[B]Opinie, problemy dotyczące silników 1,7 CDTI

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
gosia

#16 Post autor: gosia »

piotrjfk pisze:-czy usuniecie DPF jest mozliwe bez negatywnego wplywu na inne podzespoly auta(silnik,katalizator)?
Ja wczoraj pytałam w V-TECH Kraków i tak jak już pisałam usunięcie DPF-a to koszt 1490 zł i z tego co mi mówili ,to bez żadnych ubocznych skutków, ale możesz zadzwonić i spytać tel.12 658 66 66.Aczkolwiek Krk trochę daleko od W-y ,więc może coś u siebie znajdziesz....
piotrjfk pisze:-czy auto jakos sygnalizuje poczatek procesu wypalania (kontrolki) i jak dluga musi byc "wycieczka" aby proces dokonal sie calkowicie?
Z tym bywa różnie jeśli o mnie chodzi.....pierwsze dwa razy sygnalizowane wypalanie przez migającą kontrolkę świec żarowych....i wszystko ok ,wypalał się samoczynnie na trasie(ok 20km),typowe to smród gumy no i to spalanie większe....aczkolwiek mój ostatni raz...był nie typowy więc nie będę się rozpisywać bo i tak się nie wypalił tylko kompletnie zatkał.....a potem to są inne problemy....Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Maciek »

W Wawie http://mrmotors.pl/ kompleksowo usuwa DPFy.

Ale jak go usuniesz to auto może puszczać ciemne dymki przy mocniejszym depnięciu :)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#18 Post autor: Lorry »

V tech też ma oddział w Wawie z tego co wiem a jak nie to zawsze jest jeszcze Masters VTG i chyba Diagtronik.


Co do innych pytań: Jako ze masz na myśli ZB po FL to tam już nic nie powinno trzeszczeć itp. u mnie czasem jak jest b zimno, ale dziś byłem w salonie i sprawdzałem jak jest w nowej po FL i jest lepszy troszkę ten plastik, zwłaszcza przy samej szybie ;)

Robert4884

#19 Post autor: Robert4884 »

U mnie trochę skrzypiał pulpit, ale chłopaki w ASO naprawili, potem znowu zaczęło trochę skrzypieć, a teraz już nie skrzypi (jakoś się to ułożyło samo chyba).
Co do DPF-a to pierwsze wersje sygnalizowały wypalanie poprzez kontrolkę świec, a obecne softy nie sygnalizują tylko jak się nadarzy sposobność to inicjują wypalanie. SOFT pochodzi od GM nad którym specjaliści pracują i co jakiś czas coś tam udoskonalają. W przeciwieństwie do Insigni i Chevroleta, DPF w ZB został opanowany.

piotrjfk

#20 Post autor: piotrjfk »

witajcie
jeszcze raz bardzo dziekuje za wszelkie opinie.
poczytalem jeszcze troche prasy, zrobilem wywiad w serwisach i chyba jednak bede szukal silnika 1.9 CDTI 120 KM.
wydaje sie rozsadniejszym motorem:mniej wysilony,cichszy,pracujacy z wyzsza kultura no i dosc niezawodny.
niby w OPLU reklamuja ,iz 1.7 CDTI to nowsza konstrukacja, no ale nie dokonca moge sie z nimi zgodzic(oparty na dosc leciwym silniku ISUZU).
wczoraj czytalem(AUTO SWIAT) test ASTRY 4 1.7 CDTI, niestety silnik nie zebral pochlebnych opini. warkotliwy,pracujacy z niska kultura i do auta o masie prawie 1,5 tony za slaby. ZAFIRA wazy podobnie i do tego ma wieksze opory powietrza.
przy okazji pragne zlozyc SERDECZNE ZYCZENIA SWIATECZNE-pozdrawiam

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#21 Post autor: Lorry »

To życzymy owocnych poszukiwań, moze Zafira wjedzie pod choinkę :) , u mnie Mikołaj nią przyjechał, troszkę wcześniej :P

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: Maciek »

Tylko 1.9 nie kupisz polfitowej ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#23 Post autor: Lorry »

Oczywiście ze tak, w po FL były zarówno 1.9 jak i 1.7, lukałem na konfigurator i 1.9 jest cały czas w ofercie, nie ma tylko 1.9 100bo zamiast jest 1.7 110, ale 120 chyba jest, a 150 napewno ;)

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: Maciek »

kicaj pisze: przed liftem byl 1.9 w 3 wersjach 100 120 i 150
po liscie 2 nizsze moce przeszly do 1.7 (mniejszy podatek) ale 150KM zostal

Czyli zostaje szukać 150ki :)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#25 Post autor: Lorry »

Sprawdziłem i jest na pewno również 120 po FL ;)

Reasumując paleta diesli w ZB FL ma się następująco: 1.7 110/125 KM i 1.9 120/150 KM ;)

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#26 Post autor: timi68 »

piotrjfk pisze:wczoraj czytalem(AUTO SWIAT) test ASTRY 4 1.7 CDTI
Gdyby ten silnik był w Audi to miałby super recenzje, AUTO ŚWIAT nie jest obiektywny, to chyba już wiedzą wszyscy.

vorny

#27 Post autor: vorny »

Auto Świat czyli polski Auto Bild jest gazetą stronniczą, adolfy zawsze będą zachwalać swoje fury itd.

Czytałem artykuł o tej astrze, motor rzeczywiście jakby nie z tej epoki. Czyli lepszą opcją będzie wybór starego, dobrego 1.9 :)

Anony Mous

#28 Post autor: Anony Mous »

czyli silnik 1.7 cdti nie ma nic wspolnego z fiatowskim 1.9? Czy to prawda ze to konstrukcja Isuzu?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#29 Post autor: Lorry »

Tak jest to zupełnie inna konstrukcja, i pochodzi ona z Isuzu, była też montowana jako 100konna z 5b manualem przez pewien czas w Civicach 7 generacji

W Oplu silniki Fiata są nastepujące: 1.9 cdti i 1.3 cdti , natomiast Opel dał Fiatowi benzyny: 1.6 105KM i 1.8 140KM i mam pewne podejrzenia że 2.2 JTS jest w pewien sposób powiązany z 2.2 direct, ale tego pewien nie jestem ;)

Anony Mous

#30 Post autor: Anony Mous »

próbowalem cos znalezc o tym silniku w dziale astra na opel24 ...ale po 10 minutach zrezygnowąłem...przeciez tam jest taki bałagan że nic nie mozna znależć....wszystko w jednym....wszystkie generacje i wszsytkie silniki... Musze powieidziec ze tu jest naprawde pozadek....oczywiscie tu jest tylko zafira...ale przyjnaminiej podzielona na A i B. Tam poszukac czegos o zafirze B i do tego w bezynie to też nie lada wyczyn. pozdrawaim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”