problem ze sprzegłem nie odbija

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wendi1

problem ze sprzegłem nie odbija

#1 Post autor: wendi1 »

Witam uzytkownikow zosiek ja mam problem w sumie od wczoraj a mianowicie podczas jazdy po okolo 20km.musialem sie zatrzymac na swiatłach no i musiałabyc własnie redukcja biegu a tu ZONK nie mogłem wrzucic zadnego pedał sprzegła tak jakby nie odbijał po jakims czasie wskoczyło ale prawie lewarek wyrwałem szok .Dzisiaj oddałem do mech.no zdejmuja mi skrzynie ,podobno cos niby z hydraulika .Miał ktos moze podobny problem???
z góry dzieki i pozdr.

adie

#2 Post autor: adie »

padł hydrauliczny wysprzęglik, cena ok. 6 stów za sachsa, 2-3 stówy za podróbę, ale lubią szybko padać (mi zdechł po przejechaniu 3 tys. km), aha trzeba wywalić skrzynię lub silnik żeby się do niego dobrać, więc warto przy okazji ocenić stan tarczy sprzęgła i docisku, żeby za chwilę nie robić tego ponownie

wendi1

#3 Post autor: wendi1 »

dzieki adie podobno własnie to wysprzeglik tak powiedział mech.

wendi1

#4 Post autor: wendi1 »

adie, a miałes własnie to samo???

adie

#5 Post autor: adie »

dokładnie miałem tak samo, nie mech wejdzie pod auto i sprawdzi czy leje Ci się płyn hamulcowy na łączeniu silnika ze skrzynią, wtedy diagnoza pewna na 100 %,
bo jeśli nie, to może nastąpiło zapowietrzenie układu wysprzęglika i wystarczy jedynie odpowietrzyć

wendi1

#6 Post autor: wendi1 »

własnie odebrałem od mech.no i .....WYSPRZEGLIK lało pomiedzy skrzynia a silnikiem (olej)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”