[TUT/B]Czyszczenie przepustnicy CDTi 150KM

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#61 Post autor: Flora »

A oczyściłeś styki w złączu przepustnicy?

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#62 Post autor: browar340 »

które styki, możesz nakierować

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#63 Post autor: Flora »

Te w dolnej części obudowy, do których dochodzi wiązka. Jeżeli przepustnica puszcza olej to tam właśnie się on dostanie, powodując problemy z przewodzeniem. Jest to większy problem niż olej wewnątrz obudowy.

Arc_zi

#64 Post autor: Arc_zi »

Niestety przy mojej przepustnicy ktoś już majstrował - efektem czego są wytarte śruby. Czy ktoś już się spotkał z taką sytuacją, czy uda się odkręcić te śruby specjalnymi nasadkami, bez ucinania i nawiercania?
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 18:43 przez Arc_zi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#65 Post autor: Flora »

Osobiście jedną zniszczyłem i musiałem się siłować kombinerkami i żabą. Jest to do zrobienia tylko dostęp kiepski. Po udanej operacji wymieniłem śruby na takie z łbem sześciokątnym.

Arc_zi

#66 Post autor: Arc_zi »

Śruby muszą mieć jakieś specjalne parametry, czy wystarczą jakiekolwiek o wymiarach M8X30, nie wiem też czy gwint jest na całej długości śruby?

Skasowany użytkownik 6483

#67 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Parametry śruby znajdziesz na jej łebku, tam jest podana jej twardość a skok gwintu to musisz chyba sam odpowiednio dobrać tak by pasował w otwór i wkręcał się bez większego oporu.

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#68 Post autor: Mariusz 79 »

Arc_zi pisze:Niestety przy mojej przepustnicy ktoś już majstrował - efektem czego są wytarte śruby. Czy ktoś już się spotkał z taką sytuacją, czy uda się odkręcić te śruby specjalnymi nasadkami, bez ucinania i nawiercania?
Witam jeśli jest taka możliwość to na obrobione śruby spróbuj nabić nasadkę o 1 numer niższy np z 10 na 9 w razie czego możesz podpiłować trochę łeb śruby pilnikiem do metalu .Moim zdaniem sześciokątne nasadki będą najlepsze do takiej operacji.
Właśnie doczytałem że te śruby są na imbus to spróbuj wbić imbus większy, a jak to nie pomoże to pilnikiem podpiłuj łeb aby ciasno weszła nasadka sześciokątna, ewentualnie spróbuj nabić nasadkę 12-stokatną
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016, 21:28 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#69 Post autor: browar340 »

Witam .
Problem znów powrócił. to samo kontrolka świeci, autko raz ma moc, raz nie ma, był spokój , myślałem że czyszczenie pomogło i tu klops , teraz do tego doszło jeszcze :
- podczas wyłączania silnikiem dziwnie szarpnie
- czuć spaliny w aucie, tak jakby silnik był w trakcie wypalania
Ma z kolegów jakaś rade co robić,wyczyścić wszystko jeszcze raz,zakup nowej - ceny masakra, dać do regeneracji- tylko gdzie ? kurcze co robić?
Aha mam zapytanie bo tak czytam , i gdzieś mi wyskoczyło że przy okazji czyści się tez jakiś boost sensor ,nigdy jeszcze do nie go nie zaglądałem a autko ma 170 tyś.może to też ma jakiś wpływ.

Koledzy dlaczego nie zapal się kontrolka autko z kluczykiem
Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 17:28 przez browar340, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#70 Post autor: browar340 »

Mam troszkę może dziwne pytanie, teraz obecnie w przepustnicy jest olej w elektronice,czy po zakupie regenerowanej przepustnicy będzie dostawał się olej ?, czy właśnie dlatego będzie zregenerowana aby nie dostawał się tam olej ?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#71 Post autor: Flora »

Nie powinien się dostawać. Dostaje się z powodu zużycia i nieszczelności. Sam olej właściwie nie przeszkadza, ponieważ nie przewodzi prądu.

Awatar użytkownika
shrek40
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:54
Imię: Jarek
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#72 Post autor: shrek40 »

Witam. Właśnie jestem po regeneracji przepustnicy. 230 tyś. na szafie. Zaczęło się od wymiany termostatu. Po odkręceniu przepustnicy do demontażu termostatu postanowiłem ją wyczyścić bo nagaru trochę się nazbierało. Do tego momentu nie było żadnych błędów związanych z przepustnicą. Po wymyciu i założeniu po kilku dniach błąd 112561. Tu na forum doczytałem o dostawaniu się oleju do elektroniki. Demontaż, mycie, suszenie i poprawienie lutów złącza na płytce. Jak ręką odjął... na tydzień. Znowu błędy 112561 i 112562. Demontaż, mycie suszenie tydzień spokoju... wystarczy. Wysłałem przepustnicę do regeneracji. Wysłana w piątek wróciła w środę. Regeneracja objęła weryfikację stanu elektroniki, mycie, wymianę uszczelnień osi przepustnicy. Na szczęście elektronika nie została uszkodzona i nie trzeba było ingerować w elementy na płytce. Założona chodzi jak nowa. Przy gaszeniu nie trzęsie silnikiem i zero błędów. Wszystkim którym wyświetlają się błędy związane z przepustnicą proponuję wysłać jak najwcześniej przepustnicę do regeneracji a w szczególności uszczelnienie osi przepustnicy. Mycie i poprawianie styków to chwilowa poprawa. Gdy elektronika padnie koszty regeneracji idą do góry.
Na regenerację przepustnicę wysłałem do gościa z allegro. Naprawdę polecam. Szybko i solidnie.

Skasowany użytkownik 6483

#73 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jaki koszt regeneracji?

Awatar użytkownika
shrek40
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:54
Imię: Jarek
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#74 Post autor: shrek40 »

U mnie 240 zł + koszty kuriera.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#75 Post autor: browar340 »

Ja właśnie tez jestem po wymianie regenerowanej przepustnicy, oddałem stara dostałem po regeneracji koszt 320 zł,tylko po odpaleniu nadal świeci się kontrolka autka z kluczykiem , i znów nie wiem co jest grane, muszę skasować błędy kompem, ? czy nadal coś się dzieje ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”