[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#361 Post autor: Bodek »

Trasa - Polskie morze.
Przebieg, spalanie i średnia prędkość jak na fotce.
Dwa wypalania DPF-a.
Jazda głównie nocą, troszkę autostrady (bo nie ma więcej :D ), troszkę ekspresówek, reszta to drogi krajowe i wojewódzkie.
150km zrobione na miejscu - głównie do sklepu po browarki.

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Aston

#362 Post autor: Aston »

tak ostatnio sprawdzałem różnicę między premium a zwykłym olejem wychodzi mi że jednak nieco mniej pali paliwka premium tak ok 0,3 l na 100 km i policzyłem że w zasadzie to na jedno wychodzi w sensie kosztów na paliwo. no różnica była chyba 5 pln na niekorzyść paliw premium na zbiornik. Może macie jakieś podobne porównania/spostrzeżenia ??? podzielcie się ...

norbert_p

#363 Post autor: norbert_p »

Bodek_K, nie wiem ile jechałeś km/h, ale ja na trasie Lubin-Mrzeżyno (mój dom - miejscowość nad Bałtykiem) na trasie 400-kilometrowej (wg navi) przy jednym wypalaniu po 750km i prędkościami różnymi (80-120-130 (ta ostatnia bardzo rzadko, bo duży ruch)) miałem na kompie spalanie 7 litrów... Wracając prawie tą samą trasę spalanie spadło do 6,7, ale podczas następnego wypalenia (po 700km) wynik końcowy to 7l... Nie wiem czy ten dpf tak zawyża czy coś jest nie tak... :/

kubik_CDTi

#364 Post autor: kubik_CDTi »

Dużo coś Ci pali ja mam dpf i jak robię trasę dzidą 120-140-160km/h(ostatnie wiadomo wyprzedzanie+ autostrady) i w ruch czyli ciągłe wyprzedzanie ,to średnie mi wychodzi koło 7.

norbert_p

#365 Post autor: norbert_p »

kubik_CDTi pisze:Dużo coś Ci pali
Też mnie to trochę dziwi. Każdy się chwali, że mu pali ok 6-6,5l... Na "pedałach" nie mam błędów. Olej i filtry wymieniane w lutym. Od tego czasu przejechałem 8 tyś km. Nie sprawdzałem jeszcze OC, ale nie sądzę, aby było coś poważnego. EGR nowy, zaślepka przed nim (planuję dać jak każe fiat za, ale na razie brak czasu). Kopa ma i jeździ jak marzenie. Zapomniałem dodać, że prawie cały czas mam włączoną klimę (a to gorąco, a to usuwam parę jak leje deszcz i jadę z rodzinką).

kubik_CDTi

#366 Post autor: kubik_CDTi »

norbert_p pisze:Zapomniałem dodać, że prawie cały czas mam włączoną klimę
A ja też o tym zapomniałem.
Nie no to jest ok,bo z klimą to do 8l dobijam jak jadę jak pisałem.

Tedy

#367 Post autor: Tedy »

Witam.

Trasa ponad 3000 km do Chorwacji i z powrotem.Głównie autostrada.Średnia prędkość ok.120 km spalanie-5.9l/100

Karsten

#368 Post autor: Karsten »

Cześć,

Moja Zośka głównie w jeździe miejskiej pokazuje średnie 6,7l/100km. Na trasie schodzi do 6-6,2 ale niżej jakoś nie mogę. Może noga ciężka..... :)

Pozdrawiam

Anony Mous

#369 Post autor: Anony Mous »

Tedy pisze:Trasa ponad 3000 km do Chorwacji i z powrotem.Głównie autostrada.Średnia prędkość ok.120 km spalanie-5.9l/100
Też właśnie dziś wróciłem, 3550 km na trasie PL-HR-I-HR-PL, z czego 800 km po PL jednopasmowymi drogami krajowymi bo innych jak na lekarstwo. Jak się dało po autostradach to często i 160 kmh, klima non stop, nie dałem rady mniej jak 7,6l/100 km. Jak się tempomat ustawi na 150, to troche chleje :/ , zwłaszcza na długich podjazdach w AUT i SLO.

Anony Mous

#370 Post autor: Anony Mous »

Karsten pisze:w jeździe miejskiej pokazuje średnie 6,7l/100km. Na trasie schodzi do 6-6,2
Opierasz się tylko na wskazaniach kompa czy weryfikujesz też podczas tankowania? :shock:

Orbit

#371 Post autor: Orbit »

ostatnie 800 km. z czego 50 % Autostrada średnio 130 km/h ....20 % drogi boczne . 30 % miasto 2 X wypalał sie DPF ( w 1,7 tak jest ) średnia spalania 5,7 , ale jakoś nie chce mi się wierzyć .. według moich wyliczeń wychodzi 6,3 , możliwe ze te pół litra paliwa to światła na skrzyżowaniach + 40 sekund przed każdym wyłączeniem silnika + ssanie poranne :) i takie tam pierdolety ...

adnim

#372 Post autor: adnim »

70%miasto, 30% ( trasa? --- drogi podmiejskie ) średnia, z ciężką nogą 7 litrów, normalna jazda do 6,3-6,5. Trasa Szczecin- Poznań, średnia predkosci koło 110, jakies 5,7 litra.

marrybus

#373 Post autor: marrybus »

Ostatnio zauważyłem na A1 z 3miasta do Torunia że na 6-stym biegu przy 160km/h (obroty ok 2800) pali mniej niż przy 140km/h (2300).

Średno wychodzi mi 7,2l (60% miasto 40% trasa - z ciężką nogą)

greco

#374 Post autor: greco »

Kurde jak czytam ile wam palą autka to dochodzę do wniosku, że silniki 1,7 to jakaś beznadzieja.
Nie dosyć, że wyraźnie słabszy to poniżej 7,0L to ja za bardzo nie potrafię zejść, a autko przecież lżejsze od waszych o jakieś 250 kg :evil:

Przemcio

#375 Post autor: Przemcio »

greco pisze:że silniki 1,7 to jakaś beznadzieja
Ty masz silnik Opla na ECU Boscha.Konstrukcyjnie inny i starszy od A(Z)17DTR. Jeździłem takim silnikiem Astrą i palił mniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”