Wymiana rozrządu z18xe oraz momenty dokręcania śrub - manual ?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
carlsson

Wymiana rozrządu z18xe oraz momenty dokręcania śrub - manual ?

#1 Post autor: carlsson »

Witam, proszę o link jeśli ktoś posiada do manuala odnośnie wymiany rozrządu w ZA - silnik z18xe rocznik 2005 wersja Elegance - mam najechane na rozrządzie GATES 60,000 tyś i przymierzam się do wymiany - głównie poszukuję informacji o momentach dokręcania śrub. Z góry dziękuję za pomoc.

BTW - jaki zestaw najlepszy ? INA ?
jaka pompa wody ? INA czy jakąś inną zakupić np HEPU ?

Wszystkie wskazówki mile widziane :piwo:

carlsson

#2 Post autor: carlsson »

Nikt nic nie podpowie ??

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#3 Post autor: gRZENIU »

Cześć carlsson , ja do swojego wybrałem zestaw rolek i paska INA oraz pompę wody Hepu ... Polecam ten zestaw , ale decyzja należy do Ciebie ...

Jeżeli chodzi o momenty To rolki prowadzące jak i napinającą dokręcasz 25Nm , pompę wody ja dokręcam na wyczucie... ;) a ustawienie rozrządu:

Obrazek

carlsson

#4 Post autor: carlsson »

gRZENIU pisze: 11 sty 2018, 19:55 Cześć carlsson , ja do swojego wybrałem zestaw rolek i paska INA oraz pompę wody Hepu ... Polecam ten zestaw , ale decyzja należy do Ciebie ...

Jeżeli chodzi o momenty To rolki prowadzące jak i napinającą dokręcasz 25Nm , pompę wody ja dokręcam na wyczucie... ;) a ustawienie rozrządu:
Dzięki za informację - a śrubę koła pasowego na na wale dokręcałeś na wyczucie ?

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#5 Post autor: gRZENIU »

Śruba jest w zestawie więc nie ma co się czaić tylko wymieniać i dokręcać według ilustracji 95Nm +30' + 15' i się nie zastanawiasz czy nie za słabo ....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”