[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#61 Post autor: rhaaziel »

Pomijając fakt różnych profili na osiach dziwię się, że takie duże (w sensie wysokie) opony zmieściły Ci się w nadkolach! Nic Ci nie dobija na dziurach albo nie trze przy max skręconych kołach? Moim zdaniem przy 17 calowych felgach powinieneś mieć 225/45 R17.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

jacek171177

#62 Post autor: jacek171177 »

Siemka
Jeżeli chodzi o dobór i rozmiar opon i felg to niestety już takie kapcie były na autku .Nie polecam bo prowadzenie nie jest rewelacyjne o opony się mieszczą,są to opony letnie i na pewno będzie zmiana.Mam zimówki na stalówkach 205/55/16 i o wiele lepiej się auto prowadzi,a co do błędów to ostatnio sprawdzałem i nic tam nie ma

Woytas

#63 Post autor: Woytas »

jacek171177 pisze:już takie kapcie były na autku
a czy byłbys w stanie rzucic jakieś foty tych kółeczek na Zośce (jestem ciekaw jak to wygląda)

jacek171177

#64 Post autor: jacek171177 »

Postaram się w sobotę jak będę umiał to zrobić .Wygląd nawet nawet ujdzie w tumie

Anony Mous

#65 Post autor: Anony Mous »

Wprowadziałem nową korekte op-comem. Ja wpisałem +12,7% (samego znaku % sie nie wpisuje, a znak '+' też znika jak sie wpiszę), tak węc mam wpisane 12,7 przejechałem dopiero 30km ale juz widze ze teraz wiecej komp pokazuje.....tzn pokazał mi 9.0 z tych 30 km po miesice..a zwykle mi pali 8.8. Samo spalanie na postoju pokazuje 0,7 a było 0,5-0,6. Takze chyba teraz bedzie przeseadzał w druga strone.....i trzeba bedzie zminejszyć tę wartość np na 10,0%. Na razie musze jedenak oddac auto do lakiernika tak wiec nie potestuje.

lapm

#66 Post autor: lapm »

kaliope pisze:Samo spalanie na postoju pokazuje 0,7 a było 0,5-0,6.
Ale tez pokazuje w testmode wieksza dawke w ml/s ? ostatnio czytalem, w jakies gazecie, ze w ich testach astra z 2.0 CDTI spalila w miescie 40% wiecej niz podaje opel, tez wiecej na trasie kolo ~19%.

kubik_CDTi

#67 Post autor: kubik_CDTi »

U mnie na postoju mniej jak 0,9 nie zobaczę.
Z klimą to 1,2- 1,4l podchodzi.

Anony Mous

#68 Post autor: Anony Mous »

kubik_CDTi pisze:U mnie na postoju mniej jak 0,9 nie zobaczę.
Z klimą to 1,2- 1,4l podchodzi.

to dziwne ...miałem wrażenie że większośc osób pisało, że na postoju mają 0,5-0,6 litra.... A twój komputer coś przekłamuje? jakie masz wartosci na kompie i realne?

kubik_CDTi

#69 Post autor: kubik_CDTi »

Na trasie idealnie,w mieście trochę w górę.
Nie wiem czy to ma znaczenie,ale mam GIDa z wyświetleniem 3 wartości kompa.
A nie jak dużo widzę 2.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#70 Post autor: rhaaziel »

Kilka wrażeń z trasy (w skrócie Tychy - Sudety - Tychy), z której właśnie wróciłem. Śmignąłem przez 3dni prawie tysiąc kilometrów z czego ponad połowę po A4 reszta po bocznych drogach i po górach w Polsce i Czechach, co zaobserwowałem:

- dużą różnicę między kompem a rzeczywistym spalaniem! komp 6.1, w realu 6.6 na dystansie 688km zarówno po górach jak i po A4 na paliwie Shell ON V-Power (to i tak mój rekord! pierwszy raz rzeczywiste wyszło mi poniżej 7.0 i to sporo poniżej!!)

- jeszcze większą różnicę przy śmiganiu na A4, komp 6.6, w realu 7.25 na dystansie 263km, tempomat głównie na 150km/h (licznikowe), czasem jednak ze względu na ruch ciut wolniej, czasem znacznie szybciej :mrgreen: na paliwie Orlen ON Verva

Coś mi się wydaje, że komp w aucie jest szczególnie nieprecyzyjny na 'wzbogacanej' ropie, jak tylko wyjeżdżę Vervę, którą mam w baku zaczynam lać znów zwykła ropę z Shella i zobaczymy jakie będą rezultaty, coś mi jednak mówi, że różnice będą mniejsze, gdyż do tej proty nie miałem aż takich przekłamań na normalnej ropie.
Zastanawiam się też czy na ogólnie duże przekłamanie nie miała wpływu dość szybka jazda po autostradzie, być może paliwo nie miało tu znaczenia, a jedynie fakt, że jadąc szybko (na tempomacie) komp mógł sporo zaniżyć!
Wkrótce kolejne testy (póki co nie modyfikuje wskazań kompa), których wyniki oczywiście opiszę :)
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

tomkey

#71 Post autor: tomkey »

kubik_CDTi pisze:U mnie na postoju mniej jak 0,9 nie zobaczę.
Z klimą to 1,2- 1,4l podchodzi.
U mnie dokładnie to samo !!!
W mieście czasami 9 czasami 10l/100km. W trasie uzyskałem najniższe spalanie ok 5,7 l/100km( przy jeździe na tempomacie w miarę mozliwości i przy prędkości ok. 120-130 )
T.

lapm

#72 Post autor: lapm »

Dzisiaj do pelna zatankowana i 80% miasto spalanie wg bc 8,2 rzeczywiste 8,37

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#73 Post autor: rhaaziel »

U mnie po trasie na ktorej przy v-powerze mialem dosc duze przeklamania, przy tankowaniu normalnego paliwa sytuacja wrocila do normy, tzn przeklamanie bylo male az tu nagle tankowanie na Shellu w Tychach na Budowlanych i prawie litr przeklamania (komp 7,00, rzeczywiste 7,89) cos mi sie wydaje jednak, ze to wina stacji (chyba chlopaki troche oszukuja=, gdyz odkad wywalilem dpf nie przekroczylem 7,44 a tu nagle prawie 8 litrow na setke!
Na kolejne tankowania wracam na Shella przy S1 i bede tankowal ciagle z tego samego dystrybutora zeby uzyskac bardziej dokladne wyniki!

ps. sorki za brak polskich literek
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Szymon78

#74 Post autor: Szymon78 »

a mojemu kompowi sie cos dzis poje....

Własnie jestem w Bydzie... służbowo (kasowałem na starcie BC i licznik przebiegu dziennego)

zrobiłem dokładnie 126,2km Poznań -Bydgoszcz

Srednie spalanie na kompie 8,4l/100km :shock:

a co ciekawe :
spaliłem 8,1l -wg kompa
przejechałem - 126,2km - wspomniałem wczesniej

WG obliczęn winno byc średnie zuzycie 6,4l/100km -i to by mi sie zgadzało z zuzyciem jakie uzyskiwałem wcześniej.

marcolub

#75 Post autor: marcolub »

120KM 1.9 cdti

BP ON:
miasto 8-8,5l
trasa spokojnie 5,4l
trasa+autostrada (150km/h) 6,1l
wynik z rzeczywistego pomiaru litry/km

klima włączona cały czas

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”