[B] Problem z odpaleniem Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
jachu
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2011, 09:52
Imię: jachu
Lokalizacja: Pyrzyce
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z1.9DT
Gender:

#301 Post autor: jachu »

Witam Kolegów ja miałem kiedyś podobny problem w seacie toledo 1.9 tdi silnik jak był zimny to palił na dotyk nawet przy - 15 a jak był ciepły to musiał kilka razy zakręcić i dopiero odpalał pojechałem do mechanika podpiął kompa i się okazało ze ma bardzo duży pobór prądu przy rozruchu powiedział mi gościu że jak spadnie prąd do chyba 9,2V to nie zapali mimo że będzie dobrze i długo kręcił a powodem będzie to że nie zostaną otwarte zaworki w pompie wtryskowej i na układzie paliwowym pierwsze co zrobiłem to zmieniłem tulejki w rozruszniku i problem z głowy teraz czy zimny czy ciepły pali na dotyk.Pozdrawiam.

Anony Mous

#302 Post autor: Anony Mous »

Norbert a czy u Ciebie tzn w Twoim aucie nie jest uszkodzony elektromagnes rozrusznika,który nie cofa bendixu po odpaleniu a ten kręci się razem z silnikiem???

norbert_p

#303 Post autor: norbert_p »

Marki, nie wiem. Wg mechanika wydaje dziwny dźwięk. Dodam, że jak jest zimny to odpala auto od kopa. Jak się rozgrzeje to muszę potrzymać ze 2 sekundy i dopiero odpala. Rozrusznika nie można rozkręcić, bo trzyma go jedna ze śrub (groźba urwania). Jutro oddaję auto do - mam nadzieję - dobrego fachowca (z polecenia), a ten zobaczy co się da zrobić. Czy jeśli jest tak jak piszesz (czyli nie cofa bendixa) to czy słychać jakieś zgrzytanie itp? U mnie niczego nie słychać (chyba) lub ja niczego nie słyszę...

Anony Mous

#304 Post autor: Anony Mous »

Napisałem o tym rozruszniku,bo Twój mechanik stwierdził,że padła dwumasa.Potem okazało się,ze to nie to a hałas(gwoździe w puszce) przy gaszeniu dochodzi jak rozumiem właśnie z okolic sprzęgła... tam gdzie również jest rozrusznik .Dlatego zasugerowałem sprawdzenia rozrusznika czy nie kręci się razem z silnikiem ale to mechanik powinien wykryć na miejscu.

bart1234

#305 Post autor: bart1234 »

Koledzy też mam problem z odpalaniem.
Nie ma reguły czy silnik ciepły czy zimy.
Czasami silnik odpala za 3- 4 razem.

Byłem u mechanika i nie ma żadnych błedów.
Powiedział, że albo Aku albo rozrusznik albo jedno i drugie.

Pojechałem do elektryka i zmierzył AKU i wszystko jest OK.

Rozrusznik jakby kręcił a po 2 sek zwalniał i znowu przyspieszał.
Czy musze go wymienić?

norbert_p

#306 Post autor: norbert_p »

bart1234 pisze:Rozrusznik jakby kręcił a po 2 sek zwalniał i znowu przyspieszał.
Czy musze go wymienić?
Uważam, że rozrusznik zaczyna Ci padać. Zregeneruj lub wymień, bo kłopoty niebawem się nawarstwią.

bart1234

#307 Post autor: bart1234 »

Rozrusznik zregenerowany, podobno był to już ostatni moment. Cena 330 zł
Teraz autko odpala super!

Anony Mous

#308 Post autor: Anony Mous »

bart1234 pisze:Rozrusznik zregenerowany, podobno był to już ostatni moment. Cena 330 zł
Teraz autko odpala super!
1. Jaki masz przebieg?

Aston

#309 Post autor: Aston »

No to się dopisze do tematu
Przy odpalaniu mojego autka występuje takie oto cudo jeśli nie zaczekam do zgaśnięcia wszystkich lampek kontrolnych auto odpali po jakimś drugim lub trzecim kręceniu oczywiście mówię o dwu czy trzy krotnym przekręceniu kluczyka w stacyjce. Nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły. Troszkę myślałem w temacie i rozmawiałem z różnymi bardziej i mniej mądrymi ludźmi i doszedłem do wniosku, że być może to wina pompy paliwa bo jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Może ktoś miał do czynienia z takim problemem albo będzie w stanie zdalnie zdiagnozować ...

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#310 Post autor: Lorry »

Pompy w Zochach są pancerne.... Musiałaby gdzieś nie trzymać ciśnienia,ewentualnie jeden jej element padł.

Ja bym szedł w stronę dawkowania paliwa (wtryski) nieszczelne przewody i brak ciśnienia.

Na forum był jeden przypadek pompy w 1.9, miała ona dosyć duży przelot. Poszukaj ;)

:arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ght=#24146

Aston

#311 Post autor: Aston »

Hmm przeczytałem ale chyba to nie to :( a może i dobrze :) po prostu przy odpalaniu ma takie kaprysy a jak odpalam i dodaję jednocześnie gazu to pali bajkowo cóż to może być :?:

danio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 15 sie 2011, 08:48
Imię: Daniel
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#312 Post autor: danio »

A nie wymieniałeś filtra paliwa
Może tam zrobiła się szczelina i zapowietrza układ

Aston

#313 Post autor: Aston »

Zobaczę akurat na czwartek zaplanowałem wymianę filtrów i oleju więc być może jeśli to to to się poprawi ...

kobalt75
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2011, 09:51
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Brodnica
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#314 Post autor: kobalt75 »

No panowie po wielkich bólach problem odpalania zwalczony przyczyna prozaiczna wypalona klema + i kabel oraz cewka do wymiany na razie pali jak nowa ale ile to nerwów kosztuje jak takie kaleki są mechanikami co ich edukacja kończy się na polonezie i już ale mam nadzieje ze pośmiga już bez problemów. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i tych co wytrzymują z Zosiami. :piwo: :D :D :D

Andy

#315 Post autor: Andy »

Podepnę się pod ten temat bo najbliższy chyba...otóż mi silnik odpala tylko, że potem gaśnie. W zasadzie to raz zgasł i to dzisiaj. Jadę po mieście Zośką. Przejechałem ok. 1 km. Zośka w automacie , mógł być 2 lub 3 bieg. Lekko zwalniam przed zakrętem, wciskam pedał hamulca, zakręcam. Auto wychodzi z zakrętu dodaję gazu ale ono zwalnia.....wyłączam radio i słyszę ciszę...... silnik nie pracuje. Wyskoczyły kontrolki : żółta silnika, czerwona oleju i czerwony akumulator. Odpaliłem jeszcze raz i normalnie ruszyłem. Kontrolki się nie paliły. Nie wiem kompletnie o co chodzi. Błędów żadnych nie wyświetla. Czy ktoś coś takiego miał ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”