[B]Koło dwumasowe w CDTI - diagnoza, naprawa, wymiana

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#151 Post autor: Anony Mous »

tradelux, orientujesz się ile kosztuje naprawa/wymiana DM w innych krajach UE? Podejrzewam, ze robocizna 2x tyle co w PL. A części?

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#152 Post autor: cns80 »

Odnośnie koła dwumasowego to te dwa filmiki powinny rozjaśnić zasadę jego działania:

http://youtu.be/YnaXB8q3uzQ

http://youtu.be/y667Nnh1TeY

Z grubsza chodzi o to że przy gwałtownym obciążeniu lub za niskich obrotach zużywają się te sprężynki.

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#153 Post autor: MarkusX »

przemeks pisze:MarkusX, a jakie masz juz objawy? DM nie pada z dnia na dzień, możesz jeździć (bez strzałów ze sprzęgła i gazowania z niskich obrotów).

.
Jeśli chodzi o objawy , to od początku jak go kupiłem ( pół roku temu ) , miałem przy jeździe na pól sprzęgle drgania lewarka , ale nie było problemu z ruszaniem , nie chodził za głośno , teraz na wolnych obrotach słychać że głośniej chodzi.Może jeszcze tak strasznie to nie wali , no ale trochę przeszkadza . Byłem u mechanika w tym tygodniu i powiedział , że to dwumasa. Ja raczej staram się za gwałtownie nie ruszać , no ale stojąc w korkach przy jeździe czuję jak szarpie mi skrzynią , no i zauważyłem , że przy wciśniętym sprzęgle słychać świszczenie.

Anony Mous

#154 Post autor: Anony Mous »

MarkusX, spokojnie jeszcze polatasz - ja tak miałem dobre 10 kkm. Wymieniłem dla świętego spokoju.

Odkładaj kasę i obserwuj czy hałas/objawy nie narastają gwałtownie.

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#155 Post autor: MarkusX »

Wiesz , pewnie jakbym mechanika nie zapytał , czemu mi lewarek drży , to bym spał spokojnie :D , a tak .... - po prostu ta cena - kładzie na kolna .

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#156 Post autor: Bodek »

MarkusX pisze:Wiesz , pewnie jakbym mechanika nie zapytał , czemu mi lewarek drży , to bym spał spokojnie :D , a tak .... - po prostu ta cena - kładzie na kolna .
Wiem, że to nie do końca odzwierciedla prawdę kiedy dwumasa pada, ale napisz ile masz przejechane na autku.

Zaboli, ale będziesz spokojnie jeździł, jak umiejętnie to więcej już nie wymienisz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tradelux

#157 Post autor: tradelux »

przemeks pisze:tradelux, orientujesz się ile kosztuje naprawa/wymiana DM w innych krajach UE? Podejrzewam, ze robocizna 2x tyle co w PL. A części?
Zależy od kraju od 1.400€ do 2.400€ :mrgreen: (części kompletne + robocizna)

MarkusX: Po mieście jak jeździsz oszczędzasz względem 1.8Pb dobre 16zł za każde 100km.
Po 10tys km masz więc 1600zł w kieszeni, po 20 tys km masz wymianę dwumasy ze sprzęgłem. Pozostałe 130-180tys km, które przejedziesz na tym dwumasie pozostaje dla Ciebie :mrgreen:
Każdy się przeraża jakie to koszta, a nie liczy oszczędności względem 1.8Pb (i do tego ta benzyna "nie jedzie") ;)

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#158 Post autor: MarkusX »

C
tradelux pisze:o mieście jak jeździsz oszczędzasz względem 1.8Pb dobre 16zł za każde 100km.
Czyli rozumiem , że jeżdżąc na spierd... dwumasie auto więcej pali ( mi pali 7.5 l - jazda praktycznie poz miastem)??

Auto ma przejechane 143 tys.

tradelux

#159 Post autor: tradelux »

MarkusX pisze:C
tradelux pisze:o mieście jak jeździsz oszczędzasz względem 1.8Pb dobre 16zł za każde 100km.
Czyli rozumiem , że jeżdżąc na spierd... dwumasie auto więcej pali ( mi pali 7.5 l - jazda praktycznie poz miastem)??

Auto ma przejechane 143 tys.
Nie, nie, porównanie było do Zafiry z silnikiem 1.8 benzyna 140KM.
Po miście pali min. 10l, więc różnica wynosi min. 2,5l a w porywach nawet do 3-3,5l.

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#160 Post autor: MarkusX »

tradelux pisze:MarkusX: jak chcesz mogę Ci to zrobić. Kwestia czy chcesz samo koło dwumasowe czy łącznie ze sprzęgłem?
Na pewno wymieniałbym cały komplet , to jakbyś mógł się ze mną skontaktować .

DaRek7

#161 Post autor: DaRek7 »

tradelux pisze:Nie, nie, porównanie było do Zafiry z silnikiem 1.8 benzyna 140KM.
Po miście pali min. 10l, więc różnica wynosi min. 2,5l a w porywach nawet do 3-3,5l.
Noo, chyba troszkę przesadziłeś z tymi oszczędnościami ;)

Orbit

#162 Post autor: Orbit »

Spotkał sie moze ktos z was z kołem zamachowym VALEO ?

może to jest rozwiązanie ? na pewno tańsze ...

http://www.iparts.pl/artykuly/kolo-dwum ... we,14.html


http://www.koladwumasowe.pl/kola-dwumas ... sie-psuja/


http://www.valeoservice.com/data/master ... df?rnd=331

>P.S ... właśnie sprawdziłem katalog .. niestety , Valeo nie robi do silników 1,9 -1,7 takiego zamiennika, wiec sprawa nie aktualna

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#163 Post autor: otko »

dziś zakupiłem komplet we v-car w Bibicach, koszt do M32 czyli taki jak do Zosi 2460,- a do F40 2350,-(viki)

tradelux

#164 Post autor: tradelux »

razem z łożyskiem?

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#165 Post autor: otko »

powiedzieli że komplet :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”