Problem z uruchomieniem i jazda ZAFIRA 1,8 A

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tadeos

Problem z uruchomieniem i jazda ZAFIRA 1,8 A

#1 Post autor: tadeos »

Witam..mam problem z zafirka 1,8 a, i w sumie nikt mi z mechanikow nie pomogl.po odpaleniu na zimnym silniku zaraz gasnie, trzeba wspomoc sie gazem zeby utrzymac prace silnika, jakby nie bylo minimalnych obrotow, ruszenie z miejsca jest klopotliwe i zawsze wiaze sie z buksowaniem kol, na zbyt malym gazie gasnie. Po rozgrzaniu silnika i w czasie jazdydalej nie ma wladzy nad minimalnym gazem, wciskam delikatnie pedal i nic, dopiero przy glebszym nacisnieciu pedalu jest szarpniecie i jazda dalej normalnie, zaznacze ze wymienilem juz wczesniej przeplywomierz na orginalny, na podrobkach nie dzialal, filtr paliwa, swiece, byly proby na innej cewce zapl. a ostatnio zmienilem akumulator na nowy..a na kompie nic się nie wyswietla po za minusowa temp plynu chlodniczego(-46stopni) MOZE KTOS COŚ DOPOMOŻE, PODPOWIE, POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 28 paź 2017, 14:53 przez tadeos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
romek22794
Mieszkaniec
Posty: 243
Rejestracja: 01 lut 2017, 21:19
Imię: roman
Lokalizacja: BS
Auto: NJOY przycisk SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER,LpG

#2 Post autor: romek22794 »

Więc może czujnik walnięty i podaje kompowi temperatury z Syberii...

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#3 Post autor: Tazz »

No to jeżeli masz -46 stopni na płynie chłodzącym to padł czujnik i trzeba go wymienić. Przy okazji wyczyść dolot , odme i przepustnice ;)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#4 Post autor: kysiu241 »

Nie ten dział na zadawanie takich pytań. Co do Twojego pytania, u jakiego ty mechanika byłeś który nie poradził sobie z takim problemem? Do sprawdzenia masz sterowanie przepustnicy, nie wiem czy już elektroniczne czy analogowe linką, silniczek krokowy który odpowiedzialny jest za sterowanie biegiem jalowym, no i jak kolega wyżej pisał czujnik temperatury.

Nie doczytałem ze pokazuje Ci -46 stopni, no to wiesz co trzeba zrobić :>
Ostatnio zmieniony 28 paź 2017, 16:56 przez kysiu241, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

tadeos

#5 Post autor: tadeos »

Witam..wedle porad wymienilem czujnik temp. plynu chlodniczego i przepustnica zostala gruntownie przejrzana i wyczyszczona, zostalo stwierdzone ze zacina się, po tych dzialaniach auto pali prawie poprawnie i nie ma skokow i szarpan, ale po przejechaniu jakiejs odleglosci..1km...2...5...zapala sie kontrolka od trakcji..nic się więcej nie dzieje...swiece nie dawno wymienialem, bedzie ze dwa miesiace..pojezdze na tej przepustnicy....bo nie wspomnialem ze na ostatniej mojej drodze auto zgaslo mi i nie dalo się uruchomic...mechanik powiedzial ze zablokowala sie przepustnica..ale trzeba się rozgladac za jakims zamiennikiem..nie wiem czy sa jakies po regeneracji..czy po prostu probowac cos z auto zlomu dobrac..bo nowa to chyba kupe kasy kosztuje...Pozdrawiam

shadoworg
Przeglądacz
Posty: 95
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jaroszów
Auto: Opel Zafira A i B
Model: ZAiZB
Oznaczenie silnika: ZiX18XEiR

#6 Post autor: shadoworg »

Pisz na pw mam sprawna przepustnice na sprzedaż

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”