ZB 1.8 - Silnik pracuje jak diesel

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: lawless »

ŁukaszJ pisze:A co ile wymieniasz rozrząd?
Rozrzad z tego co wiem zalecają co 60 tys :)
Myśl samodzielnie!

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#32 Post autor: Piasek »

60 tyś km ?? W dzisiejszych czasach ??

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#33 Post autor: cns80 »

Ja wolę profilaktycznie około 60 tys. Teraz zamierzam dociągnąć do 200 tys.
Jeśli chodzi o awarie to tylko cewkę wymieniałem. Lada chwila chłodnica klimy bedzie do wymiany, bo widzę że dół już słabo wygląda, ale może jeszcze z rok czy dwa wytrzyma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#34 Post autor: Piasek »

No chłodnice to faktycznie kiepskiej jakości. Kumpel teraz w Astrze H 2004r olej zmieniał to cały dół obydwu chłodnic klimy i cieczy to jeden wielki mursz. Sypie się wszystko od dotknięcia palcem. Całe szczęście że to 1.6 benz. to kpl obydwu w zamienniku ok 600zł kosztuje (fabrycznie nowe). Na wiosnę planuje wymienić bo latem chcą do Czarnogóry się wybrać i żeby się nie zdziwił po drodze jak któraś soki puści.

ŁukaszJ

#35 Post autor: ŁukaszJ »

No ja ostatnio na przeglądzie klimy byłem i zaaplikowali preparat by sprawdzićszczelność i na osuszaczu coś maleńkiego zaczęło się pojawiać

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#36 Post autor: Piasek »

ok 220zł kosztuje nowa z Thermotec`a.
Z całej imprezy i tak najdroższy jest czynnik chłodniczy i usługa serwisu zatem zanim zacznie uciekać wymień zawczasu bo potem dołożysz drugie tyle za samo napełnienie układu.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#37 Post autor: cns80 »

Zafek80 pisze:Z całej imprezy i tak najdroższy jest czynnik chłodniczy i usługa serwisu zatem zanim zacznie uciekać wymień zawczasu bo potem dołożysz drugie tyle za samo napełnienie układu.
Niby tak, ale jakoś tak zawsze coś wyskakuje. Żona na bezrobociu, a teraz musiałem kupić gumę do motocykla i zrobić synchro gaźników oraz olej w silniku i w lagach, a idzie zima więc klima znowu poszła w odstawkę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#38 Post autor: Piasek »

To na lato (do tego czasu nieużywana klima) dołożysz jeszcze za wymianę kompresora klimy bo ten "stanie" z braku używania ;)
Układ klimy mści się bardzo kosztownie za brak regularnego używania. Tam jest cała masa gumowych uszczelnień, oringów itp które bardzo szybko parcieją i zaczynają puszczać jeżeli nie są regularnie smarowanie olejem pracującym w układzie a ten krąży po układzie tylko podczas pracy sprężarki.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#39 Post autor: cns80 »

Zafek80 pisze:To na lato (do tego czasu nieużywana klima) dołożysz jeszcze za wymianę kompresora klimy bo ten "stanie" z braku używania ;)
Układ klimy mści się bardzo kosztownie za brak regularnego używania. Tam jest cała masa gumowych uszczelnień, oringów itp które bardzo szybko parcieją i zaczynają puszczać jeżeli nie są regularnie smarowanie olejem pracującym w układzie a ten krąży po układzie tylko podczas pracy sprężarki.
Nie wiem z czego opel to robił. Być może masz rację. W Mitsubishi tego problemu nie było i nadal nie ma (bo go jeszcze nie sprzedałem).
Po prostu jak czynnik ucieknie to pojadę i wymienię.

ŁukaszJ

#40 Post autor: ŁukaszJ »

Panowie a mam takie pytanie.Po dluzszym postoju jak sie przejade czuje zapach jakby palonej gumy.Sprawdzam kola chlodne.brak zapachu.sprawdzam spod maski tez nie smierdzi.jakies sugestie?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#41 Post autor: Bodek »

ŁukaszJ pisze:Panowie a mam takie pytanie.Po dluzszym postoju jak sie przejade czuje zapach jakby palonej gumy.Sprawdzam kola chlodne.brak zapachu.sprawdzam spod maski tez nie smierdzi.jakies sugestie?
Tu jest wydzielony Twój temat: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... c4c#225691

link wysłałem Ci w powiadomieniu
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 07:49 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

leonov

#42 Post autor: leonov »

Witam, czy razem z kołami faz wymieniałeś tez zawory od nich ? :mysli:

ŁukaszJ

#43 Post autor: ŁukaszJ »

nie wymieniałem bo są sprawne

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#44 Post autor: Rafoooo »

coldmedik pisze:Witam serdecznie, mam nadzieję że nie zostanę zlinczowany za to że to forum zafiry a ja piszę o astrze ale zważywszy na to że silniki się pokrywają łapię się czego mogę. Otóż poszukuje rozwiązania problemu bo nie wiem w co ręce włożyć, silnik nie pracuje ładnie na ciepłym silniku, wydaje mi się że nie ma spadku mocy, rozrząd był wymieniany niedawno, problem pojawił się po płukance. Przedstawiam dwa filmy jeden to odpalenie po nocy na całkiem zimnym silniku, drugi po przejechaniu dobrych kilkunastu kilometrów.

https://www.youtube.com/watch?v=Ei12rKlB1qA


https://www.youtube.com/watch?v=dLJuiWUstoM
A KZFR (koła zmiennych faz rozrządu) zmienione przy rozrządzie? ... bo z tego co mi wiadomo to te silniki takowe posiadają :mysli:
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 21:20 przez Rafoooo, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#45 Post autor: kysiu241 »

Robiłeś plukanke czyli olej też zmieniales jakiego użyłeś bo mi to wygląda na szklanki i jaki przebieg ma auto.
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”