[B]Opinie:LPG a silniki 1,6, 1.8, 2,0T i 2.2 direct

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#181 Post autor: Tazz »

Rysiek pisze: 09 lut 2021, 22:57
zastanawiałem się właśnie nad BT ale ostatecznie padło na:
https://allegro.pl/oferta/interfejs-sta ... ZjI2MWY%3D
Jestes pewny ze ten kabel podejdzie do Twojej instalacji?
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Rysiek
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 14 wrz 2020, 09:36
Imię: Adrian
Lokalizacja: Śląskie, DG
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#182 Post autor: Rysiek »

po numerach pasuje do tego co jest ori na stronie Ac stag... a tam jest napisane... z resztą sam zobacz :)
https://www.ac.com.pl/pl-produkty-autog ... s-usb/410/

po drugie takim samym podłączali się jak byłem na serwisowym po 1500km... a ten z allegro przyszedł na pudełku zaklejonym taśmami z logiem ac stag i środku jest kwitek że to dystrybutora. :) Zrobi się cieplej to zobaczę ale pewnie będzie hulał skoro piszą ze współpracuje ze wszystkimi nowymi centralkami

Awatar użytkownika
Rysiek
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 14 wrz 2020, 09:36
Imię: Adrian
Lokalizacja: Śląskie, DG
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#183 Post autor: Rysiek »

Powiedzcie mi czy wam zawsze przy tankowaniu lpg odbija pistolet? Bo ja już kilka razy tankowałem, może z 6. I tylko raz mi odbiło. Raz wlałem 54l a butla ma niby 56... :P ale na szczescie nic złego się nie stało. Planuje teraz wyjeździć gaz i podjechać do gazownika bo to nie możliwe żeby na różnych stacjach był taki sam problem...

bumba
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:58
Imię: Paweł
Lokalizacja: Milicz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#184 Post autor: bumba »

Ja mam podobny problem, ale tylko na niektórych stacjach, nie wiem od czego to zależy, może od ciśnienia w dystrybutorze? Mimo wszystko staram się nie nabijać do pełna. Tankuj do bezpiecznych granic i dowiedz się u gazownika o co chodzi.
Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Ziomek25041986
Przeglądacz
Posty: 85
Rejestracja: 15 sty 2021, 15:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#185 Post autor: Ziomek25041986 »

Sluchajcie zbieram oferty na założenie lpg i zaciekawiła mnie taka propozycja. Slyszalem o tym zakładzie same dobre opinie jeśli chodzi o KIELCE i okolice. Chłopak uczciwy i dokladnie ustawia.
Zafira b 1.8 140km Z18XER

Butla zamiast kola zapasowego od spodu 48l,
tankowanie w klapce
Instalacja zenit pro
wtryskiwacze Herkules
reduktor Nordic
5lat gwarancji

Prosze napiszcie co o tym myslicie. Zarzeka się ze bedzie mi śmigać bezproblemowo.

Awatar użytkownika
Rysiek
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 14 wrz 2020, 09:36
Imię: Adrian
Lokalizacja: Śląskie, DG
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#186 Post autor: Rysiek »

Butla 48L? Ja mam z kole i weszła 56L bez problemu

Awatar użytkownika
Ziomek25041986
Przeglądacz
Posty: 85
Rejestracja: 15 sty 2021, 15:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#187 Post autor: Ziomek25041986 »

Co do butli to spokojnie. To jest wycena a ja wezmę większą napewno 🙂 chodzi tu ogólnie o ten zestaw.

Awatar użytkownika
Rysiek
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 14 wrz 2020, 09:36
Imię: Adrian
Lokalizacja: Śląskie, DG
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#188 Post autor: Rysiek »

bumba pisze: 01 mar 2021, 12:48 Ja mam podobny problem, ale tylko na niektórych stacjach, nie wiem od czego to zależy, może od ciśnienia w dystrybutorze? Mimo wszystko staram się nie nabijać do pełna. Tankuj do bezpiecznych granic i dowiedz się u gazownika o co chodzi.
No właśnie chce wyjeździć wszystko i podjadę niech sprawdzą o co chodzi bo człowiek raz się zapomni i będzie problem. Powiem Ci że byłem na stacjach gdzie było słabsze ciśnienie ale byłem na takich gdzie ciśnienie do końca było dobre i nie odbiło... czasem słychać pykanie w butli więc domyślam się że pływak stuka ale nie blokuje się i tak idzie do końca. Chyba że w papierach mam inna butle niż mi założyli :P
Ale gadałem z wujkiem i byłem na lotosie raz gdzie on zawsze jeździ i tankuje i jemu zawsze odbija, no mi nie odbiło.. :P Coś jest nie tak...

A zapytam was jeszcze o opcje ustawiania rezerwy bo jest taka możliwość przy tankowaniu ( taka samoadaptacja) bawił się tym ktoś? Warto to zaczepiać?

bumba
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:58
Imię: Paweł
Lokalizacja: Milicz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#189 Post autor: bumba »

"A zapytam was jeszcze o opcje ustawiania rezerwy bo jest taka możliwość przy tankowaniu ( taka samoadaptacja) bawił się tym ktoś? Warto to zaczepiać?"

No niby jest. Ale słyszałem od gazownika, że w zbiornikach toroidalnych to mam się licznika uczyć na pamięć :), jakby nie kalibrował, i tak nie będzie dobrze :).
Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#190 Post autor: Tazz »

Ja mam interfejs i sam mogę sobie ustawić rezerwę oraz wskazania gazu na kontrolkach. Np. Przejeżdżam 80 km schodzi na 3 kreski po kolejnych 70- 2 kreski, kolejne 60- 1 kreska a później to już rezerwą, ale nigdy to nie jest adekwatne każdorazowo, w szczególności przy krótkich trasach po mieście już nie mówiąc o warunkach zimowych
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

tumor
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2018, 14:17
Imię: Paweł
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL

#191 Post autor: tumor »

Witam. Po przejechaniu na gazie prawie 90 tyś. Mam problem z falowaniem obrotów na zimnym silniku i spadku mocy , a w szczególności przygasanie auta po redukcji biegu (zwalnianie , zatrzymywanie np. do skrzyżowania) , gdy auto się nagrzało i przełączyło na LPG było ok. Pojechałem do mechanika, błąd związany z powietrzem, pewnie jego składem w spalinach, na początku wymienił uszczelkę z kolektora ssącego, było ok ale po czasie to samo, wymienił czujnik MAP sensor, było przez dwa dni ok później to samo, wymienił czujnik EVAP, to samo, w końcu żle dokręcił uszczelką pod zaworami i zalało świece ( naprawiłem u innego). Następnie co chciał wymienić to odmę ten co robił na początku. W końcu pojechałem do ASO OPLA i tam nie działa sonda lambda, i błąd z powietrzem. Wymienili na oryginalną i jest lepiej ale jak od razu wyjadę to potrafi jeszcze od czasu do czasu przygasnąć, przy zwalnianiu. Falowanie na zimnym zostało , powiedzieli w skrócie że ten typ tak ma. Wszystko działo się przy zimnym na benzynie , później ok. Martwi mnie że jednak tak na 100 procent nie jest ok po tej wymianie sondy lambda, i tak trzeba trochę postać i rozgrzać auto, aha stwierdzili ,że sterownik jest ok .
P. S dodam że silnik był zadymiany przez pierwszego mechanika i żadnej nieszczelności nie było poza tym że wymienił uszczelkę przy kolektorze ssącym

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#192 Post autor: Tazz »

Diagnostyka pod komputerem potrzebna i ogarnięty mechanik. Być może rozjechały się mapy benzyny i trzeba by pojeździć na benzynie a potem wyregulować gaz
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

tumor
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2018, 14:17
Imię: Paweł
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL

#193 Post autor: tumor »

Właśnie powtórzyło się to samo . Zgasł po dojechaniu do skrzyżowania na zimny. Parametry pracy były sprawdzane przez poprzednika i w ASO. To pewnie te mapy sprawdzono.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2219
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#194 Post autor: Pszczyna »

Może przetestować Zawór pozycji jałowej, zasilanie powietrzem inaczej znany jako silniczek krokowy.
JPN 75E0009-JPN

tumor
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2018, 14:17
Imię: Paweł
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL

#195 Post autor: tumor »

Witam. Po dzisiejszym incydencie- w ASO taki błąd P0068 czujnik pozycji przepustnicy lub czujnik przepływu masy powietrza, ale bardziej przepustnica . Tylko żeby ją wyczyścić to trzeba podszybie zdjąć i powiedziano mi że te plastiki lubią się wyłamać co idą do niej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”