CZyszczenie przepustnicy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 323

CZyszczenie przepustnicy

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Witam,
Czy ma ktoś (link,zdjęcia) jak po kolei poczyścić przepustnicę?
Pozdro

tomekuza

#2 Post autor: tomekuza »

wprawdzie to do silnika X18XE, ale może pomoże.
http://www.instalacjebudowlane.pl/obraz ... x18xe1.pdf
Tylko nie wiem czy mogę to tutaj zamieścić, najwyżej któryś z zielonych to wywali, kopie wysłałem na maila karolex

kris

#3 Post autor: kris »

W Z18XE jest elektroniczny pedał gazu więc nie ma linki gazu - taka różnica na pierwszy rzut oka.
karolex, jak uda ci się wyczyścić przepustnicę i ten tutorial będzie przydatny daj znać bo też bym się za to wziął.

tomekuza

#4 Post autor: tomekuza »

A tak z ciekawości skoro nie ma linki to jak jest sterowana przep. Elektronicznie czy jakieś cięgła? jak elektronicznie to co jest po drugiej stronie czyli przy pedale gazu :shock:

kris

#5 Post autor: kris »

Cytat:
„Elektroniczny” gaz to elektroniczny system sterowania zasilaniem silnika, który eliminuje połączenie linką między pedałem gazu, a elementami układu wtryskowego.
Specjalny czujnik wychylenia pedału gazu naciskanego nogą kierowcy przekazuje impulsy do sterownika silnika, który przetwarza je na odpowiednie sygnały uruchamiające pracę urządzeń dozujących paliwo. Ten system ma zastosowanie do sterowania pracą silników benzynowych i wysokoprężnych. Stanowi część składową większego systemu elektronicznego sterowania różnymi zespołami nowoczesnych samochodów.
Do prawidłowej pracy elektronicznych sterowników układów kontroli trakcji (ESP) czy ASR jest potrzebna informacja o położeniu pedału gazu. Połączenie linką byłoby nieprzydatne.


PS. Zajrzyj do samochodu i zobacz jak wygląda pedał gazu. Jeżeli dźwignia wychodzi z takiej puszki tzn. że jest on elektroniczny.

Skasowany użytkownik 323

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Tak w ogóle to po mi to? Chodzi o to że czasami przy odpaleniu auta z rana obroty zaczynają nieznacznie falować. Zakres to około 700-1100, kilka wahnięć i silnik się uspokaja. Nie njest to zjawisko nagminne lecz występuje. Pomyślał ja że może by poczyścić przepustnice. Zapał i checi do pracy są.
Pozdrawiam

kebul

#7 Post autor: kebul »

karolex pisze:Nie njest to zjawisko nagminne lecz występuje. Pomyślał ja że może by poczyścić przepustnice. Zapał i checi do pracy są.
dobrześ pomyślał :-)
u mnie były podobne objawy po wyczyszczeniu przepustnicy z odmy i innych syfów ww. objawów brak :-)

Skasowany użytkownik 323

#8 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

kebul pisze:dobrześ pomyślał :-)
A to ucieszył sie ja. Czyli diagnoza trafna.

Ok ale jak to z tą przepustnicą w Z18XE. Jak się do tego zabrać. Bo tomekuza, podał tutoriala do X18XE.

Pzdr

kris

#9 Post autor: kris »

Właśnie skończyłem czyszczenie przepustnicy w Z18XE. Poszło łatwo i sprawnie. Napisałem też małą instrukcję ze zdjęciami.
Link do instrukcji TUTAJ
Zastanawiało mnie tylko jedno. Skąd się wziął ten syf w postaci kremowej mazi (kolor coś jak "ekri") w odmie. A dokładnie w tej cienkiej rurce która odchodzi tuż przed gniazdem przepustnicy i dalej przedłużona jest wężykiem gumowym do silnika. Miałem tyle tego tam że prawie był całkowicie zapchany otwór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”