Kody Błędów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
czarsio

#136 Post autor: czarsio »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Powiedzcie czym grozi dalsza jazda bo nie wiem od kiedy mam ten błąd. Miesiąc temu miałem wymiane czujnika temperatury spalin i było wszystko ok.Potem regulator napięcia,akumulator. Długo się nie najeździłem bez awarii. Moja Zafira staje się pomału autem dla bogaczy bo co miesiąc cos jej dolega.Jak tak dalej pójdzie to po roku będę miał nowe auto.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#137 Post autor: Harry200 »

Sprawdż w pierwszej kolejności te gumowe przewody, często uszkodzenie któregoś z cienkich powoduje błąd. Ciekawe od kiedy masz ten błąd, może on już dawno nie jest aktywny..Najlepiej podłączyć pod kompa i się przekonać

Awatar użytkownika
swirusek20
Przeglądacz
Posty: 89
Rejestracja: 26 lut 2013, 10:49
Lokalizacja: Kraków
Model:

#138 Post autor: swirusek20 »

Panowie pomocy blad p0420 pojawil sie skasowalem go dzis ale wydaje mi sie ze przy dodawaniu gazu jest jakis dziwny metaliczny dzwiek.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#139 Post autor: GOTI »

swirusek20 pisze:Panowie pomocy blad p0420 pojawil sie skasowalem go dzis ale wydaje mi sie ze przy dodawaniu gazu jest jakis dziwny metaliczny dzwiek.
0420 - Sprawność katalizatora (rząd cylindrów 1) za mała

Kod znalazłem TU
Poczytaj w przytoczonym wątku - może coś znajdziesz na ten temat ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
swirusek20
Przeglądacz
Posty: 89
Rejestracja: 26 lut 2013, 10:49
Lokalizacja: Kraków
Model:

#140 Post autor: swirusek20 »

Byłem u mechaniora i mówił zęby się zbytnio tym nie przejmować tylko kasować(0420) bład . mówił także ze jeśli będzie się pojawiał ze 2 razy w tygodniu to coś trzeba będzie działać. Chyba najtańszym rozwiązaniem będzie emulacjia drugiej sondy.
Co szlachetni panowie myślą o tym a być może jest już ktoś, kto to uczynił i się podzieli wiedzą z kolegą :) :) :)?????????????????????????????????
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2013, 13:24 przez swirusek20, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#141 Post autor: ADAMO_16 »

Dwa lata smigania bez jakichkolwiek problemów i dzisiaj odpalił za drugim razem. Po zgaszeniu silnika i wypedałowaniu mam takie coś 060631. Silnik po odpaleniu chodzi równo, kontrolka z kluczykiem gaśnie. Jest kilka opisów tego błędu ale nic konkretnego. Jak koledzy wiedzą to podzielcie sie wiedza.
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

wiesiek74

#142 Post autor: wiesiek74 »

Witam, proszę o pomoc co to za błąd U2100-00 P0030-05 i P0030-08 Zafira b lift 1,7cdti 110km
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Buczacz

#143 Post autor: Buczacz »

Cześć pomóżcie, wyskoczyły mi dwa kody błedów:

23452 - chyba zasysa gdzieś lewe powietrze do turbiny
68302 - nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#144 Post autor: Bodek »

Buczacz pisze:Cześć pomóżcie, wyskoczyły mi dwa kody błedów:

23452 - chyba zasysa gdzieś lewe powietrze do turbiny
68302 - nie mam pojęcia.
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=4963
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Buczacz

#145 Post autor: Buczacz »

P0234 - faktycznie będzie coś z turbo lub jakimś przewodem do turbo ponieważ silnik śwista trochę

P0683 - błąd dotyczy świec, ale ostatnio były sprawdzane, w podanym przez bodek poście wystarczyło wymienić filtr paliwa

jak myślicie od czego zacząć naprawę?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#146 Post autor: Bodek »

Buczacz pisze:P0234 - faktycznie będzie coś z turbo lub jakimś przewodem do turbo ponieważ silnik śwista trochę

P0683 - błąd dotyczy świec, ale ostatnio były sprawdzane, w podanym przez bodek poście wystarczyło wymienić filtr paliwa

jak myślicie od czego zacząć naprawę?
błąd świec to 038....
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Buczacz

#147 Post autor: Buczacz »

bodek to z czym związany jest ten blad 0683 ?

Przeczytaj drugi link - do końca - może coś da - Bodek

czyli coś może być z dawkami paliwa lub filtrem paliwa?

[ Dodano: Sob Kwi 20, 2013 22:43 ]
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=7372

a to nie będzie jednak coś z tym
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2013, 21:59 przez Buczacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Ogrod

#148 Post autor: Ogrod »

Witam z ciekawosci sprawdzilem sobie czy mam jakies bledy tak jak pisano na forum hamulec gaz do dechy i kluczyk i wyskoczylo mi cos takiego:
ecn 001463
ecn 014104
ecn 000000
Nie wiem jak to odczytac.Zadne kontrolki mi sie nie pala po odpaleniu silnika czy jest to duzy problem?Dziekuje za pomoc.Jesli napisalem w zlym dziale prosze mnie zrozumiec ale jestem nowy na forum pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#149 Post autor: Bodek »

Ogrod pisze:Witam z ciekawosci sprawdzilem sobie czy mam jakies bledy tak jak pisano na forum hamulec gaz do dechy i kluczyk i wyskoczylo mi cos takiego:
ecn 001463
ecn 014104
ecn 000000
Nie wiem jak to odczytac.Zadne kontrolki mi sie nie pala po odpaleniu silnika czy jest to duzy problem?Dziekuje za pomoc.Jesli napisalem w zlym dziale prosze mnie zrozumiec ale jestem nowy na forum pozdrawiam.
MieHor pisze:Tyle znalazłem nt. błędu P0014

Number - P0014
Type - Powertrain - Fuel and Air Metering - ISO/SAE Controlled
Description - "B" Camshaft Position - Timing Over-Advanced or System Performance
Location - Bank 1
Notes - The "B" camshaft shall be either the "exhaust," "right," or "rear" camshaft. Left/Right and Front/Rear are determined as if viewed from the driver's seating position. Bank 1 contains cylinder number one, Bank 2 is the opposite bank.
014104 -P0141 "Podgrzewacz czujnika (sonda O2) (Bank 1 Czujnik 2) - usterka

ecn 000000 - brak dalszych błędów
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Ogrod

#150 Post autor: Ogrod »

Ok dzieki.Czy ten czujnik polozenia walka rozrzadu sie wymienia a i jakie sa objawy ze cos jest nie tak?Teraz to juz sam zglupialem co z tym zrobic.Prosze o porade i czy ktos juz to wymienial z forumowiczow.Lub prosze o inne wskazowki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”