[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
jacek171177

#571 Post autor: jacek171177 »

Witam kolegów .
trasa Kraków-Frankfurt ok 1000 km + jedno wypalanie śr 6,2 .średnia pr 96 km pobrana z bc tankowanie pokrywa się z komputerem chyba ok.

Hakim

#572 Post autor: Hakim »

Witam
Trasa Kraków-region Innsbrucka i z powrotem, w sumie 2250km (auto obciążone: 4 osoby dorosłe, full bagażnik plus duży box na dachu), średnia prędkość 102km/h i spalanie z komputera pokrywające się z tym co faktycznie wlałem to równe 7L. Byłem miło zaskoczony, spodziewałem sie sporo więcej.

lechu

#573 Post autor: lechu »

A u mnie komputer wyzerowany przy zakupie w stczniu (w czasie tych mrozow po -25 stopni), przejechany rowno 1000 km, wylacznie po miescie, raczej na krotkich trasach. Na chwile obecna spalanie ustabilozowalo sie w granicach 10.5 ale IMHO raczej jeszcze spadnie, ale raczej nie nizej niz do 10. Zwlaszcza, ze za chwile sie sezon klimatyzacyjny zacznie. Zafira B, CDTI 1.7 125KM - nowka. Wyliczenia z realnych km i tankowania zbiezne ze wskazaniami kompa. Ciezka mam noge wiec cudow sie nie spodziewalem co do spalania.

vorny

#574 Post autor: vorny »

Trasa Tychy-Poznań-Tychy przez Wrocław( obwodnica ) średnia 5,5 litra, prędkość do 120km/h.

1fikol

#575 Post autor: 1fikol »

lechu pisze:A u mnie komputer wyzerowany przy zakupie w stczniu (w czasie tych mrozow po -25 stopni), przejechany rowno 1000 km, wylacznie po miescie, raczej na krotkich trasach. Na chwile obecna spalanie ustabilozowalo sie w granicach 10.5 ale IMHO raczej jeszcze spadnie, ale raczej nie nizej niz do 10. Zwlaszcza, ze za chwile sie sezon klimatyzacyjny zacznie. Zafira B, CDTI 1.7 125KM - nowka. Wyliczenia z realnych km i tankowania zbiezne ze wskazaniami kompa. Ciezka mam noge wiec cudow sie nie spodziewalem co do spalania.
to już nie lepiej kolego trzeba bylo kupic benzynkę

adasko

#576 Post autor: adasko »

U mnie 1.7 komputer pokazuje ok 8l, glownie miasto.. :piwo:

raiden

#577 Post autor: raiden »

Zafira z silnikiem z19dtl, średnio w mieście 7,7l - do pracy 27 km w warszawie w jedną stronę, jeżdżę wcześnie rano więc korków nie ma no i toruńską można trochę przycisnąć, jak zakupiłem Zochę 1,5 miesiąca temu, to miała 88 k km zrobione teraz jakieś 90 300km. żadnego wypalania dpf nie miałem i jak na razie - odpukać żadnych problemów z eko-wynalazkami.
Pozdrawiam!

Aston

#578 Post autor: Aston »

raiden pisze:Zafira z silnikiem z19dtl, średnio w mieście 7,7l - do pracy 27 km w warszawie w jedną stronę, jeżdżę wcześnie rano więc korków nie ma no i toruńską można trochę przycisnąć, jak zakupiłem Zochę 1,5 miesiąca temu, to miała 88 k km zrobione teraz jakieś 90 300km. żadnego wypalania dpf nie miałem i jak na razie - odpukać żadnych problemów z eko-wynalazkami.
Pozdrawiam!
Żadnego wypalania przez 3kk km :?: no to raczej go nie posiadasz być może nie zauważyłeś ... a 7.7 po pustym to dość sporo mnie na takiej trasie ~90 - 120 km/h spala mi 6.0

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#579 Post autor: Bodek »

raiden pisze:.....żadnego wypalania dpf nie miałem i jak na razie .....Pozdrawiam!
JL9 = ABS
K13 = UŻYWANY Z FILTREM CZĄSTEK STAŁYCH UKŁADU WYDECHOWEGO
K34 = STEROWANIE TEMPOMATU

to jest według Twojego VIN-u, więc musi się wypalać, albo nie zauważasz :!: , albo ktoś wywalił filtr :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

zajac

#580 Post autor: zajac »

Witam,
1.9 CDTi po mieście pali do 9l/100km. W trasie przy jeździe między 100 a 120 km/h pali 6,5, przy prędkości 100 wychodzi 5,8

abel73

#581 Post autor: abel73 »

Moja niedawno zakupiona 1.9CDTi w trasie ok 600km pali 5,6 l/100km.
Średnia prędkość 74 km/h

Andreedk

#582 Post autor: Andreedk »

Moja zośka w automacie. 3 tys przejechanych od zakupu. Trasa mieszana - miasto - raczej bez korków i krótkie odcinki autostrad (na szczęście na Śląsku można odcinki międzymiastowe Zabrze - gliwice, zabrze - katowice przejeżdżać autostradami). Pali wg komputera 7,2 l/100 km. Przeliczone ręcznie 7,5 l. Ale myślę, że to i tak piękny wynik

kubala2313

#583 Post autor: kubala2313 »

Moja zosieńka na komuterze wyświetla wartość 8,4l/100km przy przebiegu prawie 3000km. w większości jest tu jazda po mieście. Myślałem że bęzie mniej , ale dobrze jest jak jest :mrgreen:

seba260

#584 Post autor: seba260 »

Witam
Koledzy niech ktoś napisze ile spadło Wam spalanie po wywaleniu dpf-a ? Bo zaczynam się oswajać z myślą, że czas się pożegnać z tym cudem techniki.

zwierzak2000

#585 Post autor: zwierzak2000 »

Witam,
mam Zośkę silnik 1,9 CDTI 120KM w automacie z 2007 roku, DPF usunięty i wgrane nowe oprogramowanie sterownika silnika a moje spalanie jest przerażające bo jeżdżąc po mieście 13,6 L
Zastanawiam się czy to wina złego oprogramowania sterownika czy może wtryskiwacze do wymiany, bo wydaję mi się że nawet jak na automat to za duże spalanie. Nie jeżdżę bardzo dynamicznie a spalanie duże.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”