[B]Koło dwumasowe w CDTI - diagnoza, naprawa, wymiana

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#481 Post autor: violator »

sebka34 pisze: 13 mar 2018, 18:35 Witam serdecznie odebrałem dzisiaj Zośkę od mechanika 1,9 CDTI 120KM 170000 najechane , wymieniał mi termostat. Autko stało na dworze było chłodnawo odkąd kupiłem Zafirę jakoś tak dziwnie silnik pracuje po odpaleniu coś tak jak by klekotało odgłos w miarę stabilny tzn. tre tre tre z czasem rozgrzewania się silnika odgłos ten cichnie. Na ciepłym silniku już nic dziwnego nie słychać po odpaleniu również . Pedał sprzęgła lekko czuc jak drży, biegi wchodzą dobrze sprzęgło bierze ładnie od początku do końca. W trakcie jazdy np jadę na 4 biegu dodam gazu by auto zaczęło przyspieszać i jak puszcze gaz czuć lekkie szarpnięcie i to samo jak dodaje gazu. Często ciągnę kemping 1300 kg. Sprzęgło się nie ślizga Co tym myślicie
Kolego u mnie nieraz tez pedał sprzegła lekko drży, z tego co rozmawiałem z mechanikiem znajomym i na moje obserwacje to łozysko oporowe moze być,tyle ze u mnie to nie zawsze drzy a w zasadzie bardzo rzadko hmm i jezdze tak juz 3 lata :D ,na bank nie jest to dwumasa,odgłos auta normalny zawsze na początku bedzie troche bardziej twardo chodził w koncu to klekot czytaj diesel,wazne zeby silnik równo chodził, na moje nie szukaj dziury obserwuj :D jak zacznie sie slizgac to bedzie znak ze trzeba robić.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 19:09 przez violator, łącznie zmieniany 2 razy.

sebka34

#482 Post autor: sebka34 »

Ślizgać zacznie się sprzęgło a ten dziwny odgłos to nie jest s silnika z zimnej pracy diesla mocniej go słychać np od strony kierowcy od spodu auta

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#483 Post autor: violator »

sebka34 pisze: 13 mar 2018, 19:08 Ślizgać zacznie się sprzęgło a ten dziwny odgłos to nie jest s silnika z zimnej pracy diesla mocniej go słychać np od strony kierowcy od spodu auta
Trudno powiedziec nie słysząc, ja u siebie wymieniałem tez czujnik scv, egr nieraz moze byc tez słychac chodzi wtedy silnik bardziej twardo.

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#484 Post autor: PETERSS »

Hej
Koledzy czy ktoś w swojej zośce ma zamontowane sprzęgło SACHS? Chodzi o silnik 120 km Z19DT

Mam duży problem z zestawem LUK.
Jakiś czas temu z okolic sprzęgła wyraźnie było słychać dziwne dźwięki więc zdecydowałem się tam zajrzeć.Okazało się że rozpadł się wysprzęglik.Po oględzinach zapadła decyzja wymiany kompletu - czytając forum decyzja padła na kpl. LUK (dwumasa+kpl. sprzęgła ). Wszystko złożone (zachowane wszystkie standardy serwisowe ) jazda próbna i okazuje się że sprzęgło się ślizga....
Auto na warsztat skrzynia zdjęta wizualnie wszystko ok. Wszystko sprawdzone ustawione złożone i...... dalej to samo sprzęgło się ślizga. Ponownie skrzynia zdjęta i kpl. sprzęgła po przejechaniu 900m został oddany do reklamacji. Po 8 dniach telefon reklamacja uznana.Orzeczenie - wada fabryczna uszkodzony samoregulator. Kasa zwrócona zakupiony nowy zestaw sprzęgła LUK i....powtórka z rozrywki. Mam dość!
I tu moja opinia że LUK pojechał z jakością po całości więc nie chce ryzykować kolejnego rozczarowania i chcę założyć coś innego i cieszyć się z jazdy.
Szukając innego zestawu z dużym naciskiem na SACHS natrafiam na zestaw który nie jest już produkowany przez SACHS-a ale jest zastąpiony innym i tu moje pytanie:
czy ktoś z Was montował do 1.9 CDTI 120 km SACHS-a i jaki numer katalogowy. Porównując na żywo zestaw SACHS i LUK oba różnią się budową diametralnie (inne dociski i tarcza sprzęgła).
Ja znalazłem takie numery SACHS 3000970050 i 3000970051 - oba niby pasują do 1.9 CDTI

Jako ciekawostkę dodam że w hurtowni, której robiłem zakupy dowiedziałem się że na LUK-a do opla mają od początku roku 4 reklamacje oprócz moich.

Z góry dziękuje za sugestie i odpowiedzi.

Ski3l3tor
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 01 lis 2017, 09:37
Imię: Derek
Lokalizacja: śląskie
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#485 Post autor: Ski3l3tor »

Jaki kupić komplet sachs czy luk do zafira 150 KM.Czy to sie dobiera po nr vin?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#486 Post autor: Bodek »

Ski3l3tor pisze: 29 mar 2018, 09:49 Jaki kupić komplet sachs czy luk do zafira 150 KM.Czy to sie dobiera po nr vin?
Dobiera się pod VIN, raczej Sachs.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#487 Post autor: PETERSS »

Ja po moich doświadczeniach wolę dołożyć i kupić SACHSA.

Ski3l3tor
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 01 lis 2017, 09:37
Imię: Derek
Lokalizacja: śląskie
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#488 Post autor: Ski3l3tor »

Widzę po komentarzach,tzn LUK to takie dziadostwo? :)

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#489 Post autor: PETERSS »

LUK jest nowy tylko przy pierwszym montażu w fabryce. To co kupujemy w hurtowniach, sklepach, necie to jest produkt profesjonalne zregenerowany przez LUK-a. Niby nie jest to zły produkt bo bardzo dużo aut na tych częściach jeździ aut ale w ostatnim czasie bardzo spadła jakość. Ja np. stary wysprzęglik mialem metalowy a w nowym zestawie był już plastikowy. Może się mylę ale sprawdzone na mojej zośce... montaż demontaż i reklamacja - gdyby była wina po mojej stronie to nie uznalno by reklamacji.

Awatar użytkownika
cosmo2007
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2018, 15:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafia 1.9CDTI 88KW/120KM Cosmo Pano
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#490 Post autor: cosmo2007 »

Witajcie u ,mnie nie długo czeka wymiana dwumasy posiadam zośkę z 1.9 cdti 88kw/120km 19dt co polecacie i jak się jaki zestaw sprawuje. Komplet luk z wysprzęglikiem alu fte około 2000zł czy sachs z wysprzęglikiem alu sachs około 2200 Pozdrawiam

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#491 Post autor: PETERSS »

Chyba lepiej dołożyć i mieć spokój.

jacobsen
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2017, 15:50
Imię: Jakub
Lokalizacja: Lublin
Auto: Zafira B 1.9CDTI
Model: Design
Oznaczenie silnika: Z19DT

#492 Post autor: jacobsen »

Siemanko. Mam małe pytanie. Kilka dni temu byłem u mechanika ze szwagrem. Zawoziliśmy jak to uznał mechanik klekota Seat Altea. Z racji że w mojej zośce wyskoczył błąd to poprosiłem żeby zerknął co tam się dzieje :) Pogadaliśmy trochę okazało się że trochę siedział w grupie VW jako mechanik ale teraz od dłuższego czasu ma styczność z różnymi silnikami. Do czego dążę, sam ma alfe i ogólnie mówił mi że silnik Z19DT ogólnie grupa tych silników jest nie do zajechania. Aby lać olej dobre paliwko i jazda jak silnik w czołgu. Proponował tylko zaślepić EGR i wywalić DPF jako że nie robie jakiś dużych tras. Powiedział ciekawostkę że w tych silnikach również nie montowano dwumasu nie w każdym ale były i takie modele. Teraz na ile w tym prawdy i jak to sprawdzić? Jest opcja aby dojść do tego po Nr. Vin ? Pozdrawiam

Krawiec
Przeglądacz
Posty: 98
Rejestracja: 20 lip 2017, 21:35
Imię: Albert
Lokalizacja: RJS
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#493 Post autor: Krawiec »

tata a marcin powiedział :D
masz 2mas, chyba, że nasi tu byli i zrobili konwersję na 1mas :D

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#494 Post autor: rafant4011 »

Tak jak kolega wyżej napisał, dwumase masz, chyba że ktoś się uparł i założył zwykłe, co nie jest dobrym rozwiązaniem.

jacobsen
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 16 lip 2017, 15:50
Imię: Jakub
Lokalizacja: Lublin
Auto: Zafira B 1.9CDTI
Model: Design
Oznaczenie silnika: Z19DT

#495 Post autor: jacobsen »

Witam. Wiem że jakbym przysiadł to bym znalazł tego kolegę ale sprawa na szybko. Potrzebuję rozkodować po numerze VIN jakie sprzęgło siedzi u mnie oryginalnie bo chyba powoli będzie się sypać :/ Wiem że kolega robi to na forum ale całkiem wypadło mi z głowy jaki ma nick. Zaznaczę że jest to Vauxhall a nie opel ale nie wiem czy ma to znacznie. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”