Słaba reakcja na pedał gazu - Zafira B, 150 PS, automat

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kier
Debiutant
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:57
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Zgierz
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#16 Post autor: kier »

Obejrzałem filmik i jest dość ciekawy. Niestety, mam teraz kłopoty kadrowe i nie wiem kiedy znajdę czas by się tym zająć. Nie wspominałem wcześniej ale to nie wszystkie usterki tego pojazdu. Najwyraźniej kupiłem przysłowiowego szrota. Rzuciłem się na automat i 150 PS. Jakby było mało to to silnik mocno dymił na biało. Dymienie następowało po kilku minutach od uruchomienia silnika i było czasowe, powtarzające się(dymił niesamowicie lub wcale) a na dodatek ze zbiorniczka ubywa płyn. W tylnej części zgrzewu zbiornika na palcach zostawał płyn. W związku z tym wymieniłem na nowy ale wymiana nie dała rezultatu.
Po czyszczeniu przepustnicy nie było żadnej poprawy ale co dziwne przestał kopcić na biało. Owszem, przy dużym obciążeniu i obrotach widać trochę dymu ale to nic w porównaniu do sytuacji sprzed czyszczenia przepustnicy. Ze względu na to, że ubywa płyn zrobiłem dziś test na zbiorniczku z płynem zmieniającym kolor - i nic, żadnej zmiany. Więc uszczelka wydaję się sprawna. Po teście musiałem trochę pojeździć zawodowo i do pracy wziąłem uszkodzoną 150 zamiast sprawnej 120-tki. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, iż problem z przyspieszaniem znikł - startuję z kopyta. Już trochę "głupi" jestem ale oglądając filmik dochodzę do wniosku, że to musi być brak styku - chyba trochę potrwa nim to ogarnę.

Dziękuję za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2023, 05:47 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem literówki

kier
Debiutant
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:57
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Zgierz
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#17 Post autor: kier »

Prawdopodobnie jest przyczyna znikającego płynu oraz kopcenia. Znajomy mechanik szukał i w końcu zdecydował zdjąć głowicę. Poszła do sprawdzenia i zonk. Jest pęknięta ale na tyle, że fachman zdecydował się ją naprawić. Zobaczymy...

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#18 Post autor: Pszczyna »

Szczerze wolał bym jej nie spawać lecz kupić używkę sporo ich z gwarancją iż sprawdzona.

kier
Debiutant
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:57
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Zgierz
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#19 Post autor: kier »

Rzekomo, problem nie jest duży a ryzyko kupienia wadliwej większy. Zobaczymy - za naprawę wstępnie oszacowano na ok. 1000 zł. Przy okazji mają być usunięte klapy wirowe.

kier
Debiutant
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:57
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Zgierz
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#20 Post autor: kier »

Auto odebrane, na razie zero błędów, pojeździmy - zobaczymy. Ze względu na koszt naprawy chyba zostanie ze mną do końca, jej lub mojego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”