Dziwny objaw - 2,2 DTI

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sobek1985

Dziwny objaw - 2,2 DTI

#1 Post autor: sobek1985 »

mam taki problem.otoz dzis wyjechalem moja zafirka do rodzinki i w pewnym momencie zauwazylem ze od czasu do czasu mryga kontrolka z wentylatorem zatrzymalem sie i sprawdzilem czy czasem wentylatory sie nie zalaczaja (mialem kiedys taki problem) ale wszystko bylo ok a kontrolka co jakis czas dalej mrugala.malo tego po jakims czasie zaswiecila sie kontrolka "auta z kluczykiem" a wtedy moc gwaltownie spadla i nie da sie przekroczyc 2tys obr/min.po zgaszeniu i uruchomieniu ponownie problem znika zafira idzie jak dawniej ale tylko przez kilka km (gora 5km) i znow ten problem sie pojawia.malo tego przez klatki wentylacyjne czuje zapach ropy (nigdy tego objawu nie bylo). zafira jest swiezo po wymianie filtrow i oleju oraz zaworku podcisnienia oraz vacum.co moze byc problemem??

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Sprawdź szczelność węzy doładowania i szczelność węzyka odpowietrzania pokrywy zaworów.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#3 Post autor: MieHor »

Nie chcę się wymądrzać, ale opis wg mnie wskazuje na zacinający się - zawieszający EGR.
Żeby mieć pewność bez odczytania zarejestrowanych błędów się nie obejdzie.

sobek1985

#4 Post autor: sobek1985 »

EGR sprawdzony przeczyszczony - dziala bez zarzutu

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

A czy jak zapala Ci się lampka z kluczykiem to kontrolka od wentylatora też się świeci ,ewentualnie tez tak przypadkowo mryga.???W większości przypadków awaria układu sterowania wentylatorami generuje błąd lampki z kluczykiem..

sobek1985

#6 Post autor: sobek1985 »

dzis sprawdzilem i co sie okazalo - przewody wtryskowe - jeden z nich cieknie (silnik caly zawalony ropa) jakby ktos mial takie przewody na sprzedaz to chetnie zakupie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”