
pozdrawiam

--------scalone

oczywiści chodzi o ten zaworek - czym on steruje?

posty edytujemy a nie piszemy jeden pod drugim /Dejna
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, 12:47 przez mdymion, łącznie zmieniany 1 raz.

franiu

#6 Post autor: franiu »

mdymion pisze:oczywiści chodzi o ten zaworek - czym on steruje?
Kolego jest to "zaworek", który steruje przepustnicami w kolektorze dolotowym. U mnie też na nim były ślady oleju i mi przepuszczała uszczelka na pompie VACUUM. Wymieniłem i było OK. Teraz w EGR-e chyba mi membrana przepuszcza i olej leci na pompę paliwa i na chłodnicę oleju. Kolejny wydatek :lol:

mdymion

#7 Post autor: mdymion »

Dzięki za informację. Muszę przy najbliższej okazji dokładnie sprawdzić z kąt dokładnie ten olej.
Kolego Franiu czy dużo jest roboty z wymianą uszczelki na pompie vacuum?

franiu

#8 Post autor: franiu »

Kolego ja wymieniałem tą uszczelkę razem z uszczelką pokrywy zaworów. W sumie to dwa razy bo za pierwszym razem po wymianie to mi się troszkę jeszcze pociło olejem i musiałem jeszcze raz zamontować dodając silikon pomimo, że uszczelka była była kupowana w ASO Opla. Ale jest już OK. Teraz czas na EGR a wymienić :lol:

franiu

#9 Post autor: franiu »

Sorki! :) A odnośnie roboty to nie za wiele ja się tylko trochę dłubałem z kumplem bo chciałem sobie wszystko wyczyścić na blachę :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”