Zbiornik paliwa,wilgotny zbiornik

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wabw
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2015, 23:03
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Wielka Brytania
Auto: Vauxhall Zafira Comfort 1.8 16v 125kM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

Zbiornik paliwa,wilgotny zbiornik

#1 Post autor: wabw »

Witam
Szanowne koleżanki i koledzy,być może ktoś z Was miał styczność z tym problemem,otóż zauważyłem przypocony zbiornik paliwa,(nie ma widocznych wycieków w postaci kapania, stwierdziłem to po podłożeniu kartonu pod zbiornik).Po zatankowaniu benzynki do zbiornika czuć zapach paliwa w kabinie podczas jazdy z otwartymi oknami.
Pytanie czy jest możliwość uszkodzenia zbiornika przy tej grubej rurze która tam jest?
Proszę o jakieś sugestie....

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: SD72 »

wabw pisze:czuć zapach paliwa w kabinie
Moze pomoze ;)


http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=8604


Ps. Jak sprawa amortyzatorow w temacie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ht=#365301 :?: ;)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 16:31 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: SD72 »

wabw pisze:W sprawie amorów,wymieniłem na nowe i jest spokój,a tamte teść wykorzysta do budowy wózka czy przyczepki,jemu nie będzie przeszkadzło stukanie
Dopisz posta w temacie , bedzie Ok :D

Bo mimo ze wymieniles to inne osoby czekaja na relacje :!:

Kiedys pytania o amory, teraz o zbiornik i pasuje cos odpowiedziec a nie tylko pytac :idea: :>
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 16:59 przez SD72, łącznie zmieniany 2 razy.

wojbar56

#4 Post autor: wojbar56 »

wabw pisze:Witam
Szanowne koleżanki i koledzy,być może ktoś z Was miał styczność z tym problemem,otóż zauważyłem przypocony zbiornik paliwa,(nie ma widocznych wycieków w postaci kapania, stwierdziłem to po podłożeniu kartonu pod zbiornik).Po zatankowaniu benzynki do zbiornika czuć zapach paliwa w kabinie podczas jazdy z otwartymi oknami.
Pytanie czy jest możliwość uszkodzenia zbiornika przy tej grubej rurze która tam jest?
Proszę o jakieś sugestie....


Ostatnim razem, jak poczułem zapach benzyny w kabinie, to okazało się, że filtr benzyny (stalowa puszeczka z dwoma króćcami, pod spodem ,przed lewym tylnym kołem) jest skorodowana . Sączyło się z niego paliwo i to tak nieznacznie ,że prawie nie kapało. Wymiana była trudna , bo z powodu korozji nie dało się filtra wyjąć z zatrzasków na wężach. Siła rzazy ramie i strzelił tróniczek od powrotu :( i trzeba było instalacje paliwową sztukować . W razie gdyby to było to ,polecam uważać ,cierpliwie obstukiwać ,przemywać , polewać Colą czy innym odrdzewiaczem ,aż w końcu króćce się wypną z przewodów. A nawiasem mówiąc warto od czasu do czasu ten filterek wymienić nawet jak nie sączy (teraz to już wiem :) ) i nie mieć kłopotu.

Pozdrawiam WB.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2017, 23:04 przez wojbar56, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”