Skrzynia biegów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mfef

Skrzynia biegów

#1 Post autor: mfef »

Panowie mam mały problem ze skrzyniom biegów , dokładnie chodzi o trzeci bieg zgrzyta kiedy redukuje z wyższych biegów ,no i jedynka ciężko wchodzi a, nawet zamiast jedynki wchodzi trójka w tedy muszę wrzucić najpierw dwójkę potem w chodzi lekko na jedynkę . Czy ktoś miał już taki problem i jak temu zaradzić ? :driver:

KOPERNIK

#2 Post autor: KOPERNIK »

Witam..
mfef pisze:zamiast jedynki wchodzi trójka w tedy muszę wrzucić najpierw dwójkę potem w chodzi lekko na jedynkę
ja tak miałem kiedy miałem wyrobiony lewarek od biegów bardzo często mi się tak działo że trójka zamiast jedynki wchodziła.tzn koszyk który jest odpowiedzialny za to jak te biegi chodzą..pozdrawiam

mfef

#3 Post autor: mfef »

Witaj..
Jak możesz to napisz jak to naprawić , czy w warsztacie , czy też mogę sam to zrobić ?

KOPERNIK

#4 Post autor: KOPERNIK »

Witam. za kupiłem takie coś i mechanik mi to zmienił i to mi sprawę załatwiło

http://moto.allegro.pl/item946832611_ze ... vectr.html

jeśli ma pomóc to warto wymienić to...

lufa23

#5 Post autor: lufa23 »

KOPERNIK,
mam ten sam problem. Czy mógłbyś podesłać linka (nawet na priv, żeby nie było uważane za reklamę), do tego co kupiłeś. Ten link, który podałeś jest już niestety nieaktywny czy tam archiwalny.
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#6 Post autor: MieHor »


lufa23

#7 Post autor: lufa23 »

Dzięki serdeczne.

gagatek693

#8 Post autor: gagatek693 »

Witam!
Miałem podobny problem z wciskaniem biegów. Udało sie to załatwić za pomocą zestawu naprawczego z allegro za ok 56 zeta. Biegi wchodzą ładnie i bez zgrzytów. Ale mam problem gdyż "na luzie" lewarek nie spręzynuje. Mechanik mówi, że w skrzyni biegów jakąś część trzeba podmienić ale dokładnie nie wiem czego szukać na allegro lub na złomkach ( a całej skrzyni nie potrzebuję). Pomóżcie Szanowni koledzy! Zafira 2.0 DTI 2002 r.

davvvid

#9 Post autor: davvvid »

Witam.Nie chcę zakładać nowego tematu ale także mam problem z biegami.Posiadam skrzynie f23 na linkach, zlikwidowałem już luzy na lewarku ale problemy z biegami nadal są. Możecie mi podpowiedziec jak powinne byc ulozone linki przy skrzyni w uchwycie i przy lewarku bo wydaje mi sie ze ktos wymienial skrzynie byc moze zle to poskladal. Jak reguluje na linkach tak aby weszla ladnie jedynka to brakuje manewru na 5 i wsteczny wiec podejrzewam ze byc moze ktos zamienil miejscami linki.Przy lewarku mam od strony kierowcy biala potem czarna - nie wiem czy tak ma byc. Prosze o wszelkie podpowiedzi bo jazda w takim stanie to meczarnia.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2012, 23:17 przez davvvid, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”