Wymiana uszczelek pokrywy zaworów i miski olejowej

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

Wymiana uszczelek pokrywy zaworów i miski olejowej

#1 Post autor: sesorek »

Witajcie,

Chcę dobrać się do uszczelki pod pokrywą zaworów i pod miską olejową. O ile w pokrywą zaworów nie ma tragedii choć trochę się "poci", to spod miski oleju trochę więcej się tego sączy i pytanie czy trudno jest te uszczelki wymienić? ile czasu trzeba na to poświęcić?

Ten wyciek pod miską to mnie trochę drażni na 3 tys km musiałem już dolać 0,5L oleju wiec trudno zweryfikować tyle wyciekło czy tyle przepalił. Poza tym jak włączę dmuchawę to przy rozgrzanym silniku jak stoję w korku to zalatuje mi z kratek takim przypalonym olejem wiec przy okazji wymiany oleju chciałbym załatwić również tą uszczelkę + czujnik poziomu oleju bo mi marudzi żebym sprawdził a poziom jest ok i czujnik ciśnienia oleju bo kontrolka w ogóle się nie zapala po przekręceniu kluczyka
Ostatnio zmieniony 09 sie 2010, 11:33 przez sesorek, łącznie zmieniany 2 razy.

wojto1974
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 15 kwie 2010, 08:13
Lokalizacja: RADOM [WR 1926]
Model:

#2 Post autor: wojto1974 »

Witam .U mnie to jest to samo cieknie z pod miski olejowej,ale tylko zaraz po zaparkowaniu.Jak stoi całą noc to nawet kropla nie spadnie .Oleju to non stop dolewam, wczesniej nie bylo wycieków , poziom oleju sie zgadzal na bagnecie, a i tak ten ciągle pokazywał "check level oil" i do szału mnie doprowadzał. Mam pytanie jaka jest cena uszczelki do miski?

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#3 Post autor: sesorek »

chcialbym odświeżyć temat zbieram się do tego i zbieram ale jakoś brak mi motywacji,
wymienial ktoś? dużo z tym gimnastyki? ile czasu?

SH'Raku

#4 Post autor: SH'Raku »

duże auto, dużo oleju, duża miska, duży kanał, dużo pracy ;p
tak całkiem serio sprawdzałem dziś koszt uszczelki pod klawiaturą 55 zł
termostat 160 zł i jest jeszcze 1 uszczelka nie wiem czy dobrze napisze z kolektora ssącego ;p
mam cały silnik zaj....y nie można inaczej tego nazwać, olejem! ta ost ok 20 zł wydaje mi się że z miską będzie ok i nie będzie trzeba tej uszczelki ruszać, a jak tak to koszt też ok 50 zł.

zaskoczyła mnie za to cena termostatu który kosztuje 160 zł a gdzieś widziałem w granicach 80-100 zł

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#5 Post autor: sesorek »

no ja mam największy problem z uszczelką pod miską oleju i teraz zaglądalem że delikatnie coś idzie spod filtra oleju, filtr już mam. A tą miskę odkręca się bez większych problemów? czy jakieś większe kombinacje?

toskafka

#6 Post autor: toskafka »

Mam podobny problem, mój samochód pobiera sporo oleju i znajomy powiedział mi o uszczelnienu silnika a dokładnie jego gornej czesci, wspomnial tez o jakis uszczelniaczach na zaworach czy jest mozliwe uszczelnienie silnika i jaki to koszt? Moj samochód to Zafira A 1.6 16 v benzyna/LPG

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#7 Post autor: Harry200 »

Jeżeli chodzi Ci o górną część to do wymiany uszczelniaczy zaworów najlepiej zdemontować głowicę silnika,koszt w warsztacie to pewnie od 600-1000 zł (oczywiście nie autoryzowanym Opla) A czy dymi Ci bardzo na niebiesko :?:
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, 08:58 przez Harry200, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#8 Post autor: oki »

Sama wymiana uszczelki pod pokrywa zaworów u mnie zajeła mi ok 3h przy czym ja mam LPG gdzie musiałem zdemontowac mikser, wtryskiwacze i inne filterki z tym zwiazane.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#9 Post autor: darek_s »

toskafka pisze:Mam podobny problem, mój samochód pobiera sporo oleju i znajomy powiedział mi o uszczelnienu silnika a dokładnie jego gornej czesci, wspomnial tez o jakis uszczelniaczach na zaworach czy jest mozliwe uszczelnienie silnika i jaki to koszt? Moj samochód to Zafira A 1.6 16 v benzyna/LPG
Uszczelka pod pokrywe z 50 zeta i jesli znzjdziesz kogos kto ci zmieni uszczelniacze zaworowe bez demontazu glowicy to dojdzie kosz uszczelniaczy 50zł i przy okazji uszczelniacze wałkow rozrządu w zaleznosci od producenta od 10 zł za sztuke.U mnie mechanik który wymienia uszczelniacze bez sciagania glowicy bierze 300 zeta,chyba sie zdecyduje i zrobie to w swojej zafirce.pzdr.

toskafka

#10 Post autor: toskafka »

H,Łajszczak pisze:Jeżeli chodzi Ci o górną część to do wymiany uszczelniaczy zaworów najlepiej zdemontować głowicę silnika,koszt w warsztacie to pewnie od 600-1000 zł (oczywiście nie autoryzowanym Opla) A czy dymi Ci bardzo na niebiesko :?:
tak dymi na niebiesko troche

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#11 Post autor: Harry200 »

Jeżeli tylko po odpaleniu to mogą być uszczelniacie zaworów a jeżeli ciągle to raczej pierścienie tłokowe się kłaniają..

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#12 Post autor: jacek76 »

Odnośnie uszczelki miski olejowej to w x18xe1 takowej nie ma. Miska jest złożona na silikon , właściwie nie jest to silikon tylko taka specjalna pasta. Polecam Dirko - bardzo dobra , do innych uszczelnień też.
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów to bardzo przyjemna robota. Godzina pracy to aż za dużo.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

toskafka

#13 Post autor: toskafka »

Znajomy mechanik stwierdził, że to raczej uszczelniacze pod zaworami
czy uszczelnianie przez świece jest oplacalne??

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#14 Post autor: Harry200 »

toskafka pisze:czy uszczelnianie przez świece jest oplacalne
Co masz na myśli.. :?:

wojto1974
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 15 kwie 2010, 08:13
Lokalizacja: RADOM [WR 1926]
Model:

#15 Post autor: wojto1974 »

Witam . Co do komunikatu check level oil to zośki tak mają .Też mnie szlag trafiał kiedy się to ciągle świeciło. Mechanik mi tłumaczył że pprzy pracy silnika za wolno olej spływa i czujnik wyłapuje za niski poziom.Ja wlałem więcej niż trzeba przed jakąś długą trasą i tylko raz mi się zaświeciło na 600 km.
FUTBOL TO NIE SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI.... ....TO WIECEJ NIŻ TO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”