Dziwna reakcja w silniku

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lasonk

Dziwna reakcja w silniku

#1 Post autor: lasonk »

Dzisiaj rano gdy miałem jechać do pracy 7.01.17 miałem dziwna reakcje chyba w silniku lub pedale gazu... otóż jak załączyłem silnik to pochodził chwilę na wolnych obrotach a po minucie dodałem gazu i nic nawet na zaryczal... dopiero po dodaniu biegu zaczął ryczec....

I moje pytanie się narzuca czy to normalne zjawisko czy co proszę o pomoc?

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

lasonk

#3 Post autor: lasonk »

Niestety mam podobne objawy ale to nie to... kończąc jazdę o 19 wieczorem dnia wcześniejszego to było wszystko dobrze. Ale schodze rano do auta przed 6 odpalam i czekam aż się trochę zagrzeje a tu dodaje gazu ma luzie i bez odpowiedzi dopiero dodanie biegu pomogło ale nie wiem może to jakaś poważniejsze usterka przeto próbuje się dowiedzieć zanim pojadę tym do mechanika

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#4 Post autor: Janus »

lasonk pisze:a tu dodaje gazu ma luzie i bez odpowiedzi dopiero dodanie biegu pomogło ale nie wiem może to jakaś poważniejsze usterka przeto próbuje się dowiedzieć zanim pojadę tym do mechanika
Jak długo masz to auto? Jesteś pewien że ten silnik w twoim aucie przy temp poniżej -10oC na biegu jałowym, zimny, reagował bez obciążenia na dodawanie gazu?? Może to normalne zachowanie w tym aucie, a Ty o tym jeszcze nie wiesz...

A jeżeli kiedyś było inaczej, to może szwankuje pedał gazu
Janusz

Skasowany użytkownik 6483

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Miałem Za z identycznym silnikiem , nie było takiej opcji aby przy mrozach po odpaleniu, auto nie reagowało na wcisniecie gazu. Ewidentnie jest jakis problem i trzeba to zdiagnozować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”