Dziwne cykanie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Polonez1

Dziwne cykanie

#1 Post autor: Polonez1 »

Witam
Może ktoś tak miał i coś podpowie. Po odpaleniu zimnego silnika (x18xe1) po około dwóch minutach zaczyna coś cykać w okolicach kół zamachowych. Jak tylko zaczyna się nagrzewać do normalniej temperatury cykanie stopniowo ustaje. Dodam, że to cykanie jest nierownomierne cykcyk cykcyk, nieraz trzy razy cykcykcyk, spacja miedzy cyk cyk to przerwa ok 1 sekundzie, jeżdżę tak już ze 20 tyś. km i się nie pogarsza, ale denerwujace to jest. Zmiana oleju nie wpływa w żadnym stopniu na to cykanie, a po całkowitym nagrzaniu jest ok, problem wraca dopiero po ostygnięciu całkowitym. Przy zwiekszeniu obrotow silnika cyka szybciej.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, 13:44 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Kocur »

Przyczyny cykania w tych silnikach mogą być dwie: pierwsza, to popychacze, druga to klapki - osłuchaj kolektor ssacy
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2471
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#3 Post autor: Mariusz »

Podobną sytuację mam w samochodzie u szwagierki, tyle że jest to citroen c3 1,4HDI. Dzisiaj jak odbierałem swoją zośkę od mechaniora to zapytałem o możliwe przyczyny. Facet posłuchał (po odbiór zośki pojechałem cytrynką)i stwierdził,ze może to być pęknięta rurka od EGR. Podobno na zimnym silniku EGR otwiera się i wraz z nagrzewaniem silnika zamyka się. Nie wiem co o tym myśleć ale może to podsunie jakieś rozwiązanie problemu. Jak uporasz się z problemem to daj znać bo jestem ciekaw rozwiązania przyczyny cykania.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: violator »

mariusz131 pisze: 24 lis 2017, 22:58 Podobną sytuację mam w samochodzie u szwagierki, tyle że jest to citroen c3 1,4HDI. Dzisiaj jak odbierałem swoją zośkę od mechaniora to zapytałem o możliwe przyczyny. Facet posłuchał (po odbiór zośki pojechałem cytrynką)i stwierdził,ze może to być pęknięta rurka od EGR. Podobno na zimnym silniku EGR otwiera się i wraz z nagrzewaniem silnika zamyka się. Nie wiem co o tym myśleć ale może to podsunie jakieś rozwiązanie problemu. Jak uporasz się z problemem to daj znać bo jestem ciekaw rozwiązania przyczyny cykania.
Mariusz w dieslach zgadza sie EGR tak cyka ale tutaj kolega ma benzynę a benzyna trochę inaczej chodzi ..

Polonez1

#5 Post autor: Polonez1 »

Posłuchałem dziś tego cykania i ani to egr, ani popychacze. To syłchać tam na dole, jak duże koło zamachowe. Zdjąłem pasek alternatora, ale nie pomogło. Cykało dalej, wiec nie wiem pompa wody ? napinacz rozrządu ? Coś z tamtąd mi sie wydaje.

proszę pisać zgdonie z zasadami ortografii, interpunkcji i gramatyki języka polskiego.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, 13:36 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”