Branie oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Matys27

Branie oleju

#1 Post autor: Matys27 »

Witam mam taki problem: pod koniec czerwca zmieniłem w zosi olej na 10w 40 wcześniej nie było mi wiadome na jakim jeździł mój poprzednik ;) na miarce poziom na maxa zrobiłem 600km i komunikat check oil level poziom oleju był na 2 giej kresce dolałem znów do pełna i wyruszyłem nad morze po przejechaniu jakichś 400 km komunikat check oil level na bagnecie olej na 3 ciej kresce i znowu dolewka :( łącznie zrobiłem z 1400km a dolałem 1,5 litra oleju :cry: wycieków nie ma, nie kopci, w płynie chłodzącym nie ma oleju, nagaru pod korkiem również nie ma .Zosia ma zjechane 258 tysiączków. Jaka może być tego przyczyna??

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#2 Post autor: darek_s »

Wersja optymistyczna uszczelniacze zaworowe do wymiany pesymistyczna uszczelniacze i pierscienie czyli praktycznie remont silnika.silniki opla 16 zaworowe lubia sobie pic olej ale to nie regula jednym bierze duzo a innym wcale.Norma to zdaje sie 0.6 ltr powyzej tej wartosci trzeba myslec o robocie motoru.pzdr.

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#3 Post autor: johanes »

Witam mam ten sam problem co MATYS27 mam olej lotos 10w 40 i wczesniej nie mialem zadnego problemu ale ostatno bylem w Niemczech i zrobilem 2500 tys. km po drodze wyskakiwal mi komunikat check oil level dolalem w sumie 1.5 oleju teraz mam pytanie czy wymienic uszczelniacze zaworowe czy uszczelniacze i pierscienie Zoska ma przejechane 117tysiecy jak to sprawdzic

Matys27

#4 Post autor: Matys27 »

witam ja wymieniłem oring za obudową wkładu filtra oleju. tylko na zamówienie taka przyjemność. i teraz na 1000 km dolewam z 600 ml niby książkowo ale w moim odczuciu nadal za dużo ;)

esio

#5 Post autor: esio »

a zmienial ktos uszczelke pod miska :?: bo pocieka mi i olej tez bierze chyba jeszcze nie wiem na 100 % ale dolac trzeba a na razie niewiem jaki ,bede zmienial tylko na jaki :?:ppolsyntetyk czy syntetyk lac :?:

Woytas

#6 Post autor: Woytas »

johanes pisze:jak to sprawdzic
Tak jak juz gdzieś pisałem, sprawdź kompresję jeżeli wykluczasz inne przyczyny. Zrób pomiar jak będzie słaby to zrób próbę olejową tzn do cylindra wstrzyknij olej i jeżeli po powtórnym pomiarze ciśnienie wzrośnie to pierścienie do wymiany a jeżeli nie wzrośnie lub bardzo mało to zawory/uszczelniacze.

leeoon

#7 Post autor: leeoon »

:> Stawiam na uszczelniacze zaworowe....Stała bolączka... :piwo:

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#8 Post autor: johanes »

Witam ponownie dzisiaj zauwazylem ze na cieplym silniku jak przy gazuje to dymi. Czy to jest normalne??

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#9 Post autor: QRZOL »

W moim na 1000km wlewam nie całe 0,5l, niema żadnego dymienia jak kolega johanes, :)
Obrazek

waldik782

#10 Post autor: waldik782 »

niby ksiazka podaje ze motor 1.8 moze na 1000km szarpnac 0.6 litra...ale to nie regula bo moja od wymiany do wymiany(na razie :D ) nie bierze nic...

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#11 Post autor: johanes »

Witam mam jeszcze jedno pytanie jak wymieniajac uszczelniacze zaworowe czy trzeba sciagac glowice

Anony Mous

#12 Post autor: Anony Mous »

johanes pisze:Witam mam jeszcze jedno pytanie jak wymieniajac uszczelniacze zaworowe czy trzeba sciagac glowice
Raczej tak. Choć są tacy co potrafią to zrobić bez ściągania - podobno. Kiedyś w astrze szukałem takiego speca ale wszyscy u których byłem nie chcieli się tego podjąć.

j

#13 Post autor: j »

da sie bez zwalania głowicy.

Hector

#14 Post autor: Hector »

johanes, na początek zrób próbę olejową- będzie dokładnie wiadomo co i jak. A na wymiane zawsze będzie czas ;)

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#15 Post autor: johanes »

sprawdźilem kompresję i jest dobrze teraz wymienie ollej na castrola polsyntetyk 10w40 morze cos pomorze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”