Poduszka silnika 2.0 dti

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 21152

Poduszka silnika 2.0 dti

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Witam.
Szukam i szukam ale znaleźć nie mogę, albo słabo szukam. Dzisiaj podczas "przeglądu" zauważyłem z kolega że przednia poduszka silnika jest oderwana od mocowania silnika i tak sobie dynda przy pasie. Kumpel przywiózł mi nowa ale wewnętrzna tuleja otoczona jest gumka grubości nie napiszę czego. ,
Z przodu jest tylko większy kawałek gumy. Moje pytanie czy ta guma silnika czemukolwiek służy przy takiej ilości gumeczki? Bo zastanawiam się nad sensem wymiany czegoś takiego, czemu by to miało służyć? 2.0 DTI automat 2003 rok. Przepraszam ale nie mogę załączyć zdjęcia.

Pozdrawiam.

fredek

#2 Post autor: fredek »

Według mnie tak ma być i też już byłem nastawiony na wymianę tej poduszki ale w sklepie jak ją zobaczyłem to stwierdziłem że moja nie jest uszkodzona , za to tylna była w stanie agonalnym i poszła do wymiany . też zastanawiałem się po co zakładać taką poduszkę i czy ona cokolwiek tłumi. :?:

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#3 Post autor: tomzam »

ta poduszka robi bardziej za odbojnik/stoper niż za "trzymacz" silnika a połączenie cienką gumką środkowej tulei z zewnętrzną jest po to żeby się nie zgubiła a nie po to żeby trzymała silnik, zerwanie tej gumki nie świadczy o uszkodzeniu poduszki

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#4 Post autor: Dziadek13 »

To jest ogranicznik ruchu silnika, po nim widać w jakim stanie są inne poduszki.

Obrazek

Skasowany użytkownik 21152

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

No czyli ja wymienie, bo myslalem, że to jakis zupełnie niepotrzebny " dodatek ". No i dziękuję za pomoc. Ta pokazana przez Dziadka to jest chyba od manualna, bo automat ma inne mocowanie.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 15:30 przez Skasowany użytkownik 21152, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: SD72 »

Wymienialem niedawno w automacie (benzyna Z18XE)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=465

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=435

Moze pomoze ;)


Kolega Dziadek13 napewno chcial pokazac jak zdiagnozowac zuzycie poduszki :ok:


Moze jeszcze w czyms pomoze ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=82365
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 15:57 przez SD72, łącznie zmieniany 3 razy.
bazyliszek72

Skasowany użytkownik 21152

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

bazyliszek72 pisze:Kolega Dziadek13 napewno chcial pokazac jak zdiagnozowac zuzycie poduszki :ok:
W to akurat w ogóle nie wątpię. To forum to kopalnia wiedzy i cennych porad użytkowników. Poducha wymieniona, i siedzi jak powinna wg kolegi Dziadka 13 :ok:

Za 2 tyg jedziemy z Zosią na zabieg wyprogramowania Pana EGRa i dorzucenia kilku konikuf, a później się zobaczy :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#8 Post autor: Dziadek13 »

DjHardy pisze: To forum to kopalnia wiedzy i cennych porad użytkowników
DjHardy pisze: jedziemy z Zosią na zabieg wyprogramowania Pana EGRa
Może spróbuj pierwsze ten sposób z egr jak masz podciśnieniowy koszt żaden no powiedzmy 12zł.
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=21562
Ostatnio zmieniony 03 paź 2016, 20:09 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 4 razy.

Skasowany użytkownik 21152

#9 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

[/quote]Może spróbuj pierwsze ten sposób z egr jak masz podciśnieniowy koszt żaden no powiedzmy 12zł.[/quote] :zolta: Klega Janus (jak nie pomyliłem) już mi podsunął Twoje rady. Nie na darmo pisałem, że to kopalnia wiedzy i porad.
Niestety mój jest elektroniczny, elektryczny jak kto woli. Musimy się pozbyć chwasta :evil:
Ostatnio zmieniony 04 paź 2016, 15:15 przez Skasowany użytkownik 21152, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”