Problem z Zafirą A po Lifcie na Automacie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lahoopel

Problem z Zafirą A po Lifcie na Automacie

#1 Post autor: lahoopel »

Witam Wszystkich serdecznie,

Kupiłem sobie w Niemczech Zafirę od znajomego .

Sprawa miała się następująco jest to Zafira A po Liftingu 1.8-125KM z Automatyczną Skrzynią Biegów w Fajnej Wersji Wyposażenia Czarna na Xenonie duża kolorowa Navi itp. Kupowałem ją mówił do mnie, że ma nie równą pracę silnika. Wiec po przywiezeniu - Odkreciłem swiece, zmieniłem na nowe + Nowa cewka i silnik zaczał pracować wzorowo po skasowaniu błedów check engin zgasł silnik pracuje równo itp

Lecz na desce została kontrolka samochodu z kluczykiem + kontrola trakcji.
Chciałem się nią przejechać auto wycofało super lecz gdy ruszyłem do przodu nie bardzo chciała jechać - nie działa Fukcja SPORT oraz SNOW - skrzynia wydaje się pracować w trypie Awaryjnym.
Ze skrzynią biegów program DELPHI nie chce się połaczyć
Błedy jakie wyskakują pod podpięciem do silnika to:

C0256 REgulacja momentu napędowego - uszkodzona redukcja mocy,
U2106 Komunikacja CAN do modułu sterującego SPRINTSHIFT jest nieprawidłowa - brak komunikacji

oraz coś takiego miałem Nieprawidłowy sygnał ze sterownika skrzyni biegów (TCM) - gdy go kasuje po chwili zapala się jak bląd nie stały .

Proszę o pomoc - bo już sam nie wiem co robić ...

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#2 Post autor: Janus »

lahoopel pisze: Proszę o pomoc - bo już sam nie wiem co robić ...
Był tutaj na forum jeden Kolega, który też miał 1.8 w automacie i całą masę dziwnych błędów - jakby ECU skrzyni nie komunikował się z ECU silnika. Napisał wystawiając auto na sprzedaż, że w końcu zdiagnozowano że przyczyną problemów jest czujnik skrętu (auto z TC & ESP). Jeżeli Ty też masz ESP to może jest to jakiś trop...
Janusz

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1981
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: ryba1 »

Auto wpada w tryb awaryjny.początki końca skrzyni biegów

lahoopel

#4 Post autor: lahoopel »

ryba1 pisze:Auto wpada w tryb awaryjny.początki końca skrzyni biegów
kolego bo znalazłem skrzynie z małym przebiegiem uzywke ..jaki jest proces jej wymiany?
wziasc skrzynie ze sterownikiem. założyć i ma smigać ? czy trzeba coś programować itp?

Bo w moim rejonie nie ma kumatych do automatów ..

lahoopel

#5 Post autor: lahoopel »

Janus pisze:
lahoopel pisze: Proszę o pomoc - bo już sam nie wiem co robić ...
Był tutaj na forum jeden Kolega, który też miał 1.8 w automacie i całą masę dziwnych błędów - jakby ECU skrzyni nie komunikował się z ECU silnika. Napisał wystawiając auto na sprzedaż, że w końcu zdiagnozowano że przyczyną problemów jest czujnik skrętu (auto z TC & ESP). Jeżeli Ty też masz ESP to może jest to jakiś trop...
Kolego mam po VIN-ie
NW9 Układ kontroli trakcji (TC) elektroniczny, zaawansowany
FX3 ESP - układ stabilizacji toru jazdy

czyli mam i ESP i TC,

tylko gdzie jest ten czujnik skrętu wiem, że coś w innych autach jest w kierwonicy w tej taśmie hmm

Masz może jakiś kontakt z tym kolegą ?

Był bym wdzięczny za info

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”