Błąd P2279 - nieszczelność w układzie dolotowym

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#151 Post autor: spectroB »

dampat pisze:Odswierze temat mam taki przypadek silnik 1.9 cdti 150km na jedynce i dwójce jeździ normalnie ale jak wlacze trójkę to przy 3500 obr. wlacza sie błąd P2279-11 i znika jak obroty spadną do 3000. Wyczyscilem egr, przepustnice i boot sensor węże gumowe wyglądają na dobre, gdzie jeszcze mozna szukać przyczyny?
Elektrozawór sterujący turbiną. Jest obok klaksonu, z lokalizacją nie powinno być problemu :lol:

dampat
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 04 sie 2013, 13:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#152 Post autor: dampat »

dziś rozebrałem zawór wyczysciłem i nasmarowałem ale jak np. jade na 3 biegu i mam 3500 obr. to załącza sie błąd p2345 jak go skasuje to mogę jechać nawet 5000 obr. i nic to samo jaet na 4 biegu dopiero jak zgaszę auto i postoji trochę to sytuacja sie powtarza co mogę jeszcze sprawdzić?

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#153 Post autor: spectroB »

dampat pisze:dziś rozebrałem zawór wyczysciłem i nasmarowałem
Jeżeli masz możliwość to go podmień bo te elektrozawory teoretycznie nie są rozbieralne a już na pewno nie będą pracować na mokro :/

vierta

#154 Post autor: vierta »

Witam! Opiszę i ja swoją historię z błędem 2279 z tym że u mnie występuje zawsze z końcówką 11
auto totalny muł, ostatnio już się obawiam czy dam rade wyprzedzić rowerzystę.... :(
Po odpaleniu nic sie nie świeci, mimo że jadę z prędkością ciągnika rolniczego, kiedy zafka rozgrzeje się do temp. roboczej... :shock: autko z kluczykiem i 227911.
mimo błędu auto jakby trochę lepiej się zbiera, kiedy zostawię go na około 1 godz. po odpaleniu mam ...check engine... a wtedy już mozna jechać max na 3-cim biegu. po wykasowaniu (oczywiście 227911) zapala się auto z kluczykiem i jako tako daje się przemieszczać.
DPF wywalony 2 lata temu, boost sensor, przepustnica i egr po czyszczeniu, ostatnio przed egr włożyłem podkładkę taką z 4-ema dziurami i nic, kiedy odpinam kostkę od egr sam. jedzie tak samo, tylko że świeci się 227911, co mnie trochę dziwi bo powinno być 0400 albo jakoś tak.
Ma ktoś może pomysł jak to ugryżć.....???

bartosz8920

#155 Post autor: bartosz8920 »

Witam,
od kilku dni mam problem z moja Zafirka. Zona jechala po autostradzie z predkoscia jakies 150 km/h i nagle auto wskoczylo w tryb awaryjny. Szybko wypedalowala blad i kazalem jej zawrocic. Auto przy 200 tys dostalo nowy kolektor, egr i pryzepustnice i turbo. Aktualnie 255 tys i wymienilem EGR, wymienilem listwe sterujaca klapkami (jedna wyskoczyla, brak wyciekow oleju) - listwa dziala, Boost sensor wyczyszczony. Auto jezdzi normalnie, nie szarpie , zbiera sie ladnie ALE... Swieci sie kontrolka silnika (bez trybu awaryjnego) i ten nieszczesny blad jak w temacie. Czytalem o przeplywce ale zostala podmieniona z innego auta i blad zostaje. Gdzies cos czytalem o wytartych/przestawionych walkach? Lub o czujniku (wentylu) cisniena paliwa. Ma ktos jakis pomysl? Jak juz pisalem auto jezdi NORMALNIE. W poniedzialem wybieram sie na kasowanie bledu na kompie (odlaczenie akumulatora nic nie dalo).

Powyzsze porady przejzalem, niesety u mnie auto nie traci mocy, nie kopci - nic sie nie dzieje tylko ten nieszczesny blad. Dodam EGR z Fiatowksimi blaszkami, DPF wypala normalnie. 2 tygodnie temu bylo badanie emisji spalin - wszystko pozytywnie.

Bardzo przepraszam za brak polskich znakow ale mam tylko sluzbowego laptopa z niemiecka klawiatura... :(

Pozdrawiam
Bartosz
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, 13:22 przez bartosz8920, łącznie zmieniany 1 raz.

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#156 Post autor: mlody17 »

Trochę odgrzeje temat żeby nie zakładać nowego😀 Panowie mam problem z błędem P2279-5B. Poczytałem trochę na forum o tym błędzie i wyczyścilem zawór egr przepustnice czujnik od turbo następnie wykasowalem błąd i autko jeździło normalnie jeden dzień i wczoraj znowu zapalił się ten sam błąd, tylko z tego co wyczytałem u większości zapala się kontrolka auta z kluczykiem i auto traci moc a umie zapala się kontrolka żółtego silnika i samochód strasznie się muli do 2 tys a później jak załączy się turbo to już normalnie jedzie. Dziwne jest to ze samochód np jeden dzień jedzie normalnie a za chwilę ma błąd czyli raczej nie jest to wina jakiegoś czujnika bo cały czas miałbym błąd wywalony jakiś waz pękniety też to raczej nie jest bo również cały czas miałbym blad obstawiam klapy wirowe ale moze Wy macie jakieś inne pomysły co sprawdzić zanim zabiorę się za klapy?

Edit;
Nie ma to jak samemu sobie odpowiadać na pytanie. U mnie powodem błędu jest prawdopodobnie spekany wąż ten od intercoolera co go widać zaraz jak otworzymy maskę. Na pierwszy rzut oka nie widać żeby było z nim coś nie tak ale jak przytrzymalem autko na 2 tys obrotów i psiknelismy woda z płynem na waz to zaczęły się pojawiać bąbelki. W poniedziałek odbieram nowy waz także dam znać co i jak.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 20:57 przez mlody17, łącznie zmieniany 1 raz.

Wieża
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 16 lut 2014, 15:39
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#157 Post autor: Wieża »

napisz @mlody17 czy dalej masz ten objaw ... u mnie to samo, check, muł do 2 tys. obrotów, wyczyszczony egr, przepustnica, przepływka, nowy filtr powietrza, wymienione opaski na wężach do IC i po dwóch dniach to samo :? a mechanik ma termin dopiero za 2 tygodnie :/ może jakoś przetrwam, bo ja głębiej nie wiem w co łapki mógłbym wsadzić, żeby bardziej nie popsuć :P

pozdrv

Awatar użytkownika
wiercik0
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Model:

#158 Post autor: wiercik0 »

Witam miałem ten sam problem, jednak czyszczenie EGR i czyszczenie dolotu z egr do kolektora dolotowego pomogło i mam nadzieję że tak zostanie błąd był dokładnie ten sam P2279-5B. Umnie wywalało błąd podczas hamowania silnikiem.

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#159 Post autor: mlody17 »

Witam ponownie. No więc tak kolego Wieża proponuje jeszcze przeczyszczenie czujnika od turbiny tego ci się znajduje obok egra. U mnie nie zapeszając od wymiany węża tego od intercoolera jest narazie spokój. Weź sobie sprawdź dobrze też ten wąż o którym mówiłem (ten zaraz co go widzisz przy przednim pasie jak otworzysz maske) bo u mnie na pierwszy rzut oka wyglądał ok ale po spisikaniu go woda z płynem pojawiło się pełno babli czy był nieszczelny. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2017, 07:17 przez mlody17, łącznie zmieniany 1 raz.

kfiatos
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:45
Imię: Michał
Lokalizacja: Karczew
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: b14net

#160 Post autor: kfiatos »

Trafiło i na mnie... P2279 przy długim przyspieszaniu z niskich obrotów czyli np od 1500 na 6 biegu. Muł do 2000 i zapala się auto z kluczykiem a po przekroczeniu 2k nagle kontrolka gaśnie i auto jedzie. Na 2 biegu objaw jest taki, że nie ma mocy do 3k potem strzał i jeździ w miarę normalnie jakiś czas i i jak nie gniotę tylko jadę spokojnie to znowu to samo po paru minutach. Egr zaślepiony, IC nowe, przepływka i BS podmieniane. DPF wypala się co 600km (15kPA przy 4000), kolektor bez klap. Najlepsze jest to, że błąd udało mi się odczytać dopiero skanerem Delphi bo opcom nie odczytywał, tak jakby się nie zapisało. zawór od turbo nowy

Striker

#161 Post autor: Striker »

Mam także ten błąd, tylko że u mnie zamiast samochodu z kluczykiem wywala check'a.. ogólnie auto ma swoją moc itd, wszystko jeździ jak jeździło tylko ten check i błąd nieszczelność w układzie wlotowym, filtr powietrza zmienilem jego przewody sprawdziłem i wydaje sie ok. Gdzie szukac problemu? Dodam że EGR i przepustnicę czyściłem no i przepustnica mi się czasem blokuje i ciężko chodzi, więc muszę ją zmienić

kfiatos
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:45
Imię: Michał
Lokalizacja: Karczew
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: b14net

#162 Post autor: kfiatos »

Ja swój problem rozwiązałem. Niestety z pewnych względów musiałem wywalić DPF. Okazało się też, że po uszczelnieniu kolektora ssącego turbo zaczęło przeładowywać. Regulacja sztangi i parę jazd próbnych i autko lata. p2279 wywala też przy przeładowaniach jakby kogoś to interesowalo. Mam z tego doktorat teraz.
Striker, jaki masz dokładnie silnik?

Dam88

#163 Post autor: Dam88 »

U mnie na chwilę obecną pomogło częściowe zaślepienie i czyszczenie EGR'u. Zrobię jeszcze kilkaset kilometrów aby mieć pewność, ale na chwilę obecną moc wróciła, a błąd nie wraca :)

Striker

#164 Post autor: Striker »

kfiatos pisze: Striker, jaki masz dokładnie silnik?
Z19DTH

Galber

#165 Post autor: Galber »

Dzień dobry
Któregoś pięknego dnia jechałem sobie moja Zafirka i wyskoczył mi błąd silnika. A że mieszkam
w Niemczech to pojechałem do salonu Opla. Po sprawdzeniu wykazało błąd P2279. Zapytałem się mechanika co jest wadą to nie chciał mi zbyt wiele mówić. Kazał auto zostawić na diagnozę która kosztuje od 300 do 400 euro. Postanowiłem tego nie robić, bo wiem że koszty by były zbyt wysokie na mój budżet. Postanowiłem poczytać trochę na internecie na ten temat. I znalazłem ciekawą wiadomość jak wyczytać błędy w aucie. Po zrobieniu tego wyskoczyły mi 2 błędy 242F75 i 227956. Z tego że jestem słabym mechanikiem postanowiłem napisać tu i liczyć na waszą pomoc.
Objawy auta są takie. Raz zapala się kontrolka z silnikiem a raz kontrolka auta z kluczykiem. Auto jak chodzi(stoi bez jazdy) pracuje równomiernie. Jak przyśpieszam autem z 1 biegu do 3 auto pracuje normalnie. Objawy zaczynają się na wyższych biegach. Po wbiciu 4,5 albo 6 auto do 2000 rozpędza się normalnie ale kiedy ma się załączyć turbina to albo się nie załącza i auto nie ma mocy albo auto się dusi czując to na gazie. I przy tym bardzo kopci na czarno. Wjeżdżając pod górkę auto zwalnia(brak mocy). Auto za każdym razem odpala normalnie i pracuje normalnie dopiero przy szybszej jeździe zaczynają się problemy mniej więcej powyżej 100km/h

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”