jazda autostradą - zapalająca i gasnąca kontrolka pojazdku

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lola
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2010, 08:43
Lokalizacja: DSR
Model:

jazda autostradą - zapalająca i gasnąca kontrolka pojazdku

#1 Post autor: lola »

Pokonywałem dzisiaj trasę Katowice-Wrocław. Po kilkudziesięciu kilometrach przejechanych z prędkością 150km/h zapaliła mi się kontrolka autka z kluczkiem. Zwolniłem do 110-120km/h szukając miejsca do zatrzymania. Po kilku minutach kontrolka zgasła. Kontynuowałem więc jazdę, w pewnym momencie zwiększając prędkość podróżną do 130 km/h. Po kolejnych kilkudziesięciu kilometrach ponownie zapaliła się ta kontrolka, by zgasnąć po kilku minutach po zwolnieniu do 100km/h. Jechałem jeszcze kwadrans z prędkością 100-100km/h, by następnie wjechać do Wrocławia, ale kontrolka już się nie zapaliła.
Wiem, że najlepiej byłoby podpiąć się do kompa, ale może mieliście podobne przypadki i potraficie wskazać, czy mam się spieszyć z wyjazdem do mechanika, czy jeszcze kilka dni, jeśli kontrolka się nie zapali mogę pojeździć.


Pozdrawiam,
Ł.O.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Jeżeli temperatura wody była w normie to stawiałbym na złe wskazania sondy lambda,przy wiekszej prędkosci mogła być za uboga mieszanka ,jezeli kontrolka sie nie pali to można pojeżdzić ale tak czy inaczej lepiej odwiedzic kogoś z komputerem.Tylko jeżeli ten bład sie nie pojawi ponownie to po kilkunastu uruchomieniach silnika sam sie skasuje i nie bedzie wiadomo co to było..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”